Noordzak breidt uit Rouwgroep Palazzoli Wellicht een parkeerterrein op plek afgebrande winkel in Heinkenszand Dagbladbezorger J Scherpenisse BEVELANDEN en THOLEN 21 bijbaan? €589 J OPZOEK naar een Wethouder Jon Herselman zegt dat de gemeente geen andere keus had. Volgens hem waren de paardenkastanjes ziek (de bloe dingsziekte). Bovendien veroor zaakten ze overlast, omdat de wor tels zo groot waren geworden dat ze in de riolering groeiden of te gels omhoog drukten. „Natuurlijk vinden wij het ook jammer", zegt hij. „Mede door die bomen was het een mooie, statige laan. Ik kan goed begrijpen dat sommige be woners het heel erg vinden dat de bomen verdwijnen." Daarmee slaat de wethouder de spijker op z'n kop. „Ik vind het zo erg", zegt de 90-jarige mevrouw De Jonge. „De Van der Biltlaan was de mooiste straat van Kapel le. Dat is ons ontnomen. Ze zul len best weer iets nieuws aanplan ten, maar zo mooi als het was, zal het nooit meer worden." Het verdwijnen van de bomen heeft volgens de mevrouw ook praktische nadelen. „Ze hielden een hoop warmte buiten. Ik heb nu twee deuren tegenover elkaar opengezet om het een beetje koel te houden. Voor mijn bloemetjes in de voortuin vrees ik ook het ergste. Die staan te bakken in de zon." Jan Bek, die een paar huizen ver derop woont, heeft gemengde ge voelens over de kap. „Natuurlijk is het een rotzicht zonder die bo men", zegt hij. „Maar ze zorgden ook voor wat overlast. Als de bloe metjes eruit vielen leek het wel of het had gesneeuwd en in het na jaar lag alles vol met bladeren. Ver der zaten er heel veel beestjes in. Je moest je portier echt niet een paar minuten open laten staan, want dat zat je auto er vol mee. En dan had je ook nog die hars. Auto, huis, schoenen... alles plak te. Dat zal ik allemaal niet mis sen." Volgens bewoner Jan Horstman is het karakter van de straat hele maal verdwenen door de kap. Hij stelt dat het helemaal niet nodig was geweest. „Er zullen best bo men ziek zijn geweest, maar waar om moesten ze meteen worden gekapt? Ik had het idee dat ze nog. wel beter konden worden. De bin nenkant van die bomen, die we nu kunnen zien, ziet er volkomen gezond uit." Horstman vermoedt dat de ge meente bijkomende motieven had om de bomen weg te halen. Hij refereert aan de toekomstige herinrichting van de straat. Boven dien bezorgden de kastanjes de ge meente veel opruimwerk op de momenten dat ze hun bloesem en bladeren lieten vallen. „Ik denk dat het de gemeente wel goed uitkwam." Horstman benadrukt dat de ge meente netjes een inspraakronde heeft gehouden. „Wij hebben be zwaar gemaakt, maar dat heeft niet mogen helpen." De 90-jarige mevrouw De Jonge wil een compliment maken aan de mannen die de bomen hebben gerooid. „Dat hebben ze hartstik ke goed gedaan. Bovendien is al les nadien weer netjes opge ruimd. Keurig!" Volgens wethouder Herselman zal later dit jaar 'worden bepaald wat voor soort bomen er terugko men in de straat. Het is de bedoe ling dat ze in het voorjaar van 2014 worden geplant. heinkenszand - Het bedrijventer rein Noordzak III in Heinkens zand wordt groter. De gemeente begint door de uitgifte van extra bouwkavels met de ontwikkeling van de derde fase. De eerste twee delen van het bedrijventerrein zijn momenteel vrijwel uitgege ven. Om de komende jaren aan de vraag naar bedrijfsgrond te blij ven voldoen, vindt de gemeente Borsele ontwikkeling van de der de fase gewenst. Het bedrijventerrein Noordzak in Heinkenszand biedt ruimte aan bedrijven die een lokaal karakter hebben. Nieuw in deze fase is de introduc tie van woonwerkkavels. Op deze kavels mag een woning bij het be drijf worden gebouwd. De planning is om direct na de bouwvak het bestek voor het bouwrijp maken af te ronden en aan te besteden. De verwachting is dat de uitgifte van de bouwka vels eind dit jaar begint. GOES - Mensen die een familielid of andere dierbare hebben verlo ren aan kanker kunnen vanaf ok tober meedoen met een rouw groep van het Palazzoli Huis De Bevelanden. De groep komt acht keer bij el kaar. De gesprekken worden ge leid door mensen die getraind zijn door de landelijke stichting Rouwbegeleiding. Na ongeveer een half jaar is er een terugkom- dag. De groep is bedoeld voor mensen die minstens een halfjaar geleden een sterfgeval hebben meege maakt. In de groep worden erva ringen en gevoelens gedeeld. Er wordt ingegaan op de vraag wat er kan helpen om het verdriet te verwerken, hoe mensen terugkij ken op de ziekteperiode, op het omgaan met emoties en de op vraag hoe mensen hun leven weer kunnen invullen. Opgeven kan bij het Palazzoli huis Voordat het pand vorige maand door brand werd verwoest, waren daar al onderhandelingen over, tu- sen de eigenaar van het pand en de gemeente Borsele. De gemeente wilde het pand ko pen om vervolgens na sloop een parkeerterrein op die plek aan te leggen. In de Dorpsstraat is er wei nig gelegenheid tot parkeren." R&B Wonen wilde financieel bij dragen aan de aankoop van het pand. „Wij hebben de zogeheten één procent regeling voor verbetering van de leefbaarheid. Wij waren bereid een bijdrage te verstrekken uit dit fonds", aldus Reinier de Jonge van R&B Wonen. De brand in juli tijdens de brade rie gooide echter roet in het eten. Volgens woordvoerder Arnoud Knegt van de gemeente Borsele was er bijna een principe-ak koord. Er moesten nog wat finan ciële eindjes aan elkaar worden ge knoopt. Door de brand is de situatie ech ter drastisch veranderd. „Eerst is de verzekeringsmaat schappij van de eigenaar van het pand aan zet", stelt Knegt. De gemeente wacht volgens hem eerst eerst de uitkomst van deze procedure af alvorens er verder wordt gesproken met de eigenaar. „Door de brand is nu immers sprake van een compleet nieuwe ontwikkeling." Wanneer de schade is afgewik keld en wanneer de eventuele on derhandelingen weer worden op gestart, is nog niet bekend. Deze week is begonnen met het verwijderen van de asbestresten van het door brand verwoeste pand. Metalfèstival in Café de Pompe In café De Pompe op de Grote Markt in Goes wordt op 18 au gustus een hardcore-metalfesti- val gehouden. Op die dag tre den er tien bands uit vijf lan den (VS, Israël, Italië, België en Nederland) op. De entree be draagt 5,- in de voorverkoop en €7,- aan de deur. Dansavond en bingo in wijkcentrum Dansclub De Vriendschap houdt vanavond een midzo merdansavond in Wijkgebouw De Spinne in Goes met foxtrot, rumba, cha-cha-cha en Engelse wals. Goes. Er worden twee rondes bingo gedraaid. De eer ste dans is om 20.00 uur, de en tree is vijf euro. Boek nu voordelig de mooiste excursievakanties ind. vele extra's 7-daagse busreis Muziekherfst Tirol 10-daagse busreis All inclusive Spanje' weGeNeR Media ZATERDAG 3 AUGUSTUS 2013 'Het wordt nooit meer zo mooi' door Rob Paardekam KAPELLE - De bewoners van de Van der Biltlaan in Kapelle moesten de ze week met lede ogen aanzien hoe tientallen beeldbepalende kas tanjebomen tegen de grond gin gen. „Dit was de mooiste straat van Kapelle." www.stichtingpalazzoli.nl door Frank van Cooten heinkenszand - Op de plek van de afgebrande bruidsmodezaak aan de Dorpsstraat in Heinkenszand komt wellicht een parkeerterrein. GOES GOES compleet v.a Inclusief Verblijf in een 3-sterrenhotel op basis van halfpension 4 feestavonden in Ellmau Excursiepakket t.w.v. 120,- o.a. naar Kufstein en Rattenberg, bustour Tirol, boottocht op de Achensee, tocht per kabelbaan naar het frühschoppen op de Hartkaiser, bezoek aan de boerenmarkt in Ellmau Inclusief Verblijf in hotel Calypso op basis van all inclusive Avondentertainment in het hotel 7 x ontbijt, lunch en diner, dagelijkse snacks in het hotel, gratis drankjes in hotel Excursiepakket t.w.v. 50,- aa. naar Barcelona o.l.v. een gids. Tarragona, Bonavista. kasteel Papa Luna Vèitrek 24 september Reiscode: BE40066 Vertrek van sept. t/m okt. Reiscode: BE39403 Vraag nu gratis de brochure aan! sj~d peterlanghout.nl of 0172-468800 Wwigener3i De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 81