ZEELAND 23 lekker een stukje hardlopen om goed wakker te worden. Omdat het vandaag zulk lekker weer wordt, verkopen we deze ochtend veel' kaartjes van Deltapark Neeltje Jans en ook een aantal rondleidingen voor Wijnhoeve de Klei ne Schorre die vanaf mei t/m september op woensdagmiddag en donderdagochtend gege ven worden. Vandaag heb ik het druk met het bij elkaar krijgen van de tekst voor in de Bad- koerier. De badkoerier is een gratis boekje met daarin alles wat er te doen is in een be paalde periode. Zo staan er markten, rondlei dingen, excursies, rondvaarten en activiteiten in maar bijvoorbeeld ook tandartsen en dok ters. Dit boekje is altijd erg geliefd en ik mag hiervoor altijd samen met de natuurorganisa ties de natuurpagina samenstellen. Het is te zien dat werken bij de VW niet alleen het be antwoorden van vragen is, maar een baan met veel gevarieerde taken en mogelijkheden. Woensdag is meestal een dag met veel accom modatie-aanvragen. Door deze aanvragendie heel de zomer door binnen komen, hebben we veel contact met participanten. Er is een groot deel dat altijd laat weten dat ze nog plaats hebben op hun camping of in hun B&B. Sommigen houden ook goed de bezet ting op hun pagina op onze website (www.vvvzeeland.nl) bij, dit is heel fijn want zo kun je ook goed gericht zoeken voor de gast die aan de balie staat. We proberen altijd zo goed mogelijk de toeristen te verspreiden, maar dit is wel lastig als je niet goed weet of een accommodatie nog plek heeft. Donderdag Deze dag werk ik een dagje in Burgh-Haam- stede, en daar beginnen we om 9 uur, net als in Zierikzee. Het wordt een drukke en warme dag vandaag. In juli en augustus is het op don derdag namelijk altijd toeristenmarkt in Burgh-Haamstede en vandaag loopt de tempe ratuur op tot 30 graden volgens de berichten. We hebben veel gasten die graag mee willen met een excursie van Staatsbosbeheer of Na tuurmonumenten. Ook maken we voor een groep met vrienden nog een reservering voor een privé groepsexcursie. Dit soort boekingen gaat altijd via kantoor Burgh-Haamstede. Zij hebben het contact met de natuurorganisaties. Ik heb vandaag ook een aantal mensen dat komt vragen naar de SchouwenDuivelandPas. Dit is een digitale pas waarmee gasten gratis met de bus kunnen op het eiland (en naar Port Zelande, Middelburg en Oude Tonge). Ze kunnen met korting of gratis naar verschillen de musea en er zijn tal van acties bij restau rants en andere bedrijven. Bijvoorbeeld de Dikke Toren in Zierikzee kun je gratis beklim men. Hier worden inmiddels met een scanner de passen geregistreerd en kun je direct naar boven. Voor alle acties die er zijn verwijs ik de gasten naar de website www.schouwenduive- 4andpas.nl hier staan alle actuele acties. Toeris ten kunnen de pas alleen krijgen als ze over nachten bij een aangesloten accommodatie. Gasten willen dan weten of ze deze ook kun nen krijgen bij de VVV. Dit is niet het geval. Na deze drukke dag ga ik 's avonds nog even paardrijden. Morgen heb ik lekker een vrije dag! ZATERDAG 3 AUGUSTUS 2013 °aardrijden "uu'veland en'hard,open (1114». Martine van de Velde foto Dirk Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 83