Goes haalt dubbele cijfers in Wemeldinge SPORT 31 Broers winnen dubbelfinale in Niéuwerkerk. NIEUWERKERK - Thijs en Merijn de Vos hebben het Gruttepikkers- toernooi in Nieuwerkerk op hun naam geschreven. De tennis- broers De Vos waren in een span nende dubbelfinale in de 3-catego- rie in drie sets te sterk voor de als eerste geplaatsten Ike Joziasse en Mark Passchier. Het werd 3-6 6-2 en 6-3. Het was zondagmiddag de afslui tende partij op baan 1 tijdens de fi naledag op tennisclub Duiveland. Thijs en Merijn de Vos hadden eerder in het toernooi ook al met 6-4 6-2 afgerekend met Ferry de Gans en Willem Lafeber. Thijs de Vos nam met de eindze ge in het dubbelspel revange voor zijn nederlagen in de hoogste cate gorie in het enkelspel (speelsterk- te 4,1-5,0). De Vos verloor achter eenvolgens van Passchier (3-6 0-6) en Joziasse (6-3 4-6 1-6), pre cies de twee spelers die hij in de dubbelfinale versloeg. Joziasse greep uiteindelijk de eind zege na een overwinning in drie sets op Passchier: 7-6 4-6 6-4. Thijs de Vos zijn broer Merijn was ook in het enkelspel succes vol. In de categorie voor speel- sterkte 5,1 tot en met 6,0 won hij van René Schimmelpennink (6-4 6-3) en Steven Marteijn (6-3 6-1). Die zeges leverde De Vos de titel op. Andrea Marteijn was de beste en kelaar bij de vrouwen met een speelsterkte van 5,6 tot en met 6,2. Marteijn boekte met 6-4 6-3 de beslissende zege op Maria Kap- tain. In het dubbelspel (speelsterk te 4,8-5,7) moest Marteijn de eind- zege laten aan Denise en Linda van der Leer. Zij versloegen Marte ijn en haar dubbelpartner Heidi Lafeber met 7-6 6-1. In het gemengddubbelspel (speel sterkte 5,3-5,5) waren Sabine Ricci en Christiaan Huizer duidelijk een maatje te groot voor Renske de Rooij en Jack Neele. Het werd in de finale 6-3 en 6-0 voor Ricci en Huizer. Kim Houmes en Michel Koke laar hebben hun titel bij het Trai ningscentrum Vlissingen Open Scheldetoernooi geprolongeerd. Ze waren in de finale van het ge mengddubbelspel in de 3-catego- rie te sterk voor Marjolein Meu- lenberg en Ruben Hendrikse: 6-4 6-2. Eerder in het toernooi waren Hou mes en Kokelaar ook al te sterk ge bleken voor Bianca van der Meij- den en Abe Kuijl (7-6 6-3). Voor Houmes, afkomstig uit Domburg maar competitie spelend voor ten nisclub Oost-Souburg, was het so wieso een succesvol toernooi. In de 4-categorie was zij samen met Michiel Ketting ook al de beste. Houmes en Ketting waren in de beslissende poulewedstrijd te sterk voor Elizabeth de Raaff en Marcel Baljeu: 6-2 4-6 6-4. Ook Kokelaar deed in Vlissingen nog aan een andere categorie meè, maar in de 4-categorie van het enkelspel was het voor de nummer één van de plaatsings lijst al snel gedaan. Ricardo van der Meijden, de eindwinnaar van die categorie, was met 1-6 6-2 6-3 te sterk. Van der Meijden won ver volgens in de finale met 6-3 6-0 van Joost Grevink. Van der Meijden won ook het dubbelspel in de 4. Samen met Erik Bakker werden in de beslis sende partij Abe Kuijl en Maarten de Witte met 6-2 6-4 verslagen. Het vrouwendubbel in de 3 ging naar Marjolein Meulenberg en Es ther Vendrik. Zij zagen bij een voorsprong van 7-5 4-6 4-0 Anne ke Hoogesteger en Bianca van der Meijden opgeven. Arjan Korstanje was de beste enkelaar bij de man nen in de 5-categorie. Hij was in de finale de meerdere van Dennis Busé: 6-0 6-3. wemeldinge - Goes liet een prima indruk achter in de eerste oefen wedstrijd van het voetbalseizoen. De Bevelandse zondag-hoofdklas ser won met 13-2 bij derdeklasser Wemeldinge. Tom de Bonte, die van Halsteren afkomstig is, nam de meeste tref fers voor zijn rekening. Hij scoor de vier keer. „Hij heeft zijn visite kaartje afgegeven", zei trainer Gé- rard de Nooijer van Goes na af loop. Bij rust was het 4-1, waarna We meldinge kort na de pauze de mar ge tot twee treffers verkleinde. Daarna kwam Goes op stoom en was het binnen een tijdsbestek van twintig minuten 2-10. Uitein delijk kwamen daar nog drie tref fers bij. „We hebben iedereen la ten voetballen", legde De Nooijer uit. „Als je dertien doelpunten maakt in de eerste oefenwed strijd, mag je tevreden zijn." Bij Goes ontbraken Sinan Coban, Sherief Tawfik, Thijs van den Dries, Matthew Lentink en Shan non Braafhart nog om uiteenlo pende redenen. Komende woensdag neemt Goes deel aan het toernooi om de Bor- sele Sloepoort Cup in Nieuwdorp. De Bevelandse formatie speelt de eerste wedstrijd tegen Oostkapel- le (19.00 uur) en daarna tegen de winnaar van de ontmoeting tus sen GPC en Kloetinge. De Nooijer hoopt dan ook weer over de spe lers te kunnen beschikken die za terdag in Wemeldinge ontbraken. OW Oostvoorne-VC Vlissingen 3~4 (3-3)- VC Vlissingen won ook de tweede oefenwedstrijd in de voorbereiding op het nieuwe voet balseizoen. De Walcherse eerste klasser versloeg in Oostvoorne zondag-tweedeklasser OVV: 3-4. Vorige week werd het 3-2 tegen FC Chabab. Vlissingen begon goed aan de wedstrijd en nam een 2-0-voorsprong door doelpun ten van Lunven Vermeer. Hierna werd de ploeg slordiger en daar profiteerde de thuisclub van. Het werd 3-2. Vlak voor rust zorgde Lorenzo de Groot voor de gelijk maker. Na de pauze was de equipe van trainer Ruud Pennings de betere ploeg. Uiteindelijk besliste Salim Ben Sellam de wedstrijd: 3-4. Bij Vlis singen ontbraken Silvion Uranie, Thomas Ragut, Benjamin Ver west en Milton Roemeratoe. MAANDAG 5 AUGUSTUS 2013 De Vos twee keer succesvol door Sven Bakker I De broers Merijn (voorgrond) en Thijs de Vos in actie tijdens het Gruttepikkerstoernooi. foto Dirk-Jan Gjeltema door Jan Dagevos Frits Paap (rechts) draait weg bij zijn directe tegenstander in het oefenduel tussen Goes en Wemeldinge. foto Johan van der Heijden Uitslagen overige oefenduels: De Meeuwen-GWV 0-3, Apol- lo-DVO'60 2-2, FC Axel-Steen 11-1, SSV65-RBC 5-0, Noad'67-Zinkwegse Boys 2-1, Nieuwdorp-Clinge 7-3, MOC'17-Duiveland 4-1, Bruse Boys-Strijen 1-4, MZC'11-Oostkapelle 0-2, RIA W.-Terneuzense Boys 2-7, DFS-Real Parbo 4-1, Arendskerke-Koe- wacht 8-0, Serooskerke-Kloetinge 2 0-3, Seolto-SPS 5-3. Het programma voor de komende dagen is: maandag 5 augustus: Cofely Cup. Voorrondes Graauw: FC Axel-Vogelwaarde (.18.45 uur), Steen-FC Axel (19.40 uur), Vogelwaar de-Steen (20.35 uur). Hoofdplaat: Ter- neuzense Boys-Biervliet, Oost burg-Sluiskil (19.00 uur); Sluiskil-Ter- neuzense Boys en Biervliet-Oostburg (19.45 uur), Terneuzense Boys-Oost burg en Biervliet-Sluiskil (20.30 uur), dinsdag 6 augustus: Borsele Sloepoort Cup in Nieuw dorp. Poule A 19.00 uur: Zeelandia Middelburg-VC Vlissingen en Nieuw- dorp-Arnemuiden; 20.00: winnaars en verliezers spelen tegen elkaar. Cofely Cup. Graauw: HW'24-Graauw (18.45), Clinge-HW'24 (19.40), Graauw-Clinge (20.35). Schoondijke: Aardenburg-Schoondijke (18.45), Corn Boys-Aardenburg (19.40), Schoondijke-Corn Boys (20.35). Overige wedstrijden:Apollo-Veere (19.30 uur), DBGC-Duiveland (20.00), RIA W-St Kruis Winkel (19.15 uur), Noad'67-NSW (19.30 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49