HST- v 22 ZEELAND DAGBOEK VAN MARTINE VAN DE VELDE De zomer is een drukke tijd voor de VW in Zeeland. Op Schouwen-Duiveland werkt Martine van de Velde. Ze hield deze week een dagboek bij. 66 Dat vind ik het leuke aan mijn werk: «UW™ Zaterdag 27 juli In de zomer sta ik vooral op VW kantoor Re- nesse. In juli en augustus beginnen we om 10 uur. Voordat ik ga werken ga ik dus eerst nog lekker een stukje hardlopen. Zodra we de deu ren van het kantoor openen, komen de eerste gasten al naar binnen. „Wij zoeken nog een kamer voor één nacht en we hebben een hond." Oei, daar is de eerste al die op zoek is naar een overnachtingsmogelijkheid, en het is al zo druk op het eiland! Gelukkig heb ik na 20 minuten rondbellen een leuk onderkomen gevonden waar deze mensen mét hond te recht kunnen. Heel de dag (vooral op vrijdag en zaterdag) krijgen we mensen die op zoek zijn naar een overnachtingsmogelijkheid. Meestal kunnen we ze gelukkig ook een plekje geven. Vandaag een groep jongens die over een uurtje worden opgehaald om terug naar Texel te gaan. Zij wil len graag hun tassen even stallen. Geen pro bleem, ook dit mag bij de WV (mits we ge noeg ruimte hebben natuurlijk). Ondanks de regen van vanmorgen, is het 's middags lekker droog en het is prima weer om te wandelen of te fietsen. Als het eenmaal 6 uur is, kunnen we de deuren weer sluiten en kan ik lekker gaan barbecueën en zwemmen met wat vrien den. Zondag De wekker gaat om half 9 en om 10 uur gaan de deuren van de VW Renesse weer open. Vandaag niet meteen gasten aan de balie, dus even een kop thee drinken en alle mailtjes be antwoorden die zijn binnengekomen. Op zoek naar accommodatie. Waar kan ik kajak ken? Wanneer is het Vlasdag (17 augustus in Dreischor)? En reserveringen voor excursies. Ook wordt er veel gevraagd naar rondvaarten. Dit zijn er heel wat. Vanuit Burghsluis, Zierik- zee, Den Osse, Bruinisse en Port Zelande va ren verschillende rondvaartboten of histori sche zeilschepén. Eigenlijk komt er vanalles aan bod via de e-mail. Aan de balie zijn de vragen ook divers van daag. De ene gast wil weten hoe laat de eerste bus vertrekt richting Middelburg. Iemand an ders wil weten wat hier te doen is en voor weer iemand anders zoeken we een leuke cam pingplaats. Ondertussen ben ik bezig met het samenstellen van een nieuwe informatiebro chure van Schouwen-Duiveland voor komend het blijft zo gevarieerd en het verveelt nooit! jaar. Die zijn altijd erg gewild bij onze gasten, want hij staat vol met leuke tips en adresjes. Ik wil voor de nieuwe brochure graag weer an dere foto's, de teksten aanpassen en ook het aantal pagina's wil ik wat terug brengen. Een hoop werk, maar erg leuk om te doen. Om 4 uur begint het weer wat rustiger te worden en zo kunnen we de laatste twee uurtjes mooi nog even besteden aan opruimen, bijvullen en nog wat mailtjes beantwoorden. Nadat we de deuren gesloten hebben ga ik lekker na het eten met een boekje op de bank, even bijko men van de week en voorbereiden op de week die er aan komt. Maandag Deze ochtend ga ik voor ik aan het werk ga weer een stuk hardlopen, 7 km dit keer! Heer lijk, even voordat de dag begint met een mu ziekje nog even het hoofd leegmaken. Rennen langs de Grevelingen. Wat is Schouwen toch mooi! Maandag is altijd een drukke dag bij de WV kantoren, omdat er dan nog best wat mensen aankomen of aangekomen zijn die na het weekend eens langs de VVV gaan. Veel vragen over de bussen dit keer, soms word je hier wel een beetje gek van. Maar goed, de gast vraagt dit voor het eerst, dus glimlach op en beantwoorden. Ook hebben veel gasten het plan om te gaan fietsen of te wandelen. Hiervoor hebben we de perfecte kaarten van het knooppuntensysteem. Zowel voor het fiet sen als voor het wandelen zijn deze ideaal, want aan de hand van de knooppunten kun je je eigen route samenstellen. Vandaag weer een bijzondere vraag: Weet u misschien waar ik gordijnhaakjes kan kopen? Wij van de VVV- weten veel, maar we weten niet alles, zoals heel veel mensen denken. Toch is het leuk om ook deze mensen te helpen en ze hopelijk er gens naartoe te sturen waar ze gordijnhaakjes kunnen kopen. Vanavond ga ik gezellig met twee collega's uit eten in Renesse en daarna naar de kermis. Leuk! Dinsdag Vandaag werk ik een dagje bij het WV-kan- toor in Zierikzee! Dat vind ik het leuke aan mijn werk: het blijft zo gevarieerd en het ver veelt nooit! Op ieder kantoor krijgen we name lijk een ander soort mensen, wat heel leuk is om te zien en mee te werken. Het is erg druk in Zierikzee vanwege de toeristendag die op dinsdag in juli en augustus is. Ook zijn er ver schillende rondvaarten, waarvoor we erg veel kaartjes verkopen. Een aantal mensen wil graag de fiets mee op een pontje. Daarvoor verkopen we de Almanak. In de Almanak staan alle Zeeuwse pontjes. 'Fiets een Rondje met een Pontje', wordt ook wel gezegd. Op dinsdagochtend in juli en augustus wordt er «8$ V: /--yjSftf i ook altijd een stadswandeling gehouden, waar veel mensen aan willen deelnemen. Zo kun nen ze onder leiding van een gids de stad le ren kennen. Tijdens de wandeling wordt ook de Dikke Toren beklommen. Vanaf de toren heb je een prachtig uitzicht over Zierikzee en de omgeving. Ook hiervoor verkopen we de tickets. Ik heb geen tijd gehad vandaag om aan de brochure te werken, maar gelukkig heb ik daar nog even de tijd voor. Hij wordt meestal pas in november gedrukt. Als het eenmaal 5 uur is zijn we blij dat we de deur dicht kun nen doen. Wat was het druk vandaag! 440 gas ten. Zoveel komt niet heel vaak voor doorde weeks. Ik vind zulke dagjes meestal wel fijn, de dag gaat heerlijk snel en het is altijd erg ge zellig. Als avondeten haal ik een frietje bij 't Luitje en dan een avondje in de tuin mijn boekje lezen, heerlijk die zomeravondjes! Woensdag Vandaag zit ik weer lekker op mijn vaste plek je in Renesse. Voordat ik ga werken ga ik weer Weet u misschien waar ik gordij nhaakj es ie- mmoM 1 -■ ijF f '-r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 82