Vlissingen wacht weer autospektakel aan zee Walchenaren krijgen vragen over veiligheid Nieuwe dermatologen voor Goes en Zierikzee Gemeente: het 20 WALCHEREN VERKEERSOVERLAST Bewoners van de President Rooseveltlaan hebben vaak te maken met verkeersoverlast. 66 In de weekenden en 's avonds komen ze hier met hoge snelheid voorbij. Aldi in centrum Jumper Jumper Middelburg is wint publieksprijs definitief dicht op kermis Nederlandse en ook buitenlandse topdrifters wedijveren dan niet al leen in stuurmanskunst, maar ook in vermogen de banden zo veel mogelijk te laten roken. Om de luchtvervuiling te compense ren, schenkt het driftteam een boom aan Vlissingen. Die boom, een linde, haalt in vijftig jaar net zo veel CO2 uit de lucht als het evenement er in jaagt, hebben de organisatoren uitgerekend. Een deel van de opbrengst gaat naar een goed doel. Dit keer is dat de stichting Make a Wish, die wen sen van zieke kinderen vervult. Tenminste één van die kinderen rijdt komend weekend een ritje mee. Toeschouwers die zelf willen erva ren hoe het voelt om dwars op de weg door de bocht te scheuren, kunnen mee in een drifttaxi. Dat kost hen een tientje, 's Ochtends beginnen de trainingsritten. De wedstrijden zijn 's middags: zater dag kwalificatiewedstrijden zo wel voor professionals als begin ners, zondag de finales. Driften is een opkomende au tosport. Het is daarbij de kunst de auto te laten slippen met zo veel mogelijk spektakel. Daarvoor is op het haventerrein een bochtig parkoers uitgezet. De races gaan steeds tussen twee auto's. Hoe dichter de tweede bij de eerste blijft, en hoe meer spektakel, hoe meer punten. Een duel bestaat uit twee heats. In de eerste gaat de ene auto voorop en moet de ande re volgen. In de tweede heat zijn die rollen omgedraaid. Er is ook een foto- en filmwed- strijd aan verbonden. Voor de bes te foto en de beste film ligt een prijs klaar. Wie daar een gooi naar wil doen, kan zich om 9.30 uur melden voor instructies. Drift Team Zeeland hoopt dat het komend weekend droog blijft. Want regen of een nat wegdek dempen het geluid en zijn even min bevorderlijk voor de rookont wikkeling. Het evenement begint om 10.00 uur, zowel zaterdag als zondag, en duurt tot het eind van de middag. De kwalificatiewed strijden beginnen zaterdag om 15.00 uur. De finales zijn zondag vanaf 14.00 uur. De toegangsprijs is 7,50 euro. Parkeren is gratis. Voor elk van de drie gemeenten is door I&O Research een represen tatieve selectie gemaakt van zo'n vierhonderd inwoners. De in to taal ongeveer 1200 Walchenaren krijgen per post een uitnodiging van het onderzoeksbureau om via internet een vragenlijst in te vul len. Aan hen worden vragen voorge legd als: Hoe veilig is uw buurt? Bent u de afgelopen twaalf maan den slachtoffer geweest van een misdrijf? Hoe tevreden bent u over de politie? Het onderzoek wordt zowel op landelijk als gemeentelijk niveau uitgevoerd. De resultaten worden in maart 2014 verwacht. Het on derzoeksbureau werkt hierbij nauw samen met het Centraal Bu reau voor de Statistiek. De ge meenten gebruiken de uitkom sten bij het vormgeven en evalue ren van hun veiligheidsbeleid. De drie Walcherse gemeenten de den in 2009 ook mee met het on derzoek. Dit jaar doen 151 gemeen ten mee, waaronder alle Zeeuwse. VLISSINGEN - Volgens bewoners van de President Rooseveltlaan in Vlissingen was het noodlottige ongeval, twee weken geleden, ter hoogte van de Vredehoflaan een kwestie van tijd. Bewoners heb ben bij de gemeente geklaagd over de verkeersoverlast. „Ze scheuren hier met hoge snel heden door de bocht", vertelt een buurtbewoner. „Het is echt een motorbocht. Vooral in de weeken den en 's avonds komen ze hier met hoge snelheid voorbij. Het is levensgevaarlijk." In de buurt van de Vredehoflaan wonen veel ouderen die slecht ter been zijn. Volgens de buurtbewo ners, waarvan niemand met naam in de krant wil, is het juist daarom een gevaarlijk punt. „De politie en gemeente doen er niet veel aan. Na het ongeval hebben we met zijn allen geklaagd bij de gemeente. Want er moet nu echt iets gebeuren. Drempels kunnen niet worden geplaatst omdat hulp diensten veelvuldig gebruik ma ken van deze weg", vertelt een an- GEVAARLIJKE SITUATIE dere buurtbewoner. Juist omdat veel van de mensen die in de buurt wonen afhankelijk zijn van een rollator of scootmobiel, is de flauwe bocht een gevaarlijk obsta kel voor velen. „Als je bij de Vre dehoflaan oversteekt en er komt iemand met zo'n snelheid aange reden, heb je geen moment om te reageren. Als je de schade van dit ongeval bekijkt, kun je niet an ders dan concluderen dat die jon gen met een noodgang heeft gere den", vervolgt de bewoner. Verderop in de President Roose veltlaan delen bewoners de me ning van de buurt. „In het week end verzamelen auto's op de par keerplaats aan het begin bij de boulevard. Ze rijden daarna ge woon door rood. Als we er mel ding van maken, vraagt de politie of we de kentekens hebben geno teerd, maar die kan je onmogelijk zieh", zegt een bewoner. De overlast beperkt zich niet al leen tot de zomer, ook 's winters is het raak. „Met sneeuw slalom men ze langs de bomen, dat heb ik 's ochtends eens opgemerkt. Ze zouden camera's moeten plaatsen of met zo'n laserpistool langs de kant van de weg moeten gaan staan", vervolgt de man. Een 87-jarige bewoner van Ter Reede ziet ook het gevaar van de straat. Hij steekt vaak de weg over met zijn rollator. „En dan kijk ik eerst goed naar links en rechts voordat ik oversteek. Ik ben vroe ger zelf een keer bijna aangere den. Nee, ik kijk wel uit. Het is hier soms net als op een race baan." VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen heeft naar aanleiding van de verkeersoverlast aan de President Rooseveltlaan een schriftelijke klacht van de bewoners ontvan gen. Deze wordt in behandeling genomen. Om de problemen op de afdeling dermatologie op te lossen, is het ADRZ een samenwerking aange gaan met het centrum Oosterwal in Alkmaar, dat de dermatologieaf- delingen in Alkmaar en Den Hel der onlangs heeft helpen vormge ven. Benedikt Sandelin heeft kort gele den zijn opleiding in Duitsland af gerond. Hij heeft als aandachtsge bieden oncologie, fotodermatolo- gie en allergie. Francoise van Neer werkte tot voor kort in het Amp- hiaziekenhuis in Breda. Zij heeft als aandachtsgebieden spatade ren, oncologie en cosmetische der matologie. De twee nieuwe der matologen zijn deze week al aan het werk. In het ADRZ in Vlissingen beëin digt waarnemer Jans Engelhart zijn werkzaamheden. Pieter Bur ger blijft de dermatologie in Vlis singen verzorgen. Hij begeleidt ook de nieuwe aanpak, die met het centrum Oosterwal uit Alk maar is opgesteld. Halssieraad 145,- www.atelierclarijs.nl MIDDELBURG - De Aldi aan Achter de Houttuinen in Middelburg is dicht. Afgelopen zaterdag was de supermarkt voor het laatst open. Een woordvoerder van de keten kon niet zeggen wat de reden is voor de sluiting. Degene die ant woord weet op die vraag, is vol gende week terug op het regiokan toor in Roosendaal. Zeker is wel dat de winkel aan Achter de Hout tuinen niet meer open gaat, aldus de woordvoerder. Aldi heeft nu nog twee vestigin gen over in Middelburg: aan de Euromarkt in de Griffioen en het Westerscheldplein in de Stromen- wijk. MIDDELBURG - De Jumper Jumper is door het publiek gekozen als beste attractie van de kermis in Middelburg. Wethouder Johan Aalberts reikte de Publieksprijs 2013 dinsdagmiddag uit aan de heer Ordelman uit Apeldoorn, ei genaar van de Jumper Jumper. Een jury heeft van vrijdag tot en met maandag aan het kermispu- bliek gevraagd wat zij de beste at tractie vinden gelet op presenta tie, exploitatie, prijs/presentatie niveau, originaliteit en kijkwaar- de. Na de Jumper Jumper eindig den de Booster Maxxx op de twee de en de Derby Race op de derde plaats. door Henk Postma VLISSINGEN - Brullende motoren en piepende banden. Voor het derde achtereenvolgende jaar houdt Drift Team Zeeland zaterdag en zondag op het voormalige Olau-terrein in Vlissingen het autospektakel Drift Challenge by the Sea. www.driftteamzeeland.nl MIDDELBURG - Zo'n 1200 inwoners van Walcheren krijgen binnenkort een uitnodiging in de brievenbus om mee te doen aan de Veiligheids monitor 2013. Dit is een onder zoek naar criminaliteit, onveilig heid, overlast in de buurt en het op treden van gemeente en politie. 'Het is hier net door Jelle Kempe Bewoner President Rooseveltlaan door Jelle Kempe door Mieke van der Jagt GOES - In het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Goes en Zie rikzee komen twee nieuwe derma tologen werken: Benedikt Sandelin en Francoise van Neer. webshop: kerklaan 1 heinkenszand telefoon 0113563535

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20