Eetwal laagdrempelige opvolger van culinaire boulevard op Havendagen SCHOUWEN-DUIVELAND 21 TOERISME EN RECREATIE Kunstmarkt op Abdijplein Kunstenaars laten zondag op de Abdijplein in Middel burg hun werken zien tij dens de traditionele Kunst markt. Vanaf 12.00 uur biedt het plein plaats aan zestig kra men. Op de kunstmarkt zijn onder meer schilders, teke naars, beeldhouwers, foto grafen en houtbewerkers. De markt duurt tot 17.00 uur. De Eetwal komt in de plaats voor de culinaire boulevard die de afge lopen jaren werd gehouden door stichting Horeca Havendagen. Vol gens Ernesto Besling van de stich ting was het thema uitgeblust. Door het evenement om te dopen in 'Eetwal', willen de aangesloten horecabedrijven een laagdrempeli- ger concept neerzetten. „De culi naire bouvelard had in elk geval wat de naam betreft iets chiques", zegt Besling. Met de introductie van de Eetwal, willen de aangeslo ten horecabedrijven een informe- lere sfeer maken. Dit willen ze, be halve door het menu, ook berei ken met de aankleding van de tent en live-muziekacts. Op de Eetwal staat de mossel cen traal. „Die bereiden we gekookt op traditionele wijze. Lekker met een sausje, brood of friet en een koude pils." Voor wie geen mos sels lust is er verse saté. Het maal tje kost vijf euro en kan bij voor keur aan één van de picknickban- ken worden verorberd, die samen 'de langste mosseltafel' van Zierik zee vormen. Behalve de eigen zaak van Besling, Brasserie Mariti me, doen ook restaurants de Proe- verij, Boaz, grand café de Werf, ca fé de Biet, eetcafé de Banjaard en - dit jaar voor het eerst - snack kiosk 't Luitje mee met de Eetwal. Besling: „Het wordt leuk en span nend, want dit is het eerste jaar dat we het anders gaan doen." De Havendagen zijn van 22 tot 24 augustus. Het hele programma staat op havendagenzierikzee.nl of bel 0529 46 96 67 CfJCW^g.nË aC Dwerginktvisje op strand Banjaard Op het Banjaardstrand is donderdag een dwerginkt vis opgedoken in het net van Theodoor Braaksma. Hij was met toeristen op 'strand- avontuur'. „Vorige week was in Texel een hoop ophef om dat er een dwerginktvisje was gevonden. Zelf heb ik er nog nooit eentje in mijn net gehad, dus ik denk dat het wel bijzonder is." Nieuwe rouwgroep bij Palazzoli Huis Mensen die een dierbare hebben verloren aan kanker kunnen vanaf oktober mee doen met een rouwgroep van het Palazzoli Huis De Be- velanden. De groep komt acht keer samen en is be doeld voor mensen die min stens een halfjaar gelden een sterfgeval hebben mee gemaakt. Groepsleden delen ervaringen en gevoelens. Popwave treedt op in Jacobuskerk RENESSE - Popkoor 'Popwa ve' geeft donderdagavond 8 augustus een optreden in de Jacobuskerk in Renesse. Het koor telt vijftig leden en staat onder leiding van diri gent Rudy Pijfers. Het repertoire bestaat uit popsongs uit heden en verle den, die vaak vijfstemmig wórden vertolkt. Het optre den begint om 20.00 uur. ZATERDAG 3 AUGUSTUS 2013 mpi 11S1EF TOURINGCAR Laatste plaatsen' VOL VOL I Warme dagen zorgen voor volle stranden aan de goudgele rand van Schouwen-Duiveland vakantieland. Het is één van de trekpleisters van het eiland. foto Ronald den Dekker Vijftien procent van de werkgele genheid op Schouwen-Duiveland is volgens cijfers van de Kamer van Koophandel direct gerelateerd aan het toerisme. Met de indirect met toerisme ver bonden banen erbij schat wethou der Ad Verseput het totale aan deel van toerisme in de werkgele genheid op 30 procent. Het aantal aan toerisme gerelateer de banen op Schouwen-Duiveland harder gegroeid dan elders in Zee land. Schouwen-Duiveland is binnen Zeeland de grootste recreatieve gemeente. In 2010 was Schouwen-Duiveland binnen Zeeland met ruim 2,5 mil joen overnachtingen koploper. Het eiland is ook bij Nederlanders populair. In 2010 waren Nederlan ders op Schouwen-Duiveland goed voor 460.000 overnachtin gen. Ter vergelijking; in hetzelfde jaar overnachtten 179.000 Nederlan ders op Goeree-Overflakkee. Schouwen-Duiveland trekt minder jonge toeristen dan het landelijke gemiddelde. Zo'n 28 procent van de eilandbezoekers is nog geen 30 jaar. Landelijk is 35 procent van de vakantiegangers 30 jaar of jonger. Het aantal veertigers dat op Schou wen-Duiveland vakantie viert neemt toe. Hetzelfde geldt voor de vijftigers en het eiland is bij 65-plussers ook in trek. MIDDELBURG door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Geen op oosterse wijze gewokte gamba's of rauwe oesters met een glaasje prosecco maar ge woon een bak mossels met friet of brood. Want mossels, daar draait het om bij de 'Eetwal' die over drie weken tijdens de Havendagen op de Engelse Kade in Zierikzee te vin den is. Vertrek: 8, 11, 14, 17, 20, 23, 26 augustus Inclusief: 3x hotelovernachting, 3x ontbijtbuffet en vervoer U verblijft in een 3* hotel, alle kamers zijn voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift. Een stadstour voert u langs de Reichstag, de Brandenburger Tor, Alexanderplatz, de Gedachtniskirche en Unter den Linden. Maak een lichttour door Berlijn en een boottocht over de Spree! Uiteraard mag een bezoek aan Potsdam met park Sanssouci niet ontbreken. Ook «uparvoordtllgo «todontrip* mogolijk n»ar: 4 London Praag 4 Koponhagon Antworpon Boek nu: www.effeweg.nl pf/pwojf «vf Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking vin 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en 18,- reserveringskosten per boeking. niet weg te denken' KAMPERLAND GOES RENESSE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 75