Vriendenstichting Stadhuismuseum SCHOUWEN-DUIVELAND 17 Alert! bepleit nieuwe trappen in havens KNRM haalt kiter uit de vaargeul De redders van de KNRM Hansweert hebben zaterdag morgen een kitesurfer uit de vaargeul gehaald. De man dreef ter hoogte van Baar land in het hoofdvaarwater. Door de weggevallen wind kreeg hij zijn vlieger niet meer uit het water. Hij is aan boord gehaald en op het strand afgezet. Inspiratiescherm bij Julianahoeve Camping Julianahoeve in Renesse heeft als eerste een VW Inspiratiescherm in ge bruik genomen. Het scherm is onderdeel van het Zeeuws Informatie Distribu tie Systeem (Zids). Doel is gasten van actuele informa tie te voorzien. De gegevens worden dagelijks op maat bijgesteld. Markt met alles over weven Met medewerking van de Vereniging Weefsters en We vers heeft Kiki Visser het ini tiatief genomen tot de markt 'Verweven' vrijdag 9 augustus van 12 - 20 uur in het centrum van Zierikzee. Het publiek vindt hier uit sluitend artikelen die met wol, weven, spinnen e.d. te maken hebben. Historie van het Slot toegelicht De komende weken zijn er t/m 25 september op de woensdagochtend weer bij eenkomsten in Slot Haam stede waarbij bezoekers toe lichting krijgen op de histo rie van het Slot. De gebeurt met een diapresentatie en met bezichtiging van de rid derzaal. Aanvang 11.30 uur, verzamelen bij toegangshek. Midzomer middag en avondmarkt De Hervormde gemeente Oosterland houdt woensdag 7 augustus haar traditionele Midzomermiddag-avond rommelmarkt. In de afgelo pen tijd is de voorraad ge bruiksvoorwerpen, curiosa, glaswerk, aardewerk, antiek, puzzels, meubilair en speel goed weer spectaculair aan gegroeid. Aanvang 15.00 uur. IWeetalige dienst in Jacobuskerk In de Jacobuskerk in Renes se wordt zondag 11 augustus om 10 uur een Duits-Neder landstalige dienst gehouden m.m.v. een vakantiekoor met gemeenteleden en Duit se- en Nederlandse toeris ten. Voorgangers zijn predi kant Piter Goodijk en zijn Duitse collega Pfarrer Tho mas Stockkamp. Het echtpaar Bijlsma wil met de ze stichting de activititeiten van het Stadhuismuseum ondersteu nen en een bijdrage leveren aan de verspreiding van kennis over de geschiedenis van Zierikzee en Schouwen-Duiveland. Ook hopen ze de bijdragen van donateurs en sponsors voor specifieke evene menten van het museum te sti muleren. Zij denken daarbij aan specifieke evenementen zoals ex posities en bijeenkomsten, maar ook aan aankopen voor de collec tie en waar nodig voor restaura ties. Verder willen zij met deze stichting bij particulieren en be drijfsleven belangstelling wekken voor tentoonstellingen en activi teiten van het museum in brede zin. Het college -van B en W is bereid een stimuleringssubsidie te verle nen omdat een dergelijke Vrien denstichting kan bijdragen aan de maatschappelijke funcie van het Stadhuismuseum. Als kantteke ning geldt dat deze stimulerings subsidie eenmalig is en dient voor de daadwerkelijke oprich ting van de stichting, Vervolgens zullen de initiatiefnemers door ac tief te werven zelfstandig voldoen de middelen bij elkaar moeten brengen om van wezenlijk belang te kunnen zijn voor het Stadhuis museum. Een eerste initiatief om geld te ge neren betreft de uitgave van het fotoboek Dames van de Kust in het verlengde van de huidige fototen toonstelling van fotograaf Alain Verdier in de Schutterszaal van het Stadhuismuseum. Verdier ex poseert hier foto's van elegante vrouwen tussen 18 en 65 jaar aan de Schouwse kust. Het bijbehoren de kunstboek is te koop voor 49,95 euro aan de kassa van het Stadhuis museum. De opbrengst komt vrij wel geheel ten goede aan deze nieuwe stichting. ZIERIKZEE - De fractie van Alert! wil diverse trappen vernieuwen in de havens van Zierikzee. Deze fractie acht de huidige situa tie onveilig. Volgens fractievoor zitter Jos Beije is het onmogelijk bij laag water gebruik te maken van de beschikbare trappen. „Men sen die onverhoopt te water raken kunnen niet of nauwelijks meer op de wal komen. De trappen zijn bij laag water veel te kort waar door het hooguit jonge mensen lukt om deze te gebruiken", aldus Beije. Alert! zal bij het college van B W aandringen op zeer korte termijn de benodigde aanpassin gen te realiseren. GIRO Dl SCHOUWEN-DUIVELAND: MET DE KLOK MEE EN TEGEN DE KLOK IN MAANDAG 5 AUGUSTUS 2013 HANSWEERT RENESSE ZIERIKZEE BURGH-HAAMSTEDE OOSTERLAND RENESSE Van de 497 deelnemers aan de Gi ro di Schouwen-Duiveland kozen 313 fietsers voor de langste af stand van 100 km. Voor de 50 km schreven zich 134 mensen in en de 25 km werd door 50 deelnemers verreden. De start voor alle afstanden was bij strandpaviljoen Our Seaside aan de Rampweg bij Renesse. De 100 km-rijders reden met de klok mee; de deelnemers aan de andere afstanden gingen tegen de klok in. Naast rugnummers kregen de deel nemers bij de start een leren etui- tje, een banaan en Snelle Jel- le-koek mee. Bij de tussenstops werden flesjes Gerolsteiner water uitgedeeld. De tussenstops waren bij: Boerde rij Molenberg in Burgh-Haamste- de; De Heerenkeet bij Kerkwerve; Fietscafé De Biet in Zierikzee en restaurant Bru 17 in Bruinisse. Deelnemers die vanaf het Transfe rium naar het startpunt wilden, hadden wat moeite de weg te vin den. „Op onze website stond een kaartje, maar we nemen klachten serieus en zullen volgend jaar be wegwijzering plaatsen", zegt Eveli ne de Lange van de organisatie. Bij de finish lag voor elke deelne mer nog een presentje gereed, een sleutelhanger met daaraan een kaartje met daarop de datum voor de Giro di Schouwen-Duive land volgend jaar zondag 3 augus tus 2014. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Het echtpaar Luitzen en Baukje Bijlsma uit Zierikzee heeft het initiatief genomen tot op richting van de Stichting Vrienden van het Stadhuismuseum. Het dage lijks gemeentebestuur steunt dit initiatief met een stimuleringssubsi die van 1.530 euro. voor rijden van Giro Deelnemers aan de 100 km tocht in de Giro di Schouwen-Duiveland in de bocht van Kijkuitse Dijk. Op de achtergrond de verkeersreeelaars lep en Annie Triou. foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47