hoofdstad weer roze No Border-blokkade haven Rotterdam mislukt BINNENLAND 5 Parachutist komt om in Tsjechië Een Nederlander is zaterdag in Tsjechië omgekomen bij een parachutesprong. De man raakte ernstig gewond bij de landing en overleed in het ziekenhuis. Dat heeft het Parachutisten Centrum Midden Nederland, waarvan de parachutist lid was, giste ren gemeld. Volgens het cen trum was hij erg ervaren. Priktest beperkt gebruik antibiotica Een priktest kan voorkomen dat artsen onnodig antibioti ca voorschrijven aan patiën ten met hoestk lachten. Dat blijkt uit een medisch onder zoek, meldt de NOS. Aan de hand van een druppel bloed kan de huisarts snel vaststel len of de patiënt een ernsti- ge infectie heeft en antibioti ca nodig heeft. Drie joggers doodgereden Drie joggers zijn gisteren op Curasao doodgereden. De 23-jarige automobilist reed na het ongeluk door, maar kon alsnog door de politie worden gearresteerd nadat getuigen van het ongeluk hem klemreden. De slachtof fers, twee vrouwen en een man, deden mee aan een sponsorloop. Doden bij twee schietpartijen De politie weet wie vermoe delijk een 40-jarige man uit Spijkenisse heeft doodge schoten. De schietpartij had zaterdag plaats op een par keerplaats in een woonwijk. Bij een schietpartij in Rotter dam is gisteren eveneens een man overleden. Hij werd beschoten in de deur opening van een huis. Honderden scouts samen op kamp Met het hijsen van de vlag gen van acht Europese lan den en een welkomstwoord in acht talen is gistermiddag in Ommen de Eurojam be gonnen. Dit is een vierjaar lijks Europees scouting- kamp waar ruim 550 jonge ren aan meedoen. Op het kampterrein zijn scouts van 7 jaar en ouder aanwezig. Polen omgekomen door verdrinking Een Poolse jongen (23) is zondag overleden nadat hij in zee bij Callantsoog in pro blemen was geraakt. Vrijdag verdronk een man (22), ook uit Polen, in een water bij het Haarlemmermeerse bos. Zaterdag werden in een wa terplas bij Horst in Limburg de lichamen teruggevonden van een Poolse jongen (19) en een Pools meisje (18). De mensenrechtenactivisten die een kamp hebben opgeslagen aan de Nassaukade, vragen met derge lijke prikacties komende week aandacht voor het strenge migra tiebeleid en de leefomstandighe den van vluchtelingen in Neder landse detentiecentra. In een aantal tenten volgen deze week workshops en discussies over het internationale migratie beleid en de leefomstandigheden van illegale vluchtelingen. Want die zijn belabberd, zegt Mikkie Venema op het No Border Camp, terwijl de zon meedogenloos op de tenten van de activisten brandt. „Het zijn mensen die na een lange reis in Nederland aanko men en gelijk gearresteerd wor den. Maandenlang verblijven ze in detentiecentra en worden uit eindelijk op straat gezet als blijkt dat ze niet zijn uit te zetten. Die mensen zwerven rond, hun wacht een verschrikkelijk be staan. Mensen die hierheen zijn gekomen om in vrijheid en be scherming te kunnen leven." Bij de actie van gisteren voeren twee rubberbootjes met gemas kerde activisten naar een boot van de Zeehavenpolitie. De unit Grensbewaking van de Zeehaven politie blokkeert volgens de actie voerders vreemdelingen de toe gang tot Nederland. „Het is on menselijk om vluchtelingen de toegang tot vrijheid en bescher ming te verbieden", zegt een acti viste van Occupy Rotterdam die niet met haar naam in de krant wil. „Dus als de Zeehavenpolitie vluchtelingen de toegang blok keert, dan blokkeren wij de Zeeha venpolitie." Op het moment dat de bootjes te gen de politieboot botsen, staan op de steigers ME'ers die verder tumult moeten voorkomen. Am per dertig meter verder worden op dat moment twee sluisdeuren vervangen. Als activisten de sluis willen oplopen, duwt woordvoer der Fred Marré van de gemeente Rotterdam hen met hulp van wat bouwvakkers eigenhandig weer terug. Een toevallig aanwezige tv-ploeg van RTV Rijnmond die de werk zaamheden aan de sluis filmt, krijgt als bijvangst het mislukte schouwspel voor de lens. De actie leider fluit de twee rubberboten tevreden weer terug. Met deze pu bliciteit is de actie dan toch nog geslaagd. Morgen weer eentje. hard gelachen, zacht gehuild, flink geklapt en vooral: ruimhartig gedeeld. „Het zou zo maar kunnen dat God het zo heeft bedoeld", aldus televisiepre sentator Sipke-Jan Bousema. Monique Samuel, de Midden-Oos tendeskundige die publiekelijk uit de kast kwam toen ze nog met een man was getrouwd, heeft het over de eenzame jaren die achter haar liggen en de pijn die ze voelt omdat haar ouders haar veroorde len. Een traan glijdt langs de wang van Maarten. Hij is ontdaan als Samuel door een van de orga nisatoren wordt gesommeerd voort te maken en vooral te begin nen aan de schriftlezing. „Aan haar verhaal heb ik meer dan aan die Bijbeltekst." Journalist en theoloog Ferdinand Borger geeft de opdracht elkaar dertig seconden lang in de ogen te kijken. „Al ken je je buurman niet, gewoon doen. 'Leuk, we gaan homootje kijken', hebben mensen langs de kant gisteren te gen elkaar gezegd. Je bent dus kwetsbaar op die boot. Daarom is het nu tijd om elkaar oprecht in de ogen te kijken." Maarten kijkt voor het eerst in de twee uur durende dienst naar zijn rechterbuurman. En kleurt ro ze. Zo'n tachtig vaartuigen trokken vanuit het Westerdok door de Prinsengracht, de Amstel en de Oude Schans naar het Oosterdok. De 18e editie van de Canal Parade verliep zonder incidenten. De be zoekers hadden wel veel last van zakkenrollers, zei de politie. Het thema van de Gay Pride was dit jaar Reflect, bedoeld om de doelgroep bewust te maken van hun verworven positie in Neder land. De KNVB voer voor het eerst mee in de Canal Parade. De voetbal bond wil met de deelname laten zien dat het Nederlands voetbal openstaat voor een open en veilig sportklimaat waarin iedereen zichzelf kan zijn. Buiten de spraakmakende boot van de KNVB met daarop onder meer bondscoach Louis van Gaal en een aantal oud-internationals, was er dit jaar veel aandacht voor de situatie in Rusland. In dat land staan de rechten van homo's, lesbiennes, biseksuelen en trans genders onder druk door de an- ti-homopropagandawet. Mensenrechtenorganisatie Hu- man Rights Watch en ontwikke lingsorganisatie Hivos voeren mee met Afrikaanse mensenrech tenactivisten. De boot van Roze in Blauw van de politie kreeg een warm onthaal. Verschillende politici droegen door hun aanwezigheid de ho mo-emancipatie een warm hart toe. Minister Jeroen Dijsselbloem (Financiën) voer mee op de PvdA-boot, net als staatssecretaris Wilma Mansveld (Infrastruc tuur). Zo ook de ministers Jet Bus- semaker (Emancipatie) en Jeani- ne Hennis-Plasschaert (Defensie). HILVERSUM HILVERSUM WILLEMSTAD SPIJKENISSE OMMEN CALLANTSOOG kerkdienst roze SE"8 door Frank Schouten ROTTERDAM - Een groep van zo'n honderd activisten van het No Bor der Camp in Rotterdam heeft gis termiddag vergeefs geprobeerd het werk van de Rotterdamse Zee- havenpolitie onmogelijk te maken. Deze week zullen activisten vanuit een kamp in Rotterdam aandacht vragen voor illegale vluchtelingen Bezoekers van de Gay Pride-kerkdienst gistermiddag in de Keizersgrachtkerk in Amsterdam. De dienst had net als de Gay Pride als thema 'reflect', foto Jerry Lampen/ANP AMSTERDAM - De botenparade van de Amsterdamse Gay Pride trok za terdag net als andere jaren volle ka des. Uitgedoste en schaarsgeklede homo's, lesbiennes, biseksuelen en transgenders kleurden de grachten weer roze. 'Gezellig druk' was het in de stad, volgens een woordvoer ster van de politie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5