A ft MM Goes haalt de dubbele cijfers 3K W i I SPORT 31 4 De Rooij verliest finale Vliegende Hollander. Veel records voor atleten bij Flanderscup i 1 4» terneuzen - Een paar maanden geleden werden ze samen nog kampioen van Zeeland met het eerste herenteam van Animo. Bij de finale van het mannen enkel 3 op het Vliegende Holiandertoer nooi in Terneuzen stonden leroen Alliët en Kevin de Rooij juist te genover elkaar. Alliët bleek de sterkste van de twee: 6-3 6-0. Ondanks de duidelijke cijfers speelde De Rooij zeker niet onver dienstelijk. Beide spelers zochten met name eikaars backhand, wat vaak lange rally's tot gevolg had. Later op de dag kwam Alliët, sa men met Kirsten Deij, in de fina le van het mannen dubbel 3 te kort tegen de toeristen Rob Jo- hans en Björn Klaassen (2-6 6-1 6-3). Eerder in de week haalde hij wel al de winst in het gemengd dubbel 3 binnen met Karlijn Ag- ten. Laatstgenoemde was ook in het gemengd dubbel 4 succesvol, samen met Niels den Ouden. „Ik ben erg blij met de twee toernooi zeges. Met Jeroen mix ik wel va ker, dus we weten precies wat we aan elkaar hebben. Met Niels had ik nog nooit samengespeeld, dus dat we het toernooi gewonnen hebben is super. In de finale had den we het echt lastig tegen Bernd van Broekhoven en Stepha nie van Balen (4-6 6-3 7-5)." In het mannen enkel 4 ging de ze ge naar de pas vijftienjarige Thor- sten Sollie, die in de finale Robin van der Heijden versloeg (6-0 6-3). „Ik ben in Terneuzen begon nen met tennissen. Zeven jaar ge leden ben ik met mijn ouders ver huisd naar Oostvoorne. Het is na tuurlijk erg leuk om weer eens te rug te zijn. Normaal speel ik voor al jeugdtoernooien. Om bij de se nioren nu te winnen is echt gaaf." In drie categorieën streden de deelnemers om een fraaie prijs, namelijk 500 euro. Zowel in het mannen enkel 5, 6 en 7 ging de hoofdprijs naar spelers van buiten de regio. Daniel de Jonge was de sterkste in het 5-schema, terwijl Ton Hilhorst en Michiel Olden- kamp respectievelijk het 6 en 7-schema op hun naam schreven. Een fraaie toernooizege was er in het mannen dubbel 5 voor Men- no Leeuwenburg en Roald Teunis- sen. In de finale werden Shayne te Hoonte en Joost Geurts in drie sets verslagen (6-3 3-6 6-4). In het gemengd dubbel 5 won Bas Dingenouts de familiestrijd van Leontine Dingenouts. Samen met Esther de Bat was hij net te sterk voor Barrie Bongaarts en zijn zus (1-6 6-1 7-5). De Bat en Dingen outs schreven eerder op de dag sa men het vrouwendubbel 5 op hun naam. Tegen het jeugdige koppel Sacha de Leeuw en Bonnie du Pon werd het 7-6, 3-6 en 6-3. Bij het mannen dubbel 4 ging de eerste prijs naar Michiel van der Windt en Beny Ysebaert. Het ver zet van Menno van den Hout en Coen Dobbeleir werd in de derde set gebroken (3-6 7-5 6-1). „Het was van ons alle vier niet de beste wedstrijd. We hadden geluk dat we in de tweede set drie break points op 2-3 konden wegwerken. Daarna ging het een stuk beter bij ons", sprak Michiel van der Windt. Bij het Open Haring toernooi in Biervliet was de overwinning in de hoogste categorie voor Jos Ze- gers en Nicky Samijn. In het man nen dubbel 5 wonnen ze alledrie de poulewedstrijden. Bij de vrou wen van dezelfde speelsterkte wonnen Ellen Aerssens en Ma rion van Overloop met duidelijk cijfers van zussen Nathalie en Stephanie Doens (6-1 6-1). Marco van Avermaete en Cor de Jonge boekten een sterke toernooizege in het mannen dubbel 6. Het eerst geplaatste koppel Corné de Bruijne en Frank van Eenennaam liet zich in de finale met 6-2 en 7-6 verrassen. CENT - Bij de Flanderscup in Gent kwamen de Zeeuwse atleten zater dag goed voor de dag. Neal Bouter- se (Prins Hendrik) uit Middel burg won de eerste serie 800 me ter in een persoonlijk record van 1.54.31. Aagtekerenaar Willem de Korte (Dynamica) had 2.07.07 no dig voor een pr op de 800 meter. Het leverde de eerste plaats in de zesde serie op. Edwin de la Ruelle (RKHAV) uit Koewacht realiseer de een tijd van 2.10.84, B-junior Harmen Schot (Dynamica) kwam uit op 2.15.45. Tim van den Broeke (Dynamica) haalde vier seconden af van zijn record op de 1500 meter en klokte 4.01.90. Job de Brouwer (RKHAV) kon naar huis met een pr van 4.19.77 op de 1500 meter. C-junior Wou ter Verstraate (Dynamica) had 4.28.57 nodig voor de 1500 meter. Marijke de Visser (Phoenix) uit Aagtekerke bleef met 2.16.90 slechts 0,43 seconde boven haar record en finishte op de achste plaats in de hoofdserie. WEMELDINCE - Goes liet een prima indruk achter in de eerste oefen wedstrijd van het voetbalseizoen. De Bevelandse zondag-hoofdklas ser won met 13-2 bij derdeklasser Wemeldinge. Tom de Bonte, die van Halsteren afkomstig is, nam de meeste tref fers voor zijn rekening. Hij scoor de vier keer. „Hij heeft zijn visite kaartje afgegeven", zei trainer Gé- rard de Nooijer van Goes na af loop. Bij rust was het 4-1, waarna Wemeldinge kort na de pauze de marge tot twee treffers verklein de. Daarna kwam Goes op stoom en was het binnen een tijdsbestek van twintig minuten 2-10. Uitein delijk kwamen daar nog drie tref fers bij. „We hebben iedereen la ten voetballen", legde De Nooijer uit. „Als je dertien doelpunten maakt in de eerste oefenwed strijd, mag je tevreden zijn." Bij Goes ontbraken Sinan Coban, Sherief Tawfik, Thijs van den Dries, Matthew Lentink en Shan non Braafhart nog. OVV Oostvoorne-VC Vlissingen 3-4 (3-3)- VC Vlissingen won ook de tweede oefenwedstrijd in de voorbereiding op het nieuwe voet balseizoen. De Walcherse eerste klasser versloeg in Oostvoorne zondag-tweedeklasser OW: 3-4. Vlissingen begon goed aan de wedstrijd en nam een 2-0-voor- sprong door doelpunten van Lun- ven Vermeer. Hierna werd de ploeg slordiger en daar profiteer de de thuisclub van. Het werd 3-2. Vlak voor rust zorgde Lorenzo de Groot voor de gelijkmaker. Na de pauze was de equipe van trainer Ruud Pennings de betere ploeg. Uiteindelijk besliste Salim Ben Sellam de wedstrijd: 3-4. Uitslagen overige oefenduels: MAANDAG 5 AUGUSTUS 2013 Alliët verslaat clubgenoot A I Jeroen Alliët was in de finale van het Vliegende Holiandertoernooi in Terneuzen een maatje te groot voor Kevin de Rooij. foto Camile Schelstraete door Jan Dagevos Frits Paap (rechts) draait weg bij zijn directe tegenstander in het oefenduel tussen Goes en Wemeldinge. foto Johan van der Heijden De Meeuwen-GWV 0-3, Apol- lo-DVO'60 2-2, FC Axel-Steen 11-1, SSV65-RBC 5-0, Noad'67-Zinkwegse Boys 2-1, Nieuwdorp-Clinge 7-3, MOC'17-Duiveland 4-1, Bruse Boys-Strijen 1-4, MZC'11-Oostkapelle 0-2, RIA W.-Terneuzense Boys 2-7, DFS-Real Parbo 4-1. Het programma voor de komende dagen is: maandag 5 augustus: Cofely Cup. Voorrondes Graauw: FC Axel-Vogelwaarde (18.45 uur), Steen-FC Axel (19.40 uur), Vogelwaar de-Steen (20.35 uur). Hoofdplaat: Ter- neuzense Boys-Biervliet, Oost burg-Sluiskil (19.00 uur); Sluiskil-Ter- neuzense Boys en Biervliet-Oostburg (19.45 uur), Terneuzense Boys-Oost burg en Biervliet-Sluiskil (20.30 uur), dinsdag 6 augustus: Cofely Cup. Graauw: HW'24-Graauw (18.45), Clinge-HW'24 (19.40), Graauw-Clinge (20.35). Schoondijke: Aardenburg-Schoondijke (18.45), Corn Boys-Aardenburg (19.40), Schoondijke-Corn Boys (20.35). Overige wedstrijden: Apollo-Veere (19.30 uur), DBGC-Duiveland (20.00), RIA W-St Kruis Winkel (19.15 uur), Noad'67-NSW (19.30 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59