ZEELAND É=S5Si®££ Sportschool Feest bij De Kleine Schorre Burgemeester Roep moet 4477,88 euro terugbetalen aan onterecht ontvangen vergoeding voor dubbele woonlasten. Wielrenner bij val zwaar gewond almanak WIJNKONINGIN Predikant Pieter Overduin filosofeert over zijn arbeid als predikant VLISSINGEN - Burgemeester René Roep van Vlissingen heeft de eer ste rekening van onterechte decla raties gepresenteerd gekregen. Dat blijkt uit een geheime memo die in handen is van de PZC. In het- gemeentelijke document, een brief van de gemeentesecreta ris aan raadsleden, staat dat de burgemeester ten onrechte vergoe ding heeft ontvangen voor dubbe le woonlasten. Het onterecht uit gekeerde bedrag van in totaal 4477,88 euro moet Roep terugbe talen. Hij heeft inmiddels beloofd dit te zullen doen. Volgens de beleidsbepaling van het Ministerie van Binnenlandse Zaken heeft een nieuwe burge meester weliswaar recht op ver goeding van dubbele woonlasten, maar alleen als die voortvloeien uit verkoop van een oude woning in de oude gemeente. Roep heeft de regeling echter laten ingaan in juli 2012, tot december 2012: de pe riode dat zijn nieuwe woning in de Vlissingse President Roosevelt- laan werd verbouwd en hij nog woonde in een appartement in de Gravestraat. Hij had toen zowel huurkosten als hypotheekkosten, maar beide hadden geen link met zijn oude gemeente. Een nieuwe burgemeester heeft twee jaar lang recht op een vergoe ding van pensionkosten, reiskos ten, transportkosten, herinrich tingskosten en dubbele woonlas ten. Pensionkosten worden maxi maal een jaar lang uitgekeerd. Roep heeft van die regeling maxi maal gebruik van gemaakt, vanaf zijn aantreden in december 2010 tot december 2011, het moment dat zijn woning in Gilze Rijen was verkocht. Doordat verhuis- en herinrich tingskosten wel twee keer mogen worden declareerd, schrijft de ge meentesecretaris in de memo dat ambtelijk werd aangenomen dat dit ook gold voor dubbele woon lasten. De verwarring werd vol gens hem groter door recente wij zigingen in het samenstel van ver goedingen bij de benoeming van een nieuwe burgemeester. Bovendien herinnert de gemeen tesecretaris raadsleden eraan dat huur van een tijdelijke woonruim te nog altijd goedkoper is dan een verblijf in bijvoorbeeld Hotel Arion ofPiccard. Diezelfde gemeentesecretaris zou een conflict hebben met burge meester Roep, waarna het college in juli 2012 heeft besloten dat hij de declaraties niet langer zou ac corderen, maar dat collegeleden dit voortaan van elkaar doen. De declaraties staan voor een deel op de website van de gemeente Vlissingen. Vanavond bespreken raadsleden ze met collegeleden tij dens een speciaal ingelaste verga dering. Na de LPV hebben ook de PvdA, de VVD en het CDA zich- uitgesproken voor openbaarheid van de bijeenkomst. Dat betekent dat iedereen erbij kan zijn als de raad burgemeester Roep en zijn collegeleden aan de tand voelen over hun declaratiegedrag. De vergadering begint om 19.30 uur en vindt plaats in het stad huis van Vlissingen. MELISKERKE - Een wielrenner die in een peloton wielrenners door Meliskerke fietste, is zondagmid dag bij een val zwaar gewond ge raakt Op verzoek van medewerkers van de opgeroepen ambulance werd de traumahelikopter uit Rotter dam ingeschakeld. De onfortuinlij ke wielrenner werd na een onder zoek door een arts door een ambu lance naar het ziekenhuis ge bracht. Zijn precieze verwondin gen zijn onbekend. Midden twintig is ze, die Vlissingse. Ze heeft 'n goede baan en doet gere geld leuke dingen met haar vriendin nen. Zoals laatst; toen had ze een verrassingsfeestje geregeld voor een jarige vriendin. Tijdens het eten op het terras kwam het gesprek over de sportschool. Want ja, alles wat er die avond aan kwam, moest er ook af. Maar, zo stelde ze haar vriendinnen gerust, ze was een veelgeziene gast in de sportschool en men kende haar daar wel. Maar aan die illusie kwam 's ande rendaags snel een einde toen haar personal trainer naar haar toe kwam en zich aan haar voorstelde... MAANDAG 5 augustus 2013 ,„,mb fc.«uU 'I'""X!_ V*"W~?*Wr ai af ru*n*« pmuq-hf^W naXKir.ii.wr nr.t« !«P«« ^'""V a, b,« «rp«o eerste rekening Roep krijgt door Wendy Wagenmakers Tip? redactie@pzc.nl DREISCHOR - Nadine van der Hulle uit Zierikzee is de nieuwe wijnkoningin 2013. Zij werd zaterdagmiddag ge kroond tijdens het drukbezochte wijnfeest bij wijnboerde rij De Kleine Schorre in Dreischor. Wijnboer Johan van de Velde is optimistisch gestemd over de te verwachten oogst voor 2013. Het fraaie zomer weer van de afgelopen weken belooft een mooie op brengst van circa 65.000 flessen witte wijn. Dat is 5000 meer dan vorig jaar. Op de foto: Nadine van der Hulle krijgt de sjerp omgehangen door Fleur Verloo, de wijnko-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13