ECONOMIE 11 Over een paar dagen is de subsidie voor zonnepanelen op. De vraag luidt of dat heel erg is. Kippen in de ban KRAS.NL 1?9 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 DEN HAAC - De subsidiepot voor zonnepanelen is op een klein bo dempje na leeg. Bijna 98 procent van de beschikbare 50,9 miljoen euro is vergeven. De verwachting is dat ook het res terende bedrag van ruim 1 mil joen eind volgende week is uitge keerd. Consumenten die nog wil len profiteren moeten heel snel zijn. De subsidieregeling was een ca deautje voor GroenLinks, bij het sluiten van het zogeheten Kun- duz-akkoord in het voorjaar van 2012. Particulieren die een paneel op hun dak wilden, kregen 15 pro cent van de aanschafprijs vergoed tot een maximum van 650 euro. Aanvankelijk was het de bedoe ling dat de regeling tot het eind van dit jaar van kracht zou zijn. Door de populariteit van zonnepa nelen is het beschikbare bedrag echter al sneller op. Vooral de laat ste weken ging het hard: per dag vroegen bijna 350 particulieren subsidie aan. In de wintermaan den waren dat er net iets meer dan 100 per dag. Tot nu toe heb ben 87.900 consumenten subsidie ontvangen. Per aanvraag werd ruim 550 euro uitgekeerd. Het is niet de verwachting dat er op kor te termijn nieuw geld beschik baar komt voor de subsidiëring van zonne-energie voor particulie ren. „Leeg is leeg", meldt een woordvoerder van het ministerie van Economische Zaken. „De rege ling was onderdeel van het Kun- duz-akkoord. Het huidige kabinet gaat er niet mee verder." Ook in het overleg over een Natio naal Energieakkoord, dat momen teel plaatsvindt in Den Haag, lijkt een nieuwe subsidiepot voor par ticuliere zonne-energie niet hoog op de agenda te prijken. De vraag is of dat heel erg is. Al bij de aankondiging van de rege ling was er kritiek, en niet uit de meest voor de hand liggende hoek. Met name de sector zelf, die toch geacht werd ervan te profite ren, was niet in zijn sas. Het belangrijkste punt van kritiek is dat de branche prima zelf op de energiemarkt kon concurreren. Het belastinggeld zou volgens de sector beter besteed zijn aan inno- vatievere groene maatregelen. „De run op zonnepanelen die je de laatste anderhalfjaar ziet, is ook echt niet veroorzaakt door die subsidie", zegt Herbert Glou- demans van zonnepanelenleve rancier RW Solar in het Brabant se Uden. „Natuurlijk, 650 euro is een flink bedrag. Maar de belang rijkste drijfveer voor mensen om zonnepanelen te nemen, is dat ze een stuk goedkoper zijn gewor den." Gloudemans rekent voor dat de te- rugverdientijd van zonnepanelen nu ongeveer acht jaar is. „Twee jaar geleden was dat nog zeven tien jaar, dat was voor consumen ten niet aantrekkelijk genoeg. Van de bijna tien jaar kortere terugver- dientijd is slechts een halfjaar te verklaren vanuit de overheidssub sidie. De rest wordt veroorzaakt doordat de prijs van panelen in de tussentijd met 55 procent is ge daald." Die prijsdaling werd aan gevuurd vanuit China, waar al dan niet gesubsidieerde bedrijven steeds goedkopere exemplaren op de markt brengen. Dat leidde tot een handelsoorlog met Europa, die onlangs gesust werd met een akkoord over een minimumprijs voor zonnepanelen. Het is echter bepaald niet uitgesloten dat de prijs van panelen in de toekomst verder zal dalen, en dat het rende ment ervan verder toeneemt. Consumenten die desondanks nog snel gebruik willen maken van de Nederlandse subsidierege ling, kunnen nog een poging wa gen. Omdat het niet zeker is dat er bij beoordeling van de aan vraag nog geld in de pot zit, advi seert Agentschap NL om in het koopcontract met de leverancier een ontbindende voorwaarde op te nemen. Met een klik op de knop solliciteren Werkzoekenden kunnen bin nenkort via de mobiele app van Linkedin direct solliciteren op een vacature op de zakelijke netwerksite. Het Linkedin-pro- fiel wordt zo hun curriculum vitae, een motivatiebrief is niet meer nodig. Het profiel moet dan wel up-to-date zijn. Eerder lanceerde Linkedin de mogelijkheid vacatures te zoe ken via de mobiele app. Het bedrijf achter het gelijkna mige zakelijke sociale netwerk, heeft in het tweede kwartaal de omzet met 59 procent we ten op te voeren tot 364 mil joen dollar (275 miljoen euro). De nettowinst bedroeg 3,7 mil joen dollar, tegen 2,8 miljoen dollar een jaar eerder. Exclusief eenmalige posten kwam de winst van Linkedin uit op 44,5 miljoen dollar. .be wordt straks .Vlaanderen Het duurt nog even, waarschijn lijk tot eind 2014, maar dan is het voor Belgische bedrijven, burgers en overheden mogelijk om inter netadressen te besluiten met .Vlaanderen en .brussels, in plaats van het vertrouwde .be. Veel bedrijven vinden de nieuwe domeinextensies veel te lang en internationaal onbruikbaar. Bijna driekwart van de bedrijven die vakblad BeCommerce onder vroeg, ziet het inwisselen van .be niet ais een meerwaarde. De Vlaamse overheid hoopt dat be drijven hun band met Vlaanderen willen benadrukken metVlaande ren. Steden en gemeenten zijn wel positief. Liefst 62 procent wil zo gauw dat mogelijk is .Vlaanderen achter de naam zetten. Overigens komt er geen .wallonie. De Waalse overheid vindt een der gelijke operatie te duur. Minuut mobiel bellen in Nederland duurst In Nederland kost een minuut mobiel bellen gemiddeld 14,7 eurocent. Daarmee is mobiel bellen in Nederland het duurst in Europa, blijkt uit cijfers die de Europese Commissie giste ren presenteerde. In Litouwen kost dezelfde minuut 1,9 euro cent, een verschil van 774 pro cent. Gemiddeld betaalt een Eu ropeaan 9,1 eurocent per mi nuut Deze prijsverschillen zijn niet te verklaren door verschil len in kwaliteit, kosten van dienstverlening of koopkracht van de consument, aldus het da gelijks bestuur van de EU. De Autoriteit Consument Markt benadrukt dat het een Euro pees onderzoek uit 2011 betreft Bovendien wordt bij het meren deel van de Nederlandse bel- abonnementen een gratis smartphone verstrekt. LUXE CRUISE BOEKT U BIJ CRUISEWINKEL.NL 4.889 3.099, Westelijke Middellandse Zee Seven Seas Mariner Trans-Atlantisch Seven Seas Mariner CRUISEWINKEL.NL www.cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 HONGKONG - Hongkong stopt per direct met de import van kippen en eieren uit Friesland. De beslis sing hangt samen met een uit braak van vogelgriep in Friesland. Hongkong importeerde in de eer ste 5 maanden van dit jaar 10.000 ton ingevroren kippenvlees en 2,4 miljoen eieren uit Nederland. 6191 boekt u bij KRAS.NL! iï¥i WOENSDAG 7 AUGUSTUS 2013 'Zonnesubsidie' ten einde door Sander van Mersbergen MOUNTAIN VIEW BRUSSEL BRUSSEL 19 dagen vanaf 8 dagen vanaf Rome. Sorrento, Amatfi, Oibia. üvomo, Portofino. Saint Tropez. Monte Carlo Vertrok 1? oxiobor Barcelona. Cartagena, Malaga, Arrecffe, St. Cruz de Tenerife. Porto Grande. Recife, Salvador de Bahia. Buzios, Rio de Janeiro Vertrek: 20 november ItlChlSiC-i INUCtti. .IBS to". Ajcaefi en ate excursies SEVEN SEAS CRUISES Plantuien: 17,00-19,00 per kg; Granen zaden en peulvruchten (nieuwe oogst): Maaltarwe 170,00, Voertarwe 165,00, Voergerst 160,00. Prijzen per 1000 kg excl. uit opslag collecterende handel ex. btw aan put afnemer geleverd. Hooi, stro, per ton (nieuwe oogst): Weidehooi 75,00-100,000, Veld- beemdhooi 80,00-110,00, Rood- zwenkhooi 80,00-110,00, Engels raai- gras 70,00-85,00, Rietzwenkhooi 80,00-90,00. Elfrather See Vertrek: ma. 26/8 - ontbijt en diner Beleel fietsplezier langs de Rijn naar o.a. Dusseldorf met verblijf in een 4-sterren hotel. Zie www.kras.nl/46022 Langs de Moezel Vertrek: ma. 2/9 en 30/9 - ontbijt en diner Fiets door pittoreske wijndorpen en schitterende natuur met bezoek aan Cochem en Koblenz. Zie www.kras.nl/46008 Kastelen langs de Loire Vertrek: za. 24/8 - ontbijt en diner Schitterende routes naar o.a. de imposante kastelen van Blois, Villandry, Chambord en Amboise. Zie www.kras.nl/46026 1 i.*tn ,.a Beieren Tirol (629 Vertrek: za. 7/9 - ontbijt en diner Fiets langs de meren van de Allgau, het betoverende Schloss Neuschwanstein en Füssen. Zie www.kras.nl/46013 vele data met 100% vertrekgarantie de allerbeste prijs-kwaliteitverhouding aan alles is gedacht: inclusief Comfort Class busreis, verblijf in goede hotels, ontbijt, diner en gebruik van uitstekende E-Bike of toerfiets gegarandeerde opstapplaatsen door heel NL o.l.v. een ervaren Nederlandse reisleiding waarom zou je meer betalen Sauerland Vertrek: ma. 2/9 en 23/9 - ontbijt en diner Comfortabele fietstochten door het heuvelachtige landschap, geschikt voor iedere fietser. Zie www.kras.nl/46046 Langs de Bodensee Vertrek: za. 24/8 - ontbijt en diner Tochten door Duitsland en Zwitserland met een rijke bloemen pracht en een aangenaam klimaat. Zie www.kras.nl/46051 In en om Berlijn Vertrek: za. 7/9 - ontbijt en diner Met unieke stadstour. Een absolute aanrader voor fiets- en stedenliefhebbers! Zie www.kras.nl/46027 Het Zwarte Woud Rijndal Vertrek: za. 21/9 - ontbijt en diner Fiets door rivierdalen, over de Kaïserstuhl-Radweg langs wijn gebieden en pittoreske dorpjes. Zie www.kras.nl/46029 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 11