Een gebed voor het eten maakt iedere maaltijd bijzonder Dertig kilometer over de Waddenzee, prachtig! felle (tinkt) en fyico ZOMERKRANT 3 AANSCHUIVEN Bij In deze rubriek schuiven we onverwachts aan bij mensen die bezig zijn met hun lunch of di ner. Vandaag; familie Leenman uit Sliedrecht. Ik ben, onder andere, ondersteunend kok op een praktijkschool." Nico, die met zijn vrouw Meta en zoon Jelle op de camping in Cadzand zit, besteedt veel aandacht aan het eten. Meta kan dat alleen maar beamen. „Ik heb van de week voor het eerst een stoommandje gekocht. Dat heb ik tot nu toe thuis nooit gedaan", vertelt Meta. „Dat duurt langer dan koken én je bent toch iets bewuster met het eten bezig." Dat het gezin geen halve maatregelen neemt, blijkt uit hun voorberei dingen. „We hebben een opvouwbare keuken waar eigenlijk alles in zit wat we nodig hebben: een koelbox, gasfornuis, besteklade, apart kastje voor de pannen en keukengerei." Meta is er duide lijk heel blij mee. „Zelfs als we op een parkeer plaats aankomen, kunnen we uitgebreid tafelen." Op de vraag of het gezin tijdens de vakantie ook een duidelijk ander eetpatroon heeft, antwoordt Meta: „Dat is afhankelijk van het land waar we zijn. Daar moet je het doen met de ingrediënten die je voor handen hebt." Als het gezin in Neder land vakantie viert, eten ze vrijwel hetzelfde als thuis. „We eten dan wel op andere tijdstippen." Wat op vakantie ook hetzelfde blijft, zijn het uit gebreide gebed vooraf en het dankwoord na het eten. „Dat maakt iedere maaltijd bijzonder." Sloeproeien is uitgegroeid tot een echte sport met onder andere de Zeeuwse Sloeproeien Federatie en de Federatie Sloeproeien Nederland als organisato ren van wedstrijden. Bij een serieuze sport horen ook serieuze wed strijden, uiteraard. Eén daarvan is de over steek Harlingen-Terschelling. „Dertig kilome ter over de Waddenzee. Dat is toch prachtig!" Stuurman Kees Verweel, die al veertien keer de eer heeft gehad om met de Seahorse aan die wedstrijd deel te nemen, baalde dan ook toen het evenement dit jaar werd afgeblazen. „Voor mijn zoon Jop zou het de eerste keer zijn en voor mij de laatste keer." Kees is niet de enige die heimwee lijkt te hebben naar het evenement. „Het wedstrijdelement is leuk, maar de feesten die erna komen: dat is gewel dig!" Pascalle en Adri, ook wedstrijdroeiers in de Seahorse, hebben eveneens goede herinne ringen aan het evenement. Wie van buitensport houdt, graag in teamver band werkt en niet bang is te smelten van een druppeltje regen zou sloeproeien serieus als ZELF BELEVEN? een sport kunnen overwegen. „Eigenlijk trai nen we onder alle weersomstandigheden", vertelt Kees. „Alleen als het gevroren heeft, gaat het een beetje lastig hè." Iedereen kan meedoen, verklaart hij. „Alleen voor wedstrijden moet je minimaal zestien jaar zijn." In de sloep roeien zowel mannen als vrou wen. Daarmee is team Seahorse een mannen- team, legt roeister Pascalle uit. „Al zit er maar één man in de sloep, dan is het geen vrouwen team meer." ZATERDAG 3 AUGUSTUS 2013 door Nouriya Kaur Sloeproeiteam Seahorse geeft tot half september elke dinsdag om 20.00 uur een clinic. Vertrekplaats is camping De Paar dekreek in Kortgene. Clinics op andere tijdstippen zijn ook mogelijk, in overleg. Meer informatie is te vinden op www.sloeproeien.info De roeiers wachten geduldig op de uitleg en commando's die stuurman Kees hen geeft, foto's Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43