Eindzege in Ronde van Polen is een nieuw hoogtepunt voor Weening SPORT 24 44 Pieter heeft het meest constante jaar uit zijn carrière WK-titel Oranje onder 21 jaar De hockeysters van Oranje onder 21 jaar zijn zondag we reldkampioen geworden door in de finale Argentinië te verslaan na shoot-outs: 1-1 (4-2)- Lieke van Wijk was de maker van de 1-0. Jimena Cedres zette de Argentijn- sen in de 66e minuut op 1-1. Omdat er niet meer werd ge scoord werd de wedstrijd be slist door shoot-outs. Daarin waren de Nederlandse talen ten de betere. Belgen met minder renners naar WK België mag bij de WK wiel rennen in Florence niet met het maximale aantal van ne gen renners starten bij de profs. Omdat de Belgen ook in de Ronde van Polen te leurstelden belandde het wielerland bij uitstek op de landenranking van de inter nationale wielrenunie UCI buiten de top tien. Dat bete kent dat bondscoach Carlo Bomans slechts zes of zeven wielrenners mag selecteren. Korfballers in finale van World Games De korfbalfinale op de World Games gaat opnieuw tussen de grootmachten Ne- derland en België. Beide top- landen wonnen zaterdag hun halve finale in het Co lombiaanse Cali met over macht Oranje was in de hal ve finale met maar liefst 40-14 te sterk voor de korf ballers uit Taiwan. Richard Kunst was met elf treffers de topscorer. België won van Portugal: 29-9. Volleybalsters ook niet langs China De Nederlandse volleybal sters hebben zondag bij de wedstrijden om de World Grand Prix in Macau hun derde duel verloren. Ditmaal was China met 3-1 (setstanden: 26-2419-25 25-17 25-17) te sterk, nadat Bulgarije zaterdag ook al met 3-1 van Nederland had gewonnen. Oranje blijft daardoor op één zege steken tijdens het eerste weekein de in de prestigieuze volley balreeks. Bronzini wint rit in Route de France De Italiaanse wielrenster Giorgia Bronzini heeft zon dag de tweede etappe van de Route de France, een rit tenkoers voor vrouwen, ge wonnen. Na een rit over 121 kilometer van Soissons naar Enghien-les-Bains troefde Bronzini haar landgenote Va- lentina Scandolara en de Zweedse Emma Johansson, de winnares van de eerste etappe, af De Nederlandse Thalita de Jong werd vierde, Amy Pieters vijfde. Weening nam dankzij de zesde plaats in de door de Brit Bradley Wiggins met overmacht gewon nen slottijdrit de leiderstrui over van de Fransman Christophe Ri- blon. Op basis van het klasse ment van vrijdag, waarin Wee ning vijfde stond, leek een po diumplaats binnen bereik. Maar de eindoverwinning, dat was toch nog een verrassing. Weening moest 27 seconden goed maken op Riblon en deed dat ruimschoots. „Iemand van de or ganisatie stond nadat ik gefinisht was bij me", vertelde Weening. „Hij volgde de koersradio en be zorgde me het goede nieuws. Toen hij me vertelde dat ik gewon nen had, ging er toch wel wat door me heen. Dit was een doel." Weening, die 1.44 toegaf op rit winnaar Wiggins, hield in het eindklassement de Spanjaard Jon Izaguirre dertien seconden achter zich. Riblon werd derde. Weening had bij de verkenning van het parkoers van de tijdrit te vreden geconstateerd dat het op zijn lijf geschreven was. „We zijn met de auto een rondje gereden. Nee, niet op de fiets, ik had ge noeg kilometers in de benen. Het was nooit vlak maar wel een par koers waar je constant de grote versnelling kon draaien. Dat ligt me wel." Maar aan de eindzege had hij tijdens de 37 kilometer tus sen Wielicka en Krakau niet ge dacht. „Ik dacht alleen aan een goede tijd neerzetten. Dan zou ik wel zien of het een goede klasse ring waard was." „Pieter heeft het meest constante jaar uit zijn carrière", wist zijn ploegleider Matt White. „Hij zat al dicht bij ritzeges in Langkawi, in de Giro, in de Ronde van Bas kenland en ook hier in Polen waar hij vier keer in de top tien fi nishte. Het is goed om hem nu dit succes te zien behalen." „Het was een lange, zware week", zei Weening, die ruim anderhalf jaar geleden de Raboploeg verliet voor een Australisch avontuur. „Dit is echt een grote overwin ning voor mij. Een zege in de WorldTour is sowieso altijd be langrijk." Ook voor zijn markt waarde. Weening klom in de ran king van de 60e naar de 24e plaats. MÖNCHENGLADBACH RIJSWIJK CALI MACAU ENGHIEN-LES-BAINS door Peter van Leeuwen KRAKAU - Pieter Weening staat al jaren in de boeken als de laatste Nederlandse ritwinnaar in de Tour de France. Die zege stamt uit 2005. Nadat hij twee jaar geleden ook in de Giro een rit won - eveneens het laatste oranje succes in die ronde - volgde zaterdag een nieuw hoogte punt in de loopbaan van de 32-jari- ge Fries. Met de eindzege in de Ronde van Polen won de renner van Orica-GreenEdge voor het eerst een rittenkoers uit de UCI WorldTour. Ploegleider Matt White. Ranomi Kromowidjojo heeft eindelijk goud te pakken op de WK in Barcelona, foto Robin van Lonkhuijsen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25