ZLM: aantal polissen rechtshulp stijgt fors Kind verwond door olie Zeeuwen tellen vlinders i' IJ i I ZEELAND 15 Blof favoriet bij stemming voor Nazomerzingen GOES - ZLM Verzekeringen in Goes signaleert een explosieve toename van het aantal rechtsbij- standspolissen. Per maand komen er 150 nieuwe polissen bij. ZLM Verzekeringen heeft bijna 25.000 rechtsbijstandpolissen in het pakket. Ten opzichte van 2012 is sprake van bijna negen procent groei, terwijl een rechtbijstandver- zekering niet bepaald goedkoop is. Per jaar betaalt een verzekerde 150 tot 200 euro. Volgens Marinus Schroevers, directeur verzekerin gen bij ZLM, is de recessie de oor zaak. Door de economische malai se zijn veel werknemers onzeker over hun baan. Ook problemen bij de verkoop van een woning kan een motivatie zijn om een rechtsbijstandspolis af te sluiten. Eveneens verbazingwekkend is de forse stijging van het aantal in boedel- en woonhuisverzekerin gen. Ten opzichte van 2012 is spra ke van zeven procent groei. Schroevers: „Je rekent op een da ling als de woningmarkt inzakt, maar niets is minder waar." De directeur verzekeringen heeft er geen glasheldere verklaring voor. De enige reden die hij kan bedenken is dat steeds meer men sen al hun verzekeringen liever bij één verzekeringsmaatschappij onderbrengen, om zo de pakket korting op te strijken. Het aantal fraudezaken is sinds het begin van de recessie licht toe genomen, maar volgens Schroe vers loopt die stijging parallel aan de groei van het aantal verzeker den (200.000). „In 2008 hadden we 116 bewezen fraudegevallen, vorig jaar 173 met een piek van 192 in 2010. Het is redelijk constant, mede omdat we veel werk beste den aan het opsporen van frau de." Een groeiend aantal fraudeza ken vormen claims van elektri sche gadgets als tabiets, smart- phones en notebooks met een piek als er een nieuw model is. MIDDELBURG - De hits Aan de kust van Blof, Stil in mij van Van Dik Hout en Het Dorp van Wim Son- neveld vormen de top drie bij de lezers van de PZC voor het Nazo merzingen. Het meezingfestijn is elk jaar een succesnummer tij dens hef Zeeland Nazomerfesti val (ZNF). De PZC-lezers kregen dit jaar een stem in de repertoire keuze. Het Nazomerzingen is dit keer op zondag 1 september op het Abdijplein in Middelburg. Drie inzenders bij deze stemming worden beloond met een passe partout voor het programma van het festivalhart tijdens ZNF. De winnaars zijn: Lia Verdonk uit Middelburg, Marjan van Gorsel uit Heinkenszand en May-Lou Smalbroek uit Vlissingen. Zij kun nen zich melden bij Karen Kroese van het ZNF, tel. 0118-681100 of karen@theaterzeelandia.nl Het slachtoffertje wandelde vol gens de politie met haar ouders en nog drie van hun kinderen over de Kaai waar op dat moment bij een viskar een hete pan met bakolie onbeheerd stond af te koe len. In haar onbevangenheid liep het meisje tegen de pan aan en kreeg de hete olie over haar lichaam heen. Omstanders koel den het kind direct met behulp van een waterslang, in afwach ting van de ambulance. Ook werd een traumahelikopter opgeroe pen. Maar omdat er geen sprake was van direct levensgevaar, werd het kind met de ambulance naar het Maasstad ziekenhuis in Rotter dam gebracht. Daar wordt zij be handeld aan haar brandwonden. In Zeeuwse tuinen zijn gemid deld ongeveer dertig vlinders te vinden, blijkt uit de resultaten. Gemiddeld gaat het om 7,2 ver schillende soorten. Dat is ruim bo ven het landelijk gemiddelde. Al leen in de provincies Limburg en Drenthe zijn per tuin meer vlin dersoorten te vinden. Noord- en Zuid-Holland hebben de minste vlindersoorten. De dagpauwoog is de meest voor komende vlinder in de Nederland se tuinen. Die vlinder werd lande lijk meer dan 25.000 keer geteld. De gamma-uil en het klein kool witje staan op nummer twee en drie in de top tien. Die vlinder soorten werden respectievelijk zo'n 17.000 en 9.000 keer geteld. door Frank Balkenende door Wendy Wagenmakers VEERE - Een 4-jarig meisje uit het Gelderse Beusichem is zaterdag middag in het stadje Veere zwaar gewond geraakt nadat zij frituurvet over zich kreeg. MIDDELBURG - Meer dan 150 Zeeuwen hebben de afgelopen da gen vlinders geteld in hun tuin. Ze deden mee aan de landelijke tuin- vlindertelling van de Vlinderstich- ting. ledereen kon gedurende vier dagen observaties doorgeven. i 1 MAANDAG 5 AUGUSTUS 2013 Joy (links), Djoëlle (midden) en Madeion (allen 16) uit Schiedam gaan naar Club Four. „Dansen en leuke jongens ontmoeten", daar komen ze voor. Jongeren drommen samen voor de kroegen. Er staan lange rijen, omdat ie dereen op leeftijd wordt gecontroleerd bij de ingang. Rond sluitingstijd staan de agenten en leden van de susteams op scherp, omdat alle jongeren zich dan tegelijkertijd op straat bevinden. De meeste oudere toeristen en families verlaten het centrum, voordat het jonge uitgaanspubliek in aantocht is. foto Dirk-Jan Cjeltema De discobussen zetten honderden feestgangers af bij het transferium in Renesse. Het susteam komt in actie. Drie jongens schoppen ruzie in één van de kroe gen en worden verwijderd uit de zaak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 15