Overleg Nationale Politie gestaakt bezit de 'gouden penis' L_ Lunchen met Adriaan van Dis... IN HET NIEUWS 3 DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR iust zac-h' üeve Donnie straf oplegt dan geëist, komt vol gens haar niet vaak voor. Commo tie over een zaak heeft volgens haar in die zin invloed, dat rech ters dan vaak extra voorzichtig zijn in hun formulering. Dat er onbegrip over een vonnis of een strafeis kan ontstaan, is in herent aan het recht, denkt Clei- ren. „De rechtspraak is een te be perkt instrument om in alle geval len tot genoegdoening te leiden. Het is een middel om orde te handhaven en te voorkomen dat we allemaal aan eigenrichting gaan doen, maar daarmee ook be grensd." Het handgemeen in de Haagse rechtbank beschouwt Clei- ren eerder als 'een incident' dan als een echte kentering in het strafrecht. Voor emoties van nabestaanden bestaat een - zeer beperkt - po dium in de vorm van spreekrecht „Maar uiteindelijk is het aan de rechters en het ÓM om op basis van duidelijke feiten, tot een eis en strafmaat te komen." Vooral bij verkeerszaken leidt dat tot onbegrip, zo heeft Cleiren zelf in de rechtszaal ervaren. „Hoe graag nabestaanden ook een schuldige aan willen wijzen, bij ongelukken gaat het nu eenmaal vaak om risico's die iedereen in onze samenleving loopt. Een on geluk kan iedereen overkomen. Het is moeilijk te accepteren dat het eerder om het lot dan om schuld of opzet gaat." Waar het 'grote publiek' zich nog steeds beklaagt over te lage straf fen en df kloof tussen rechters en samenleving, is de rechtspraak juist meer rekening gaan houden met de publieke opinie, zegt de hoogleraar. „De straffen voor do delijke verkeersongelukken zijn hoger geworden, juist omdat ze niet altijd tegemoet kwamen aan het berokkende leed." Wat 'het publiek' wel eens ver geet, zegt Cleiren, is dat rechters rekening met de hele maatschap pij moeten proberen te houden. Dus ook met daders die vaak on gewild een dodelijk ongeluk ver oorzaken en behalve een levens lang schuldgevoel ook nog een strafzaak op hun bord krijgen. „Die kant van de medaille zien wij in de rechtszaal ook. En ook die belangen mag een rechter niet buiten beschouwing laten." Ze zijn woedend over de manier waarop de politietop bezig is met de personele reorganisatie van de Nationale Politie. Regionale poli tiechefs benoemen nog even snel 'allerlei mensen op bepaalde pos ten' en huren dure externe krach ten in voor vrijgekomen functies. Doorstroming naar hogere scha len van huidig personeel blok keert. Daarmee worden afspraken 'genegeerd en ondermijnd', bena drukten de bonden gisteren. Vol gens de bonden zit er wat de lan delijke gemaakte afspraken be treft op regionaal niveau 'geen en kele regie, samenhang of coördina tie'. Regionale chefs bedenken ei gen spelregels, concluderen de bonden. Een zorgvuldige realisatie van de Nationale Politie komt daarmee in gevaar. Wantrouwen, onbegrip en onduidelijkheid bij politieper soneel is het gevolg. Korpschef Gerard Bouman van de Nationale Politie hoopt het spaak lopende overleg 'zo snel mogelijk vlot te trekken'. Hij spant zich daar samen met minister Opstel ten voor in. Bouman betreurt het besluit van de bonden. De korps chef gaat kritisch kijken naar de afwijkingen van de afspraken die de bonden melden. „En als daar toe aanleiding is, neem ik maatre gelen." In de reorganisatie moe ten 63.000 politiemensen een functie binnen de Nationale Poli tie toegewezen krijgen. staat er neutraal tegenover. „Nee, de ingreep is niet nodig. Het is niet zo dat het hygiënischer is, of een besneden penis beter infec ties weert. Goed wassen is net zo goed. Ik denk zelfs dat ondanks de religieuze component het aan tal besnijdenissen per generatie zal afnemen en op den duur zelfs verdwijnen." Toch blijken er veel volwassen mannen te zijn die zich, naast de noodzakelijke medische redenen, uit cultureel of cosmetisch oog punt bij Van Amsterdam melden. Dan krijgt het gesprek een hilari sche wending. Een op de tien be handelingen die ze verricht is bij een volwassen man, van wie de oudste 85 jaar was. Vorig jaar heeft ze van collega's de illustere 'gouden penis' ontvangen, vanwe ge de beste cijfers en minste aan tal complicaties. Van Amsterdam pakt haar iPhone erbij en laat close-ups zien van de penissen die zij onder handen ge nomen heeft. „Ik besnijd heel nauwkeurig, met een mooi randje zonder rafels, kijk maar." Als 'recordhouder besneden penis sen' heeft ze van alle continenten mannen ontvangen, wat schreeuwt om uitleg over bepaal de vooroordelen over grootte en omvang. Die blijken te kloppen. „Chinese en Japanse mannen heb ben inderdaad een kleintje." Volgt de grote groep met een ge middelde lengte, zoals de Türken, Marokkanen en Nederlanders. En dan zijn er de Afrikanen, met uit zondering van Somalië, waar de mannen met minder omvangrijk gereedschap blijken te zijn uitge rust. „Maar mannen uit Ghana, Gabon, Mali leggen hier soms een apparaat op tafel, goedemorgen! Met een doorsnee van dit koffie kopje." Er zijn mannen die de kwalitei ten van Van Amsterdam herken nen en haar vragen behandelin gen of zelfs reconstructies te doen. „Er is binnen een bepaalde scene een aparte groep en die ko men hier een nette penis halen." Dat kan tijdens de Literaire lunches van Film by the Sea. ZATERDAG 3 AUGUSTUS 2013 ongeluk, altijd lastig Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBURG Markt Domburg Veere www.depagterantiekeninterieur.nl a I Anton en Miranda Rog, de ouders van Donnie, bij de plek in Den Haag waar het noodlottige ongeval zich voltrok, foto David van Dam DEN HAAG - De politievakbonden hebben het overleg met minister Opstelten van Veiligheid en Justitie over de komende reorganisatie van de Nationale Politie afgebroken. www.filmbythesea.nl fiirnlTse" 1 T_.^„t20l3V«ssingen K l3-22 September

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3