Van voetbal tot ballroomdancing Glas rode wijn is het beste medicijn Opnames voor TV Oranje van artiesten op Visserijfeesten ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Een kwart miljoen bezoekers en 5000 deelnemers uit tachtig landen. De World Outgames in Antwerpen. Ambachtelijke markt op Wolboerderij ANTWERPEN - Een (sport)feestje voor homo's en lesbiennes, maar iedereen is van harte welkom! Na het Canadese Montreal en het Deense Kopenhagen is Antwer pen gastheer voor de derde editie van de World Outgames: de Olympische Spelen voor homo's en lesbiennes. Dit jaar is Antwer pen Europese Sporthoofdstad en het Antwerps stadsbestuur vond de World Outgames prima pas sen in dat kader. „We zijn als stad zeer trots dat we de Outgames mogen ontvangen", zei Antwerps burgemeester Bart de Wever in het voorjaar. „Antwerpen heeft al tijd een voortrekkersrol gespeeld als het gaat om gelijkberechtiging van homo's en lesbiennes." Toen er een tekort dreigde - van een miljoen werd er gezegd- sprong de stad Antwerpen bij met een forse gift van 100.000 euro. Logisch dat secretaris Paul Brum- mit van organisator Glisa (Gay end Lesbian International Sports Association) zich onlangs lovend uitliet over de Scheldestad. „Ant- ANTWERPEN - In meer dan dertig verschillende sporten nemen de naar schatting vijfduizend deelne mers aan de World Outgames het tegen elkaar op. „De World Outgames zijn op de eerste plaats democratisch", zegt een woordvoerder van de Games. „Iedereen mag meedoen. Hol- ebi's, maar ook hetero's zijn wel kom. Amateurs, maar ook se- mi-profs. We houden het in ieder geval laagdrempelig." werpen is een heel homo-vriende lijke stad met een rijke culturele geschiedenis. Ik hou van de stad." De officiële opening van de World Outgames is zaterdag aan de Waagnatie. Dan is er een video boodschap van Belgisch premier Elio Di Rupo en een spètterende openingsceremonie die gevolgd wordt door een feest dat luistert naar de naam 'Fabelous'. Dan is er al een dikke punt gezet achter de mensenrechtenconferen tie die gisteren begon en morgen met een slotakkoord komt. Ruim vierhonderd mensen uit de politieke en academische wereld en van soms militante organisa ties praten en debatteren in een chique hotel in het Antwerps cen trum over de plaats van homo's en lesbiennes in de wereld. Naast het sporten of kijken naar De klassieke sporten zoals voet bal, atletiek, volleybal en waterpo lo vormen de hoofdmoot. Maar ook bridge, schaken en pétanque staan op het overvolle sportpro gramma. In Park Spoor Noord wordt geska- te en er is ook een heuse competi tie ballroomdancing. Er wordt gedanst in de schitte rende belle époquezaal van het Antwerp Hilton Hotel. „Door het laagdrempelig te hou den, willen we iedereen aanspo ren mee te doen", zegt de Games sporten op verschillende locaties in de stad, valt er in Antwerpen nog veel meer te genieten. Zo wordt ook Mister Gay World 2013 in de Scheldestad gekozen. Vijf dagen lang strijden 28 kandi daten om de internationale titel in zaal Elckerlyc op de Frankrijk lei. Zondag is de slotmanifestatie waarop de nieuwe Mister Gay World wordt gekroond. Vanaf vrijdagavond (2 augustus) wordt het Steenplein omge bouwd tot Rainbow Village. Acht dagen lang is het Steenplein dé ontmoetingsplek van de World Outgames. Dagelijks open van 14.00 uur tot 20.00 uur. Er zijn tal rijke kraampjes met veel informa tie en er kan ook wat gegeten en gedronken worden. De slotceremonie is zaterdag 10 augustus met een van de hoofdrol len voor de excentrieke George Boy die bij de Waagnatie achter de draaitafel zit. Ook de Zweedse songfestivalwinnares Loreen is van de partij. Weliswaar staat zaterdag het slot- festijn op het programma, maar een dag later wordt dat nog eens dunnetjes overgedaan met de Ant werp Pride Parade. Een twee uur durend spektakel dat begint op de Gedempte Zuiderdokken en via de Scheldekaaien naar het noor den van de stad trekt. Een stoet met gewaagde outfits en overda dig versierde paradewagens. Rio aan de Schelde! woordvoerder. „Natuurlijk mag er strijd zijn, maar de gezelligheid en fun zijn uitermate belangrijk." De sportevenementen worden op verschillende locaties in de stad gehouden. Met de derde World Outgames wil organisator Glisa de bekrom penheid van de sportwereld aan de kaak stellen. In veel sporten is homoseksualiteit nog altijd een ta boe. „Dat willen we doorbreken", aldus de organisatie. Expositie over water in de watertoren In de Axelse watertoren is tot eind oktober de expositie 'Ons water, ons leven' te zien. Het is een tentoonstelling van het ministerie van Infrastruc tuur en Milieu. Er worden on der meer foto's en tekeningen getoond van grote waterbouw projecten, waterhelden en ram pen. Openingstijden: van woensdag tot en met zaterdag de hele middag. Tentoonstelling van schilderijen Margot Bierens en Anneke IJ zerman exposeren van zater dag 3 tot en met zaterdag 10 au gustus in 't Kerkje in Water landkerkje. Bierens werkt voor namelijk met acryl, zowel figu ratief als abstrakt. Het werk van IJzermans bestaat hoofdza kelijk uit stillevens. Zee-, lucht- en vergezichten. Open van 13.00 tot 16.30 uur. Geslo ten op zondag en maandag. Alzheimercafé met wandeling over dijk De zomereditie van het Alzhei mercafé gaat door op maandag 5 augustus. Er wordt een wan deling gemaakt langs de beel denroute op de zeedijk in Ter- neuzen, met een tussenstop in Brasserie Westbeer voor een drankje. Verzamelen om 19.00 uur aan de hal van Stichting Welzijn voor Ouderen Terneu- zen in de Veste aan het Ooste lijk Bolwerk. Het einde is voor zien rond 21.30 uur. Tijdens de Visserijfeesten in Breskens worden zondag opna mes gemaakt voor het tv-pro- gramma Toppers van Oranje. Het programma wordt vanaf eind september uitgezonden door TV Oranje. De verrichtin gen van onder andere Peter Beense, Dana Winner, Sam Gooris, Imca Marina, Corry Ko- nings en Djumbo worden van- Plan voor oprichting schaakvereniging In de gemeente Hulst is op dit moment geen schaakvereni ging, maar inwoner Ivo Lagen dijk wil daar verandering in brengen. Hij wil een vereni ging oprichter n voor mensen uit de gehele gemeente Hulst. Lagendijk roept mensen op die het idee leuk vinden zich te melden via het e-mailadres paard-f3@kpnmail.nl. Ze krijgen dan meer informatie. Expositie beelden en schilderijen Bij Galerie de Twaalf Aposte len in Sluis is tot en met 25 au gustus een expositie te zien met schilderijen en etsen van Wilma van der Lee uit Groede en beelden van Loes Müller uit Rilland. Nieuw is een vitrine met zilveren sieraden van At- lier ID. De galerie is in het weekend geopend van 11 tot 17 uur en maandag tot en met woensdag van 13.15 tot 17 uur. Rijbewijskeuring voor 70-plussers In het dienstencentrum De Ves te aan het Oostelijk Bolwerk in Terneuzen worden vrijdag 16 augustus rijbewijskeuringen voor 70-plussers gehouden. De kosten bedragen 25 euro en een afspraak is te maken via 06-85637041. Deze keuring is niet voor beroepschauffeurs. Voor de keuring zijn nodig: aan voorkant ingevulde eigen ver klaring, urine, info over medi cijnen, bril en het rijbewijs. af 13.30 uur op het Oranjeplein ge filmd. In de Vismijn treden een dag eerder nog meer bekende ar tiesten op. Om 15.00 uur staan Mo nique Smit en Tim Douwsma op de planken. Vanaf 21.00 uur tre den onder andere Ronnie Tober, Jacques Herb en Django Wagner op. Op zondag sluiten Jan Keizer en Annie Schilder het feest om 00.30 uur afin de Vismijn. Het evenement, dat deel uitmaakt van het Ambachtelijk Weekend in Zeeuws-Vlaanderen en het Waasland, blijft groeien. Er komen dit jaar twintig expo santen op allerlei gebied. Onder meer plantaardig verven, vilten, wolspinnen, weven, smeedwerk, handgeblazen kralen, tekenen en schilderen, keramiek en houtbe wering. Meer info: www.wolboerderij.nl De joviale Ugo Colaone (87) uit Axel begroet de krant met een geintje. Dat deed hij vijf jaar gele den ook al, toen hij zijn zestigja rig huwelijk met Anna-Maria Pas- colo vierde. „In de tussentijd heb ben we een tweede achterklein kind gekregen. En verder? Het gaat goed met ons. We doen nog alles zelf. Autorijden, boodschap pen doen, Anna-Maria doet het huishouden. Je weet nooit hoe het loopt, maar wat ons betreft ha len we ons zeventigjarig jubileum ook nog wel", vertelt Ugo. Dat doet hij in het Nederlands, hoe wel in huize Colaone Italiaans (of beter nog het Friuli-dialect) nog altijd de voertaal is. In 1953 kwam Ugo met een paar landgenoten naar Sluiskil om ovens te bouwen in de Cokesfabriek. Het werd een lang verblijf, maar nog altijd voelt het echtpaar zich op en top Itali aans. Elke dag kijken ze naar het Italiaanse nieuws. Bezoekjes aan Noord-ltalië worden een te zware opgave, maar verder willen Ugo en Anna-Maria niet klagen. Ugo: „Ik drink elke dag een glas rode wijn, dat is mijn medicijn. Werkt veel beter dan een pilletje!" DONDERDAG 1 AUGUSTUS 2013 regenboogtooi door Romain van Damme door Romain van Damme duizend deelnemers uit tachtig landen zor gen een week lang voor een uitbundige sfeer in Antwerpen. www.woga2013.org AXEL WATERLANDKERKJE TERNEUZEN HULST SLUIS TERNEUZEN BRESKENS KOEWACHT - Op Wolboerderij Blij Bezuiden aan de Het Zand in Koe wacht is zaterdag 17 en zondag 18 augustus voor de zevende keer een ambachtelijke markt. Ugo en Anna-Maria Colaone zijn 65 jaar getrouwd, foto Mark Neelemans door Raymond de Frel AXEL - Het gaat nog steeds goed, hoor! We zijn nog steeds niet ge scheiden!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 65