Bungelen Gewonde bij 66 De regels voor de uitbetaling van declaraties zijn voldoende duidelijk 66 Jammer dat het 66 Terugbetaling van 66 Ik heb na deze rapport dat we vergoedingen is vergadering ZEELAND 23 commentaar aanrijding Grijpskerke De gemeenteraad van Vlissingen laat bur gemeester René Roep bungelen. Gis teravond koos de raad voor ver volgonderzoek naar de bonne- tjesaffaire. Zo blijft deze kwes tie doorzeuren. De burgemees ter op zijn beurt was niet een duidig. Roep geeft toe dat zijn declaraties niet juist waren, maar hij verschuilt zich ook achter personeelszaken en ach ter een 'wirwar" van regels die hij 'multi-interprètabel' noemt. Dat is een zwaktebod. Juist als de regels vaag zijn, moet je als bestuurder het goede voor beeld geven. Dat is Roep niet gelukt. Met of zonder vervolgonder zoek, uiteindelijk zal de Vlis- singse politiek een simpele vraag moeten beantwoorden: kan de stad vol vertrouwen met deze burgemeester verder, of is het beter een nieuwe be stuurder te zoeken. Vlissingen verdient een snel antwoord en het is netjes om de burgemees ter ook niet al te lang in onze kerheid te laten. geen reden om niet ook nader onderzoek te doen nu hebben onvoldoende duidelijkheid geeft voldoende reden om in vertrouwen verder te gaan SEROOSKERKE - Bij een ongeluk op de Hondegemseweg, tussen Serooskerke en Grijpskerke, is gis termiddag iemand gewond ge raakt. De politie spreekt van een aanrijding, maar zij kon geen na dere informatie verstrekken. Het ongeluk vond plaats om streeks vier uur in de buurt van de afsplitsing naar de Zoetendaal- seweg. De traumahelikopter werd opge roepen, maar bleek uiteindelijk niet nodig te zijn. Het slachtoffer is per ambulance naar het zieken huis gebracht. De weg was enige tijd afgesloten. De politie leidde het verkeer om. vragen over haaien „Jazeker. Vanaf een toeristen strand zul je niet snel een rugvin zien langskomen, maar in de Noordzee en ook in de Ooster- schelde zwemmen 's zomers haaien. Mensen denken dan met een aan de grote witte haai, maar de haaien in Nederland zijn niet gevaarlijk. Ze doen niets. Je kunt ze zelfs aanraken." „Het gaat om de gevlekte gladde haai, de hondshaai en de ruwe haai. Decennialang ging het slecht met die beesten, totdat een schipper enkele jaren geleden in eens een haai ving. Toen we er ge richt op gingen vissen, bleken er tientallen, zelfs honderden te zit ten. Inmiddels moeten het er dui zenden zijn. Het zijn migrerende dieren: ze komen elk jaar in juni, juli en augustus terug naar Neder land, en zitten voornamelijk bij de Zeeuwse kust. De gevlekte gladde haai komt het meeste voor, maar sinds vorig jaar is er ook al zeven keer een ruwe haai gevangen. Eén daarvan was 1,68 meter en woog meer dan twintig kilo!" „Ja, ik heb er een paar keer een kleine haai gevangen. Het is een mooi beest en een opsteker. Het is leuk om thuis te kunnen zeg gen dat je een haai gevangen hebt. Het vangen van een haai is ook kinderlijk eenvoudig: je hangt je hengel met een zager op de bodem, dan komt-ie vanzelf voorbij." „We gaan drie dagen op pad met sportvissers, Tweede Kamerleden om zoveel mogelijk haaien te mer ken. Dat gaat net als het oormer ken van schapen: met een tange tje wordt een plastic merk vastge maakt aan de vin. De haaien heb ben er geen last van. Het is een be proefde methode uit Schotland. Daar doen ze het al 35 jaar. Het merken doen we niet alleen deze week: gedurende het hele sei zoen merken zo'n vijftien schip pers de haaien. Daarvoor krijgen ze van ons instructie. Als iemand een gemerkte haai opvist en aan ons meldt, dan krijgt die persoon een beloning. We hebben inmid dels 700 haaien gemerkt, en onge veer twintig meldingen terugge kregen, onder meer uit Stavanger, Schotland, Engeland en België." „We willen meer over de dieren te weten komen, bijvoorbeeld over hun route, de groei en hoe veel dieren er zijn. Met die kennis willen we de dieren beter bescher men. We weten nu bijvoorbeeld dat in de Oosterschelde veel jonge haaitjes opgroeien. Daarom zou den we graag willen dat er dat ge bied helemaal niet meer gevist mag worden. Maar het belangrijkste is dat sport- en beroepsvissers de haaien netjes terug zetten. Niet ie dereen doet dat. Wij zijn voor duurzaam vissen en haaien zijn bovendien belangrijk voor het eco systeem. Haaien zijn toppredato- ren: hun aanwezigheid in de kust zone is een signaal dat het goed gaat met alle dieren in zee. We hebben een werkgroep voor haaien en roggen opgezet, onder meer samen met Imares en Stich ting De Noordzee. Het mooiste zou zijn als er een terugzetver- plichting komt. In Schotland is die er al: daar is het aantal haaien toegenomen. Daar komt nu bij voorbeeld ook de voshaai voor, ter wijl die soort uitgeroeid was." DINSDAG 6 AUGUSTUS 2013 slapen en wassen' De voltallige gemeenteraad is maandagavond in Vlissingen bijeen, foto's Lex de Meester Lokale Partij Vlissingen Partij Souburg Ritthem Burgemeester René Roep Zo'n driehonderd sportvissers gaan deze week haaien vangen en merken bij Neeltje Jans. Niels Brevé is projectleider van Sportvisserij Nederland. door Cornelleke Blok Haaien in Nederland, zijn die er dan? Welke soorten haaien komen hier voor? 3 En, heeft u zelf al een een haai opgevist? 4 Wat gaan jullie deze week pre cies doen? 5 Waarom merken jullie de haaien?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49