Toep had een wel heel bijzondere tongpiercing Je gaat er Gentse binnenstadsbewoners blijven klagen over overlast STRAND PERKPOLDER Lappenmand 20 ZEEUWS-VLAANDEREN *°?yer vast. Het beste is om de hond de haak dan maar te laten doorslik ken. Dan komt-ie in de maag te recht. Met geluk poept de hond hem daarna uit. Zo niet, dan is de haak met een kleine operatie te verwijderen." Toep kwam er genadig van af. De Vos traceerde de vishaak aan het begin van haar keel, nog net in de tong. Onder narcose liet Toep als een mak schaap het vistuig verwij deren. Achterafkan Van den Broek wel lachen om geintjes als 'mooie tongpiercing', maar op het moment zelf had hij het niet zo breed. Peter: „Als die haak op de verkeerde plek blijft hangen, is dat een brok ellende voor een hond. Daarom geef ik vissers nog maar eens een dringend advies: ruim alsjeblieft je boeltje op." Overigens is Peter wel vaker gek ke dingen in hondenbuiken tegen gekomen. „We hebben eens een jack russell gehad, die nog maar heel weinig at. Daarbij troffen we een fopspeen van een baby in de dunne darm aan, die als een soort stop fungeerde. En honden slik ken ook weieens van die piepen de speeltjes door. Ik heb het zelf niet aan de hand gehad, maar ik heb een foto gezien van een hond met een badeend in zijn maag." Terneuzenaar Cees van den Broek zat vorige week een avond flink in de rats. Zoals elke dag wandelde hij met zijn hond naar de kop van de pier in de veerhaven. Nu had hij ook Toep, de tienjarige hond van zijn dochter meegeno men. En dat dan uitgerekend haar iets vervelends moest overkomen. Met dank aan een ander„Op de kop van de pier liggen vaak krab- benpoten. Vraag me niet waarom, maar de honden vreten die graag op. Maar nu beet Toep opeens in vistuig. Er hing een lijn met lood uit zijn bek." Dierenarts Peter de Vos keek er minder vreemd van op dan Van den Broek. „Elk jaar krijgen we hier een aantal honden en een den dat vishaken heeft ingeslikt. Waarschijnlijk heeft er dan nog iets lekkers, zoals brood, aangeze ten. Voor een eend is het meestal meteen einde verhaal, bij een hond ligt het er aan waar de haak precies zit. Zit-ie in de slokdarm, dan is het echt een heel lastige operatie." Een eerste, logische reactie is dat baasjes proberen de haak terug te trekken. „Maar dat moet je nooit doen. Dan zet die haak zich juist inclusieftouringcar Rachel de Maaijer-de Block (86) kan zich de waarschuwing van haar vader nog zo voor de geest halen. Het was aan dovemans oren gericht, want de Zuiddorpse schone werd inderdaad aan de haak geslagen door een Sassenaar. Frans de Maaijer (88) mag zich vandaag al 65 jaar de man van Ra chel noemen. Rachel en Frans leerden elkaar kennen bij de drukpers van De Mul in Sas van Gent. Het zetten van letters liep tot Frans' pen sioen als een rode draad door hun GENT - Het stadsbestuur van Gent had er alles aan gedaan om de overlast voor binnenstadsbewo ners tijdens de jaarlijkse Gentse Feesten zoveel mogelijk te beper ken. Toch blijft de actiegroep Leef baarheidskader klagen over met name geluidsoverlast tijdens het tiendaagse culturele volksfeest. Maar de groep kon die klachten heel moeilijk kwijt. Er was - in te genstelling tot voorgaande jaren - geen delegatie uitgenodigd voor deelname aan de dagelijkse coör dinatievergaderingen op het stad huis en het nummer van een klachtenlijn was onvindbaar. Feit is wel dat het aantal wildplassers drastisch verminderde. En ook vonden bewoners gemakkelijker een parkeerplek. Maar verder zorg de de geluidsoverlast voor tien 'onleefbare' dagen. De bewoners- groep overweegt een gang naar de rechter. De groep wil een stilte zone na één uur 's nachts. door Raymond de Frel In De Lappenmand geven dierenart sen, specialisten, assistentes én baas jes een kijkje achter de schermen bij Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaan- deren in Terneuzen. Vandaag: een vishaak in een hondenbek. ruimt Gelukkig kon dierenarts Peter de Vos de vishaak uit Toeps tong relatief eenvoudig verwijderen. door Raymond de Frel SAS VAN GENT - Kijk uit voor die Sassenaren, met hun gekke carna val. Dat ben jij niet gewend! Vertrek: 8, 11, 14, 17, 20, 23, 26 augustus I Laatste plaatsen Inclusief: 3x hotelovernachting, 3x ontbijtbuffet en vervoer I VOl- U verblijft in een 3" hotel, alle kamers zijn voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift. Een stadstour voert u langs de Reichstag, de Brandenburger Tor, Alexanderplatz, de Gedachtniskirche en Unter den Linden. Maak een lichttour door Berlijn en een boottocht over de Spree! Uiteraard mag een bezoek aan Potsdam met park Sanssouci niet ontbreken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 88