Zonder de juiste cap heb je nergens recht op SPORT 29 Halverwege de wedstrijd, op 1500 meter, krijgt hij een nieuwe cap met nummer 10 aangereikt. Diego de Meyer moet even inhouden, probeert de cap fatsoenlijk op te doen, ziet broer Angelo en concur rent Jan Brink weg zwemmen en besluit de cap maar in zijn zwem broek te steken. De achttienjarige zwemmer van De Bruinvis begint aan een inhaal race, passeert Brink maar moet zijn broer voor laten gaan. Angelo de Meyer heeft de meeste inhoud en wint in Breskens voor de vier de keer op rij de 3000 meter vrije slag. Terwijl hij in het water ligt uit te hijgen, nadert zijn twee jaar jongere broer de finish. Diego de Meyer houdt in, trekt de oranje cap over zijn witte cap heen en tikt als tweede aan. Eén van de of ficials maakt dan al duidelijk dat het allemaal niets meer uitmaakt. Diego de Meyer wordt gediskwali ficeerd. „Dat hadden ze dan van tevoren wel even mogen vertellen", zegt de zwaar teleurgestelde De Meyer even later. „Nu kan ik mijn klasse ment voor de Zeelandbeker dus ook niet afmaken. Je moet mini maal drie van de vier wedstrijden zwemmen. De eerste in Sluis heb ik vanwege een trainingsstage ge mist, dus ik kom niet meer aan die drie wedstrijden." Diego de Meyer snapt er niets van. „Je had je cap vijf meter eerder op moe ten zetten, zeggen mensen dan te gen me. Wat maakt dat nou uit? Ik heb 'm opgedaan voordat ik aantikte. Daar gaat het toch om?" Terwijl hij zijn verhaal doet, drukt zijn broer een paar meter verderop een groene handdoek op zijn bovenlip. „Een kwallenbeet", zegt de winnaar. „Ik heb er nog twee. Dan krijg je iedere keer toch even een terugslag." Ondanks die kleine maar pijnlijke tegenslagen is hij nog steeds de snelste in de haven van Breskens. Hij heeft zoveel inhoud dat hij tij dens de race nog een poging kan wagen zijn broer te waarschu wen. „Ik zag dat hij niet de juiste cap op had", legt hij uit. „Dat pro beerde ik aan Diego duidelijk te maken. Maar als je in het water ligt zie en hoor je weinig." Angelo de Meyer lijkt niet echt warm te worden van zijn vierde overwinning op rij in Breskens. DE RIJCKE TROEFT DE RIDDER AF OP VRIJE SLAG Hij glimlacht voorzichtig. „Het be gint misschien wel een beetje ge woon te worden ja." Zijn zege komt dan ook niet als een verrassing. Hij laat de als tweede geklasseerde Jan Brink (bijna een minuut) en nummer drie Alex Eversdijk (ruim twee minuten) ver achter zich. De der de plaats van Eversdijk mag knap genoemd worden, omdat de Axe laar eerder op de middag ook al de 3000 meter schoolslag heeft ge zwommen en gewonnen. Ruim 25 minuten na winnaar De Meyer meldt ook Frans Verplanke zich bij de finish van de 3000 me ter vrije slag. De 62-jarige zwem mer finisht in zijn veertigste Ha venwedstrijd tegelijkertijd met zijn jongste dochter Evelyn. „Ik heb even op haar gewacht", zegt hij met een knipoog. „Ik denk dat dit voor mij de laatste was. Dan is dit een mooi einde." Boehlé is sterkste in Zandvoort Beachvolleyballer Dirk Boe hlé is winnaar geworden van het toptoernooi in Zand voort. De Hulstenaar versloeg za terdag met zijn gelegen heidspartner Wessel Keemink in de finale het duo Dustin Bontrop/JefFrey van Wijk. Het werd 2-1 en de setstanden waren 21-11, 17-21 en 15-8. Boehlé bereidt zich met Keemink voor op het EK onder 22 jaar dat van 15 tot en met 18 augustus in het Bulgaarse Varna wordt gehouden. Circuit Zomerlopen is aan de finale toe De reeks van RABO Zomer lopen van atletiekvereniging De Wielingen beleeft dins dag de finale. Dan wordt de vijfde en laat ste loop van dit zomersei zoen gehouden nabij 't Zwin in Cadzand-Bad. De jeugd opent het programma vanaf 19.30 uur over de af standen 750 en 1500 meter waarna het om 19.50 uur de beurt is aan de overigen met als afstanden 3250, 6400 en 9600 meter. Inschrijving is in strandpa viljoen De Zeemeeuw. Zeezwemtocht in trek bij deelnemers De belangstelling voor de zeezwemtocht van Dishoek naar Zoutelande is groot De organisatie, de stichting Zwemmen langs Walche ren, rekent woensdag op meer dan honderd deelne mers. Toppers als Roland Klein-Boelting en Amy van Lier zijn van de partij. De wedstrijd over vier kilome ter begint om 19.00 uur op het strand van Dishoek. De finish is nabij strandpavil joen De Branding in Zoute lande. door Barry van der Hooft BRESKENS - Druk gebarend en roe pend stappen de leden van de fami lie De Meyer stevig over de kade. Tientallen meters verderop zwem men Angelo en zijn broer Diego aan kop van de Havenwedstrijd, maar daar rustig van genieten is er niet bij voor hun begeleiders op de kant. Diego de Meyer is onderweg al snel zijn cap verloren en dat komt hem later duur te staan. Carmen de Ridder slaagde er zater dagmiddag niet in om tijdens de Havenwedstrijd de 3000 meter vrije slag bij de vrouwen voor de derde keer op rij te winnen. De zwemsters van De Bruinvis moest haar meerdere erkennen in Simone de Rijcke (ZC Koewacht). Larissa Jansen (De Bevelanders) legde beslag op de derde plaats, voor Marlinda Eggermont (Schel- destroom), de winnares van 2010. ZANDVOORT CADZAND-BAD DISHOEK Bart Vendrig (rechts) verslaat in de eindsprint van de Ronde van Burgh-Haamstede onder andere Brian van Coethem (tweede van links). foto Dirk-Jan Gjeltema MAANDAG 5 AUGUSTUS 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29