W Stoomïimih Goes BoriSïit korting Graanoogst van start Kliek mmm op! Het bei 4' 4 4 4 4 4 4 18 ZEELAND Zomeractie! WARMSTE PLEK Westdorpe is op papier de braadpan van Zeeland. Steevast meldt het KNMI er de hoogste temperatuur. 1 I De meest fantastische (sterren)restaurants komen koken tijdens Film by the Sea. m zaterdag EF Zolang wij nog kleine kinderen hebben, zul len we wel naar een camping blijven gaan. Het is namelijk ideaal. Er is een speeltuintje, een zwembadje en de kinderen maken op een camping snel contact met el kaar. De oudste van twaalf is zo sociaal dat ze altijd na een uur al vriendinnen heeft, met haar moet je zo wat een omgangsre geling afsluiten om haar te zien. Ook de kleinsten huppelden de afgelopen jaren met vriendjes en vriendinnetjes vrolijk rond de caravan. Voor je het weet sta je dan zelf met de ouders van andere kinderen te praten en komt onherroepelijk het mo ment dat je aan het einde van de vakantie gezamenlijk op het terras aan de rosé zit, om nog wat e-mailadressen uit te wisse len zodat de foto's opgestuurd kunnen worden, wat dan nog wel gebeurt, maar daarna hoor je nooit meer wat van elkaar. Prima zo. Zo gaat het al jaren. Maar dit jaar is het anders. We zitten op deze camping duide lijk in een Nederlandse encla ve. Het rare is alleen dat mijn kinderen dit jaar nauwelijks met andere kinderen in het straatje spelen, terwijl al die an dere kinderen dat wel met el kaar doen. We zien die Neder landers ook voortdurend bij el kaar zitten. Inmiddels zijn we erachter wat er aan de hand is. Deze mensen zitten ieder jaar samen op deze camping. Het is blijkbaar een nogal populaire camping waarvoor je vroeg moet boeken wil je zeker zijn van een plek. Je kan nu weeral reserveren voor volgend jaar en desgewenst precies dezelfde stacaravan. Je krijgt dan zelfs 20 procent korting. Dat doen deze Nederlanders dus al jaren, het is één kliek geworden waar je als kind of volwassene nauwe lijks tussenkomt. Nu, aan het einde van de vakan tie komen ze afscheid van el kaar nemen. „Tot volgend jaar" hoor je ze dan zeggen. Wij niet, het is een prachtige streek, een mooie camping, maar wij heb ben het antwoord al ingestuurd als bij het inleveren van de sleu tel de vraag komt of we met 20 procent korting al willen reser veren voor het volgende jaar: Non, merci! op dagkaarten voor het volledige traject. WEMELDINGE - In Zeeland is de oogst van zomergerst en winter tarwe van start gegaan. Coöpera tie CZAV verwacht dat de oogst de komende dagen flink doorzet. Veel percelen lijken rijp door het mooie weer, maar moeten nog one WESTDORPE - Westdorpe vrijdag middag. De straten zijn uitgestor ven. De dorpelingen houden zich schuil. De rolluiken dicht, lakens voor de ramen in de strijd tegen de verzengende hitte. In Westdorpe hebben ze zich de waarschuwingen van het KNMI ter harte genomen. De voorspelde extreme hitte van mogelijk wel 37 graden Celcius wordt op de 'warmste plek van de provincie' niet gehaald. Om half vier 's mid dags bereikt het meetstation ten oosten van Westdorpe het offi ciële dagrecord: 33,4 graden. Ge meten op 'klomphoogte'. Ook hoog en ook best wel warm. Maar dat is in de polder, waar nog een windje waait. In het dorp West dorpe is de gevoelstemperatuur een stuk tropischer. Waarom voert Westdorpe stee vast de Zeeuwse hitte- en koude- VAN WARM NAAR WARMST IN WESTDORPE aanrijpen. Door de hoge tempera tuur lijken percelen soms rijper dan ze in werkelijkheid zijn. De oogst van wintergerst is zo goed als klaar. De CZAV verwacht van de wintertarwe een goede kwali teit en een hoge opbrengst. I ranglijst aan? Daar is een simpele verklaring voor. Als het meetsta tion in pak 'm beet Zuiddorpe of Overslag had gestaan, waren die dorpen haantje de voorste ge weest. In Heikant of Graauw is het waarschijnlijk nog een tandje heter. Maar het KNMI-meetsta- tion staat nu eenmaal in Westdor pe en daar komen de officiële tem peraturen vandaan. Het station is te vinden op een akker van de fa milie Van Waes, dat een loonbe drijf en handel in graszoden ex ploiteert. Mater familias Agnes van Waes, die bekend staat als het 'meetvrouwtje van Westdorpe', onderhoudt het computergestuur de weerstation tegen een 'alles zins redelijke vergoeding', 's Zo mers maait ze één keer per week het gras van het 150 vierkante me- Voorkom teleurstelling en reserveer nu! www.filmbythesea.nt Zeeuwse bruggen preventief gekoeld Drie bruggen in Zeeland wer den vrijdag preventief gekoeld vanwege de hitte. De Ringbrug op de Ringbaan West in Goes, de 'bypass' van de Zandkreekbrug op de Delta weg ter hoogte van Kats en de Draaibrug bij Oost-Souburg werden besproeid met water, om te voorkomen dat het me taal zou uitzetten. Het verkeer kon gewoon gebruik maken van de bruggen. Zesde, landelijke tropische dag dit jaar Om 12 uur werd het in De Bilt 30 graden. Daarmee gaat 2 augustus de boeken in als de zesde tropi sche dag dit jaar. In Westdorpe werd kort na half twee de 30 gra den bereikt. Zes tropische dagen in één jaar is sinds 2006 niet meer voorgeko men. In dat jaar werden 13 tropi sche dagen geteld. 1947 spant de kroon met maar liefst 18 tropi sche dagen. De komende dagen wordt het iets koeler. Hooikoortspatiënt heeft minder last door hitte Hooikoortspatiënten hebben door de hitte minder last van gras sen. Dat zegt hooikoortsdeskundi- ge Arnold van Vliet van de Wage- ningen Universiteit „Door de hoge temperatuur in de volle zon, droge grassen sneller uit en geven ze minder pollen af. Daarnaast is de natuur flink ver traagd doordat het in het voorjaar koud is geweest", zegt Van Vliet. Hij denkt dat het grassenseizoen bijna ten einde is. Maikel Harte Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Tegen inlevering van deze (originele) advertentie. Alleen geldig aan ons loket in Goes. Max. 1 groep per adv. Niet combineerbaar met andere kortingen, niet stapelbaar. Niet geldig op andere kaartjes. Geldig in 2013. Dienstregeling, www.destoomtrein.nl V»' Let op - I Terneuzen, tuin van Bert Verschelling. I Zierikzee, onder de parasol van fa milie De Kam. Bakken in de door Frank Balkenende Het temperatuurverloop van vrijdag 2 augustus 2013 rpe. Gemeten vanaf 7.30 uur tot aan het j j 1 1 unt van de dag in Westdc warmste 1 0) re re •c ■o 5 u tijd co 00 o ai PO o ro fN O ro 10 I Agnes van Waes onderhoudt het KNMI-meetstation in Westdorpe. GOES DE BILT WAGENINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 86