499- 299.- Waterschap start met maaien en baggeren van waterlopen kortingen tot 70% PnnH ^lffiÏT Paasd'jkwe9331Poortvlietinfolijn0166619100 m - vanaf 2e matras gratis! vanaf Norma's Solara Combispring matras officieel de beste! 2e elektrische lattenbodem 50% korting 2e matras 50% korting! vanaf vanaf ou Ward 26 In augustus start waterschap Scheldestromen met het maaien en baggeren van waterlopen in het buitengebied. Door jaarlijks te maaien en eens in de acht jaar te baggeren, houden we de bodem op diepte en blijft de afvoer naar de gemalen gewaarborgd. Zonder onvoorziene omstandigheden zoals extreme regenval, is het werk in december gereed. Maaiwijze In Zeeland wordt in de verschillende regio's op de vol gende manier gemaaid: Zeeuws-Vlaanderen - Maaikorven en hakselen. Tholen, Sint Philipsland, Schouwen-Duiveland. Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland - Klepelmaaien. Waterlopen met een bodem breder dan 70 cm worden nagekorfd. v Maaikorven en hakselen De maaikorf bestaat uit een korf met messenbalken die over elkaar schuiven. Door de knippende beweging van de messenbalken, worden water- en oeverplanten in één werkgang afgeknipt en meegenomen. Het maalsel wordt op het aangrenzende perceel gelegd, waarna het binnen vijf werkdagen met een hakselaar wordt ver kleind. Klepelmaaien Bij de klepelmaaier wordt plantengroei grof afgeslagen en verkleind door stalen klepels. Met de bodemfrees wordt de bodem vrijgemaakt van Isegroeiing. Aan de zijde waar het maaisel de klepelmaaier verlaat wordt het door een transportbandje op het aangrenzende perceel gelegd. Bij waterlopen met een bodem breder dan 70 cm wordt bij het nakorven de begroeiing van de bodem verwijderd. Vrije werkstrook en kwetsbare gewassen Om efficiënt te werken is het van belang dat het werk aaneengesloten kan worden uitgevoerd. Daarom ver zoeken we om obstakels langs waterlopen weg te halen, zodat er een vrije werkstrook voor de maai- én bagger machines beschikbaar is. Agrariërs die willen beginnen met ploegen of zaaien terwijl de aanliggende waterloop nog niet gemaaid of gebaggerd is, verzoeken wij contact op te nemen met onze medewerkers. Die kunnen ervoor zorgen dat bepaalde waterlopen met voorrang worden gemaaid of gebaggerd. Ook bij kwetsbare gewassen, zo als pas ingezaaid graszaad, vragen wij grondgebruikers dit te melden bij de medewerkers van het waterschap. Dan kan hiermee rekening worden gehouden. Voorkomen van schade We proberen zoveel mogelijk om schade aan eigendom men te voorkomen, daarom verzoeken we eigenaren en grondgebruikers om over de waterloop hangende takken te verwijderen en afrasteringen die het werk kunnen belemmeren te verplaatsen. Uitmondingen van aJVoerbuizen en drainages mogen niet in de waterloop uitsteken, maar moeten in het talud zijn weggewerkt. - Ook vragen we om vistuigen zoals fuiken uit de waterlo pen te verwijderen. Hiermee wordt beschadiging voorko men. zowel aan eigendommen van particulieren jils aan machines van het waterschap. Gedoog- en ontvangstplicht Vanuit de Waterwet is het waterschap voor eigen wate ren verantwoordelijk voor de kwaliteit en de hoeveelheid water, maar ook voor het onderhoud van het water systeem. Volgens deze zelfde wet bent u als eigenaar of gebruiker van percelen die grenzen aan de waterlopen verplicht om: machines en materialen voor het onderhoud op percelen toe te laten; de specie en andere stoffen op percelen te ontvan gen; de specie en andere stoffen te spreiden of op te ruimen. Locaties In 2013 baggert het waterschap op de volgende locaties: omgeving Tholen omgeving Renesse omgeving Serooskerke, Grijpskerke, Koudekerke en Dishoek omgeving Krabbendijke omgeving Schengepolder en buitengebied de Poel omgeving Ritthem omgeving Overslag, Sas van Gent en Westdorpe omgeving Heikant omgeving Oostburg en Waterlandkerkje Informatie en kaartjes Kaarten waarop de baggergebieden zijn aangegeven vindt u op: www.scheldestromen.nl/baggeren. Voor meer informatie over het maaien of baggeren kunt u contact opnemen met de medewerkers van het water schap van de afdeling waterbeheer, bereikbaar via het centrale telefoonnummer 088-2461000 (lokaal tarief). U kunt ook de gratis folder 'Baggeren in het buitenge bied' aanvragen via de afdeling Communicatie. vanaf 1 v ,n 3' BEZOEK OOK ONZE WEBSITE MET DE MEEST ACTUELE AANBIEDINGEN WWW.WOONBOULEVARDPOORTVLIET.NL zaterdag 3 augustus 2013 Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl watefsctia Scheldestromen Super Comfort Pocketmatras. - Leverbaar in alle gangbare maten, (informeer naar uw maat) - Leverbaar in soepele en stevige ui - Standaard met afneembare - Ook in lengte 210 en - 5 jaar garantie 0x200 van 23 v.- 90x200 var, 259.- voo- 120x200 van 429/ 140x200 van 4/9 vocr359.- 160x200 van 509 voor 379.- 180x200 van 559, voor 419.- Wellness 300 Comfolastic Matras Zesslags geneste pocketveringmatras, 7-zone, afgedekt met Comfolasfih afritsbaar luxe dubbelboek, anti-allergisch, antibacterieel behancfeld. in joejdel en stevig en in diverse breedte- en lengtematen. Voor alle ventilerende vlakke en verstelbare bedbodems. Op 70x200cm nu 499.- Voor de derde keer in twee jaar prijkt Norma bovenaan in de 'Eredivisie van het Slaapcomfort'. Want de Consumentenbond heeft zojuist ons Solara Combispring 20 Latexmatras als beste getest! Fantastisch nieuws, zeker omdat Combispring® een innovatie van Norma is. Deze matraskern verenigt debeste eigenschappen van alle bekende matrassoorten. De eerste plaats is vooral een mooie bevestiging van de continu-kwaliteit die Norma levert. Maak er ook kennis mee en ontvang tijdelijk een kwaliteitskussen gratis bij. aankoop van het onderscheiden Solara Combispring matras! Steenbergen Halsteren Roosendaal Bergen op Zoom Middelburg Vliswngen Promiflex 1000 28 latten elektrisch verstelbaar Diverse maten leverbaar. Vlak leverbaar vanaf 79.- Matras Planet 7-zone tweedimensionaal geprofileerd traagschuim matras met een kern van steviger comfortschuim. Anti-allergische afwerking. 70x190/200/21 Ocm nu 620.- 80/90x190/200/21 Ocm nu 695.- DJOOtA UUfll I ■vIiIIbI openingstijden: Di t/m Do 10.00 tot 17.30 uur Vr 10.00 tot 21.00 uur Za 10.00 tot 17.00 uur Zo en Ma gesloten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26