Zeeuwse bouwsector baalt van Engelse en Ierse beunhazen verkeer moet goed kunnen doorstromen WALCHEREN 21 Ehzervold 3 2 SPECIAL PLUS Volgens de gemeente is de Presi dent Rooseveltlaan een zoge noemde gebiedsontsluitingsweg die bedoeld is om het verkeer van uit bepaalde gebieden in Vlissin gen te laten doorstromen. Omdat de weg veelvuldig door hulpdien sten en bewoners gebruikt wordt, zijn er geen drempels of flitspalen geplaatst. Dit zou de doorstro ming kunnen hinderen. De ge meente is verantwoordelijk voor de kwaliteit van de autowegen, fiets- en voetpaden. Volgens een woordvoerder van de Politie Zeeland wordt er over de verkeersoverlast in de President Rooseveltlaan in Vlissingen niet veel geklaagd. Bij de politie staat het gedeelte van de weg dan ook niet bekend als een gebied waar veel verkeersoverlast zou zijn. Verder adviseert Politie Zeeland bewoners die verkeersoverlast er varen meteen contact op te ne men met de politie via 0900-8844. Miniconcert in de Koorkerk Jan van der Male geeft morgen om 15.00 uur een orgelrecital in de Koorkerk. Hij speelt mu ziek van Bach, Krebs, Rembt en Merkel en variaties op Psalm 61 van componist Bom- hof. Toegang is gratis. BIJ NADER mwn In de PZC van dinsdag 6 augus tus staat in het artikel 'Lift par keergarage De Fonteyne blijft dicht' een fout. Willem Brinkman staat daarin genoemd als hoofd Vereniging van Eigenaren. Dat is niet correct. Brink man is leidinggevende Vei ligheid, Vergunningen en Hand having bij de gemeente Vlissin gen. De klussers hebben een bedenke lijke reputatie. Omdat ze zichzelf, soms agressief, aanbieden voor on derhoudswerk aan huis, schuur of erf. Tegen een zacht prijsje waar ze zich later niet aan houden. Of dat niet in verhouding staat tot de kwaliteit van het werk. Voorzitter Eric de Ruysscher van Bouwend Zeeland is niet blij met deze 'travellers'. „Of het altijd om dezelfden gaat, weet ik niet. Net zo min als ik kan beweren dat het altijd malafide lui zijn." Hij ziet wel een zeker patroon in de bewegingen van de groepjes die hier als schoorsteenveger, schilder, asfalteerder, timmerman of metselaar werk willen afdwin gen. „Het lijkt erop dat ze in het voorjaar vanuit hun eigen land hierheen komen en zo verder Eu ropa intrekken, waarna ze in sep tember en oktober op de terug weg ook ons land weer aandoen." Als directeur van H4a heeft hij met advertenties streekgenoten gewaarschuwd niet zomaar met hen in zee te gaan. Voor De Ruysscher heeft de over last door buitenlandse klusjes mannen echter geen prioriteit. „Maar dit ruikt wel naar oneerlij ke concurrentie. Wij betalen so ciale lasten en we werkén met echte facturen. De regels moeten wel gelijk zijn." Oplichting is weer een ander cha piter. Net als intimidatie of bedrei ging. „Een maand terug hebben we een melding gekregen dat die asfalteerders kennelijk weer gesig naleerd waren. Maar nadien is het stil gebleven. Aangiftes hebben we de laatste vier weken hier niet gekregen", zegt een politiewoord voerster. Notoire winkeldief aangehouden Een 39-jarige Vlissinger is maandagmiddag op de Boule vard aangehouden nadat hij in een winkel in de Walstraat zon nebrillen had gestolen. De man staat bekend als veelpleger. Hij bleek ook nog verzorgingspro ducten te hebben gestolen uit een winkel in de Aagje Deken straat. Aanhoudingen voor poging tot inbraak Een 34-jarige man uit Rotter dam en een 36-jarige man uit Tiel zijn in de nacht van maan dag op dinsdag rond 3.00 uur aangehouden op verdenking van het willen plegen van een inbraak in een bouwkeet aan de Bachtensteene in Middel burg. De mannen zijn naar To- rentijd gebracht. Politie neemt harddrugs in beslag Een 38-jarige Vlissinger is maandagmiddag aangehouden in de Albert Cuijplaan voor het bezit van harddrugs. De man werd door agenten staande ge houden omdat er een vermoe den was dat hij drugs bij zich had. Na een achtervolging bleek hij harddrugs te bezitten. Hij is naar Torentijd gebracht. Wedstrijd voor standwerkers Ruim twintig standwerkers strijden morgen in de Lange Delft in Middelburg tegen el kaar om te bepalen wie het bes te zijn waar aan de man kan brengen. De wedstrijd duurt van 10.00 tot 16.30 uur. Een ju ry beoordeelt hen op originali teit, overtuigingskracht en wel bespraaktheid. Welkomst kopje koffie of thee 3 overnachtingen met uitgebreid ontbijtbuffet Diverse fiets- en wandelroutes naar keuze Kopje koffie of thee bij vertrek 'Coffee to Go' Aankomst op zondag 72,50 p.p. Overige dagen 77,50 p.p Prijs op basis van een 2-persoonskamer bezetting Eenpersoonstoeslag 10,- per nacht Reserveringskosten 7,50 per boeking Milieu verblijfstoeslag 2,50 p.p.p.n. WOENSDAG 7 AUGUSTUS 2013 MIDDELBURG http://langejanproject.word- press.com Bewoners van de President Rooseveltlaan in Vlissingen ter hoogte van de Vredehoflaan ondervinden last van het verkeer. Volgens hen wordt er vaak te hard gereden, foto Ruben Oreel door Henk Boot TERNEUZEN - De Zeeuwse bouwsec tor heeft zijn buik vol van Engelse en Ierse bouwvakkers die door de regio trekken op zoek naar klusjes. een racebaan' VLISSINGEN MIDDELBURG VLISSINGEN MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21