Even zoeken naar Iggy Pop 18 ZEELAND zeeland in de vorige eeuw De Historische Kerk Souburg biedt het komend seizoen plaats aan een gevarieerd aanbod podiumkunsten. Een vooruitblik. 'Cadza/ulkawij All A Een nieuwe opgave uit de collectie van ansichtkaartenverzame laar Hans Lindenbergh. Onze vraag: waar zijn deze foto's geno men? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdo tes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. De Raadkaart van vorige week was een makkie. Bijna alle inzenders hadden het bij het rechte eind: Hotel-Café De Wie lingen bij het haventje van Cad- zand-Bad. Anneke van Iwaarden-Basting uit Cadzand kent het hotel uit haar jeugd (i960 en later). „Hier wer den mijn zussen en ik als tieners door mijn vader getrakteerd op een appelbol met chocolademelk. Dit viel verkeerd en wat was ik daar toen misselijk van. De 'appel bol' was toen nog niet zo bekend, hij werd geserveerd met- alleen bruine suiker, niet met ijs of slag room zoals nu. De dame in Cad- zandse klederdracht zou me vrouw De Roo, Van Houte of Faas kunnen zijn." Kees Stevense uit Middelburg meldt over de vrouw op de kaart: „De dame heeft zich getooid met de klederdracht van het 'Land van Cadzand'. Zij draagt de 'kar- kassemuts' met prachtige gouden mutsbellen, die in de muts zijn vastgehaakt." Over Cadzand verhaalt Stevense: „Het dorp ontwikkelde zich als badplaats dankzij burgemeester Hennequin, die in 1902 een klei ne haven liet aanleggen, waarbij al spoedig een koffiehuis annex huiscafé tot stand kwam. Pieter Faas was de eerste uitbater hier van. In 1923 brak men dit café af, waarna Faas en zijn echtgenote Janna la Gasse een nieuw café lie ten bouwen: het hotel-café De Wielingen, zoals we dat zien op de raadkaart." Hij vervolgt: „Izaak de Bruijne en zijn echtgenote Sara Faas namen het café in i960 over van Janna la Gasse en vernieuwden het in 1961. Voor de versteviging van de zeewering moest het hotel plaats maken voor een nieuw opgespo ten duin en sloeg men in 1978 de eerste paal voor een nieuw hotel. Het oude haventje was reeds ge dempt en werd ingericht als par keerplaats en tennisveld. Het ho tel kwam in 1992 in handen van de familie Clyncke-Van Luijck, waarna de exploitatie in 2005 werd voortgezet onder de naam Hotel Gabrasis-De Wielingen." SOUBURG - Het is veel werk elk sei zoen een gevarieerd theaterpro gramma samenstellen, maar voor zitter Tobias Meijers van de Stich ting Vrienden van de Historische Kerk Souburg doet het graag. Bo vendien weet hij zich gesteund door circa vijftig enthousiaste vrij willigers. Zij vinden het allemaal van be lang dat de in 2007 fraai gerestau reerde kerk naast de reguliere ere diensten voor veel meer activitei ten wordt gebruikt. Dat er in Sou burg behoefte is aan toegankelijk theateraanbod dichtbij huis blijkt uit het feit dat genoemde stich ting inmiddels meer dan 300 vrienden telt. Overigens blijkt dat 'dichtbij huis' nou ook weer niet zo belangrijk te zijn, want vol gens Meijers komt ruim eenderde van 'de vrienden' van buiten Sou burg. Blijkbaar is het aanbod in deze historische kerk het waard er een stukje voor te rijden. Voor het aanbod in het seizoen 2013 - 2014 geldt dat zeker vindt Meijers. „Het is voor een brede doelgroep. Het programma biedt naast enke le vaste onderdelen ook elk jaar weer wat nieuws en ook altijd twee kindervoorstellingen. We hebben dit jaar een bijzondere sei zoenopening met het concert Van alle tijden van Rob de Nijs op don derdag 19 september. Zijn optre den hier in Souburg is trouwens het enige dat deze bekende zan ger in Zeeland geeft dit seizoen", zegt Meijers. Andere bekende na men in het aanbod zijn Mathieu van Bellen. De jonge violist geeft hier op maandag 30 december een eindejaarsconcert. Verder is het op zaterdag 11 januari de beurt aan Piet Brakman en staat op zaterdag 8 februari zangeres Lenny Kuhr op het programma met het programma Wie ben je? Hotot-Calé "Do Wielingen' Tololoon No. 3 LOKEREN - De 38ste editie van de Lo- kerse Feesten is in volle gang. Dit jaar lijkse festival in België biedt tien da gen lang voor elk wat wils met een ongekend relaxte sfeer Van pop, sin ger songwriter, R&B, punk, wave tot metal. Op de foto leden van de Fran se band Demi Mondaine samen met rock- en punkster Iggy Pop. Al is het misschien even zoeken naar Iggy. Het Hotel met historie Souburg Cultureel De winnaars zijn: Marjo van Beek uit Cadzand, H.J. Schipper uit Nieuw- en Sint Joosland en Jan Sol uit Oostburg. door Ali Pankow Rob de Nijs opent het theaterprogramma in Domburg, foto William Rutten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48