Gemeente wil 'happy hours' verbieden Nieuwe dermatologen Zeeuwse bouwsector is voor Zierikzee en Goes Britse beunhazen beu 20 SCHOUWEN-DUIVELAND CAMPUS CULTURA Om de problemen op de afdeling dermatologie op te lossen, is het ADRZ een samenwerking aange gaan met het centrum Oosterwal in Alkmaar, dat de dermatolo- gie-afdelingen in Alkmaar en Den Helder onlangs heeft helpen vormgeven. Benedikt Sandelin heeft kort gele den zijn opleiding in Duitsland af gerond. Hij heeft als aandachtsge bieden oncologie, fotodermatolo- gie en allergie. Francoise van Neer werkte tot voor kort in het Amp- hiaziekenhuis in Breda. Zij heeft als aandachtsgebieden spatade ren, oncologie en cosmetische der matologie. In het ADRZ in Vlissingen beëin digt waarnemer lans Engelhart zijn werkzaamheden. Pieter Bur ger blijft de dermatologie in Vlis singen verzorgen. Hij begeleidt ook de nieuwe aanpak, die met het centrum Oosterwal uit Alk maar is opgesteld. De twee nieuwe dermatologen zijn deze week al aan het werk. De klussers hebben een bedenke lijke reputatie. Omdat ze zichzelf, soms agressief, aanbieden voor on derhoudswerk. Aan huis, schuur of erf. Tegen een zacht prijsje waar ze zich later niet aan hou den. Of die niet in verhouding staat tot de kwaliteit van het werk of het aantal uren dat erin is gaan zitten. Zijn het oplichters? De schijn hebben ze in elk geval tegen, gelet op de verhalen van hun gedupeerde klanten. Voorzit ter Eric de Ruysscher van Bouw end Zeeland, is in elk geval niet blij met deze 'travellers'. Hij ziet wel een zeker patroon in de bewegingen van de groepjes die hier als schoorsteenveger, schilder, asfalteerder, timmerman of metselaar werk willen afdwin gen. „Het lijkt erop dat ze in het voorjaar vanuit hun eigen land hierheen komen en zo verder Eu ropa intrekken." Als directeur van H4a heeft hij met advertenties streekgenoten al gewaarschuwd niet zomaar met vreemde snoes hanen in zee te gaan. De nieuwe regels - legt burge meester Gerard Rabelink uit - hebben alles te maken met wijzi ging van de Drank- en Horeca- wet. De doorgevoerde wijzigin gen zijn bedoeld om oneerlijke concurrentie van para-commer ciële gelegenheden tegen te gaan. Een ander speerpunt van de wet is het voorkomen van alcoholmis bruik door jongeren. Het schrap pen van de happy hours sluit vol gens Rabelink prima aan bij de campagne 'Laat ze niet (verzui pen' waarmee gemeenten ten strijde trekken tegen overmatig al coholgebruik door jongeren. Het gaat de gemeente niet alleen om de happy hours, maar in feite om alle 'acties' waarbij alcohol voor een spotprijsje wordt aange boden. Vuistregel is dat de prijs nooit onder de zestig procent van de normale prijs mag zakken. Verder propageert de gemeente het gebruik van polsbandjes als in strument om te voorkomen dat aan jongeren onder de 18 jaar alco holhoudende drank geschonken wordt. Het gaat voorlopig nog niet om een verplichting om pols bandjes te gebruiken. Rabelink: „Maar we houden ons als gemeen te wel het recht voor om het ge bruik van polsbandjes op te leg gen als we het idee hebben dat het in een bepaalde horeca-gele- genheid de verkeerde kant op gaat." Het is de bedoeling dat speciaal daarvoor opgeleide en aangestel de buitengewoon opsporingsamb tenaren (boa's) gaan controleren of de horeca-ondernemers zich houden aan de nieuwe regels. In september komen er nog inspraak avond over de wijziging van de Drank- en Horecawet en de conse quenties daarvan. Halssieraad 145,- www.atelierclarijs.nl 'Dit móét gewoon a door Mieke van der Jagt ZIERIKZEE - In het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis (ADRZ) in Zierikzee en Goes komen twee nieuwe der matologen werken: Benedikt San- delin en Francoise van Neer. door Henk Boot TERNEUZEN - De Zeeuwse bouwsec tor heeft zijn buik vol van Engelse en Ierse bouwvakkers die door de regio trekken op zoek naar klusjes. door Piet Kleemans RENESSE - Op Schouwen-Duiveland worden - mits de gemeenteraad met het voorstel van B en W ak koord gaat - met ingang van 1 ja nuari 2014 de 'happy hours' in ho recabedrijven verboden. Para-com merciële gelegenheden als sport kantines en jeugdsozen moeten voortaan om 24.00 uur dicht zijn. webshop: kerklaan 1 heinkenszand telefoon 0113563535 De bibliotheek opent op 9 september de deuren. De voormalige glazen hal is helemaal vernieuwd, maar de staalconstructie blijft goed zichtbaar. Om geluidshinder te voorkomen, zijn de nieuwe lokalen van de muziek school voorzien van dubbele deuren. Ook zijn de wanden extra geïsoleerd. De entree van Campus Cultura. Het door een leerling ontworpen logo staat tijdens de officiële opening op de rechtergevel. foto's Dirk-Jan Cjeltema Op de plek waar vroeger de kluisjes stonden, is nu een leescafé. Deze voor ziening is zowel voor leerlingen als bibliotheekbezoekers toegankelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46