ZEEUWS-VLAANDEREN Lunchen met Thomas Rosenboom... Vandalisme met knipoog Leven De Greenwich Universiteit onderzoekt de beleving van vissersplaatsen in enkele landen. Ook in Breskens en Arnemuiden. Voorraadtank Sluiskil gevuld met te veel gas Hooi afgebrande schuur Hulst opnieuw in de fik almanak Westdorpe is de braadpan van Zeeland Zet uw foto in een van onze albums op de website BRESKENS - De Universiteit van Greenwich hoopt dat zo'n twee honderd Bressiaanders deze maand een enquête invullen. On derzoekers willen weten wat de visserij betekent voor inwoners van vissersplaatsen. Vinden Bressiaanders de visserij belangrijk voor hun woonplaats? Kopen ze zelf verse vis en moet die van 'eigen' schepen komen? Hoe kan de visserij bijdragen aan het toerisme en de promotie van hun dorp en hoe zien zij de toe komst van de visserij in hun kust plaats? De enquête moet uitwij zen hoe inwoners van kustplaat sen aan beide zijden van het Ka naal en de zuidelijke Noordzee de visserij zelf'beleven'. Met het afnemen van de kustvis serij is het belangrijk om de 'socia le en culturele waarde' van de vis serij voor de kustgemeenschap- pen beter te begrijpen, verklaart het begeleidend schrijven bij de enquête. Gewapend met kennis en begrip van de gevoelens van in woners kunnen overheden, ge meenten voorop, beleid ontwikke len voor toerisme én visserij. De enquête wordt gehouden voor een Europees Interreg project over de 'geografie van de kustvis serij en duurzaamheid'. De coördi nerende Engelse universiteit heeft het vragenformulier niet al leen in Breskens, Arnemuiden en Vlissingen uitgezet, maar ook in een aantal kustplaatsen in België, Noord-Frankrijk en Zuid-Enge- land. Ook daar loopt de drukte in vissershavens vaak terug, maar veel dorpen en stadjes willen wel toeristen (blijven) lokken als le vendige vissersplaats. Tijdens een internationale net werkbijeenkomst in het Bresken- se visserijmuseum eind oktober kunnen onderzoekers waarschijn lijk al iets vertellen over de enquê te-resultaten. De gemeente Sluis, die de afgelopen jaren al veel deed om de visserij 'beleefbaar- der' te maken in Breskens, werkt hard aan plannen voor een Visse rij Experience, waarbij onder meer een viskotter op het dak van de vismijn komt. Dat kan tijdens de Literaire lunches van Film by the Sea. www.filmbythesea.nl 15th intern^-— De zomer is een drukke tijd voor de VVV in Zeeland SLUISKIL - De brandweer moest gistermiddag bij Oppeneer Sluis kil aan de Mercuriusstraat een gas voorraadtank afkoelen. De pas ge vulde tank bleek bij een controle door de bedrijfsleider te vol te zit ten. De bedrijfsleider wilde bij de ho ge temperatuur geen risico lopen en riep assistentie in van de brandweer. Ook werd de tank auto teruggeroepen, waarmee de voorraadtank eerder die middag was afgevuld. Het teveel geleverde gas werd zon der problemen teruggepompt. Op peneer heeft een gasvulstation voor flessengas. hulst - Voor de tweede keer in 48 uur moest de brandweer gister ochtend naar de Zeildijk in Hulst voor een brand. En weer konden de spuitgasten hun stralen rich ten op het smeulende en rokende hooi. Het ging om hooi afkomstig uit de eerder deze week afgebran de schuur aan de Zeildijk. Onder invloed van het warme weer sloeg de hooibroei gisterochtend rond negenen weer toe. De brandweer rukte uit en had tot 12.30 uur de handen vol om de brand te blussen. Het restant van het asbest, dat vrijkwam bij de schuurbrand, wordt maandag ge ruimd. De 85-jarige vrouw in Sas van Gent heeft niets te klagen. Een mooie flat, een leuk pensioen en kinderen, die haar regelmatig voorzien van een maaltijd en op afroep voorrijden met de auto. Dagelijks komt de Thuiszorg langs. En, ze heeft een werkster. Toch is ze niet gelukkig. Ze verveelt zich stierlijk. Puzzelen doet ze niet graag, breien lukt niet meer met haar moeilijke vingers en lezen boeit haar niet. Overdag zit ze in de keuken en rookt sigaretten, 's middags doet ze een dutje en 's avonds valt ze voor de tv in slaap. Laatst zei ze zuchtend tegen een ver bijsterde buurvrouw: „Eigenlijk zou ik net als iedereen ook weieens va kantie willen!" ZATERDAG 3 augustus 2013 •u,, ZEELAND door René Hoonhorst film-se 1 Vlissingen l3-22 September 2013 ZEELAND Onderzoek beleving visserijdorp TERNEUZEN - Natuurlijk weet iedereen dat het daar écht niet voor bedoeld is. Maar toch mijden veel mensen die hun plastic afval kwijt willen bij het Terneu- zense winkelcentrum Zuidpolder de container waar 'alleen plas' op staat, je weet immers maar nooit of iemand de aanwijzing letterlijk heeft genomen. Dan maar naar de andere bak, waar 'alleen plastic' op staat, foto Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 85