App en QR-code voor melden klacht \Vp hcbbd! 6T I 1 i 1 1 'Het Kubb vikingspel is helemaal in' I 20 WALCHEREN DECLARATIES GroenLinks-raadslid Alex Soplantila: er moet een vervolgonderzoek naar bonnetjes komen, als afgesproken. i De 'MijnGemeente APP' is gratis te downloaden via de App Store van Apple voor de iPhone en via de Play Store voor Samsung-tele- foons. Dat kan vanaf maandag. Meldingen over onveilige situa ties, kapotte straatverlichting, ver zakte stoeptegels, rondslingerend afval en andere klachten kunnen via deze app op elk moment van de dag worden gemeld. De mel ding komt terecht bij het service team van de gemeente en dat trekt erop uit om de klacht te ver helpen. Wie iets heeft gemeld, ontvangt ook weer via de smart phone of tablet een antwoord van de gemeente. Het voordeel van de app is dat de gene die een klacht te melden heeft, er ook meteen een foto van kan maken en die kan meesturen. De gemeente ziet dan ook wat het probleem is. Een ander nieuw instrument dat de gemeente inzet is de QR-code. Met de mobiele telefoon kan een QR-code worden gescand en die kan doorgegeven worden. Onder grondse afvalcontainers en hon denhaltes in Vlissingen zijn al voorzien van een QR-code. Lan taarnpalen en afvalbakken krijgen die nog. Is een afvalbak vol en ligt er troep omheen of doet een lan taarnpaal het niet meer, dan kun je de code scannen. De gemeente kan dan zien met welke afvalbak of welke lantaarnpaal iets mis is. De gemeente probeert al jaren snel te reageren op klachten over de openbare ruimte. Daarvoor is een serviceteam opgezet dat snel kan uitrukken. Tot nu toe konden klachten alleen telefonisch wor den doorgegeven. Dat blijft moge lijk, via 0118-487000. Boek nu voordelig de mooiste excursievakanties ind. vele extra's 7-daagse busreis Muziekherfst Tirol 10-daagse busreis All inclusive Spanje VLISSINCEN - „En toen stonden de leden van de auditcommissie op. Zo van: zo, we zijn klaar. Maar we zijn nog helemaal niet klaar! Alles behalve dat zelfs." GroenLinks-raadslid Alex Soplan tila heeft zijn collega's in Vlissin gen er fijntjes aan herinnerd dat voor het onderzoek van de accoun tant naar de declaraties van het college is afgesproken dat er een vervolgonderzoek zou komen. „Dat staat zwart op wit, met al on ze handtekeningen eronder", be nadrukt Soplantila. „Want wat Deloitte heeft gedaan, is in feite helemaal geen onderzoek. Zij heb ben de boel gewoon op een rijtje gezet: dit bonnetje heeft geen handtekening, dat bonnetje heeft een verklaring. Maar waaróm die bonnetjes zijn ingediend, waar om een etentje tweehonderd euro moest kosten en welk belang van de stad daarmee is gediend, staat nergens. En daar ging het nou juist om!" Dat zou de accountant verder on derzoeken, zegt Soplantila. „Maar gisteren begon men, iedereen ei genlijk, ineens over de kosten van zo'n vervolgonderzoek. Wat een slap excuus. Zo'n precaire situatie en dan zou je halverwege het tra ject afhaken? Dat kunnen we sim pelweg niet maken." Waar die gelatenheid bij raadsle den vandaan komt? Soplantila heeft wel een vermoeden. „Bin nen de auditcommissie is onenig heid ontstaan. Echt, ik heb nog nooit zo'n puinhoop gezien als gisteren. Men was het oneens over de woordvoerder van de ge meenteraad, Tobias Meijers, die gisteren tijdens de vergadering de kamer uit is gezet, en ook over hoe het verder moet. Maar ook over Deloitte zijn twijfels. Dat is immers ook de huisaccountant van de gemeente. Men dacht daar voordeel uit te halen, omdat die de financiën al kent, maar gaande weg zagen we toch een bepaalde terughoudendheid bij Deloitte ontstaan. Wat je natuurlijk kon verwachten." Twaalf jaar geleden was Soplan tila de eerste in de politieke ge- schiedenis van Vlissingen die bon netjes opvroeg om ze te controle ren. „Van burgemeester Jaap van der Doef. Iedereen was verbaasd. Wat moest ik daarmee? Ik was ge woon nieuwsgierig. Met de bon nen bleek niets mis. Alles netjes geordend. Wat ik nu zie en hoor, is dat wel even anders." Daarom moet de onderste steen boven, benadrukt Soplantila. „Pre cies wat we van tevoren hebben afgesproken. Maar wat je dan ook van verschillende mensen hoort is angst voor de gevolgen. Straks hebben we geen college meer, nie mand wil nog burgemeester van Vlissingen worden, we hebben er al zoveel naar huis gestuurd de laatste jaren. Dat kan allemaal best, maar we hebben er om min der weggestuurd. En we hebben nu eenmaal met elkaar afgespro ken om alles goed uit te zoeken, dat moet je dat doen ook. Met een vervolgonderzoek kun je zaken wegstrepen. O, zit dat zo. O, was dat etentje daarom. Het onder zoek brengt zaken direct terug naar een bepaalde proportie", legt het doorgewinterde raadslid uit. „Of niet, natuurlijk." Zo'n puinhoop heb ik echt nog nooit gezien Naar het Strand Serooskerke In de Campingshop is het tijdens de zomermaanden vanzelfspre kend erg druk met toeristen. Maar niet alleen de gebruikelijke Duitse strandaanbidders komen langs. „Belgen, Fransen, Italianen, Engelsen en Luxemburgers zie je de laatste jaren steeds meer. Ze hebben allemaal een andere smaak als het gaat om strandspul len. Engelsen zitten nog echt in de jaren zeventigsferen, vrij ouderwets dus", vertelt Koppe nol. Naast de verandering in nationali teit ziet Koppenol dit jaar een dui delijke trend in de strandspullen. „In de emmertjes en vormpjes zit veel meer variatie dan vorige ja ren. Toen had je alleen een rood emmertje met geel handvat, te genwoordig zie je ze in verschil lende kleuren en zelfs met glit ters. En dan zijn er ook nog de strandspelletjes. Eerst had je de diabolo's, nu zie je de oude spelle tjes weer terugkomen zoals de click and catch game. Dit jaar merk ik dat het Kubb vikingspel helemaal in is. Daarbij staan twee teams tegenover elkaar en moe-- ten ze bij elkaar houten paaltjes omgooien. Als laatste moet de middelste grote paal worden ge raakt en dan is het spel gewon nen", zegt Koppenol. De toeristen hoeven zich op het strand in ie der geval niet meer te vervelen. 9 door Maurits Sep VLISSINCEN - Schoon, heel en vei lig, is het devies dat Vlissingen han teert voor de openbare ruimte in de gemeente. Inwoners die iets zien wat daar niet bij past, kunnen dat vanaf aanstaande maandag sim pel doorgeven via een nieuwe app voor de smartphone of tablet. om minder weggestuurd' lpt:\L\sm sc HtJi 'SIKH Inclusief Verblijf in een 3-sterrenhotel op basis van halfpension 4 feestavonden in Ellmau Excursiepakket t.w.v. 120,- o.a. naar Kufstein en Rattenberg, bustour Tirol, boottocht op de Achensee, tocht per kabelbaan naar het frühschoppen op de Hartkaiser, bezoek aan de boerenmarkt in Ellmau Vertrek 24 september Reiscode: BE40066 Inclusief Verblijf in hotel Calypso op basis van all inclusive Avondentertainment in het hotel 7 x ontbijt, lunch en diner, dagelijkse snacks in het hotel, gratis drankjes in hotel Excursiepakket t.w.v. 50,- o.a. naar Barcelona o.l.v. een gids, Tarragona, Bonavista, kasteel Papa Luna Vertrek van sept. t/m okt. Reiscode BE39403 Vraag nu gratis de brochure aan! peterlanghout.nl of 0172-468800 door Wendy Wagenmakers Alex Soplantila I Alex Soplantila, GroenLinks door Jelle Kempe SEROOSKERKE - „Toeristen kiezen steeds vaker voor een hogere kwa liteit als het gaat om camping- en strandspullen. Ze willen er langer gebruik van maken", zegt Diana Koppenol van Campingshop Clarijs in Serooskerke. In de emmertjes en vormpjes zit veel meer variatie dan vorige jaren, signa leert Diana Koppenol van Campingshop Clarijs. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20