Koplamp Hooischuur brandt af Onderzoek naar schietpartij Sas gaat moeizaam almanak Uitspraak Hoge Raad kan einde betekenen van alle Sluise rood-voor-groen- en rood-voor-roodregelingen, vreest raadslid. Bushokje Schoonoord in Oostkapelle schept een band Acht oplossingen voor Crevelingen en Volkerak-Zoommeer Rondvaartboot De Denick vaart door Vlissingse haven SLUIS - Raadslid Francois Babijn (eigen lijst) vreest dat de gemeen te Sluis een miljoenenstrop wacht als eigenaren van vakantie parken, campings en bouwers van particuliere woningen onrechtma tig bijdragen hebben betaald voor aanleg van natuur of sloop van ge bouwen in ruil voor het verkrij gen van bouwvergunningen. Ba bijn werd gealarmeerd door een column in vakblad Boerderij, waarin wordt gesteld dat alle over eenkomsten over rood-voor-rood, rood-voor-groen of kwaliteitsme nu's de prullenbak in kunnen door een arrest (uitspraak) van de Hoge Raad. Het hoogste rechtscollege besliste 14 juni dat de Limburgse gemeen te Horst aan de Maas geen milieu- bijdrage mocht eisen voor een bouwvergunning voor een wo ning. De aanvrager moest, in het kader van een gemeentelijke Ruimte-voor-Ruimteregeling, ne gentig mille ophoesten, welk be drag bedoeld was voor het slopen van landbouwschuren en het op kopen van mestrechten. 'Onrecht matig' oordeelde de Hoge Raad. De conclusie van de Boerderij-co lumnist dat allerlei gelijkaardige regelingen volgens de 'voor- wat-hoort-wat-filosofïe' van veel gemeenten door de uit spraak ook onrechtmatig zijn, gaat Martin Gelpke te ver. De ad vocaat van het Haagse kantoor Van der Feltz advocaten meldt dat de zaak van zijn cliënt tegen de gemeente Horst een op zich zelf staande 'casus' was, waar niet di rect juris prudentie voor andere zaken hoeft uit rollen. De juridi sche status van verschillende over eenkomsten is telkens anders en is niet per definitie onrechtmatig. Maar het verlenen van planologi sche medewerking onder voor waarde van het betalen van bijdra gen anders dan de normale ge meentelijke leges, kan voor over heden als gemeenten en provin cies 'riskant' zijn, meent Gelpke. Maar Sluis loopt niet het risico dat project- en andere ontwikke laars geld terugvorderen, verze kert woordvoerster Marjolein Reinhoudt van de gemeente. De vereveningsregelingen die Sluis kent, zijn allemaal geschoeid op 'wettelijke basis'. De regels berus ten op door de gemeenteraad vast gesteld beleid en zijn bovendien in privaatrechtelijke overeenkom sten bekrachtigd. Sluis doet niet aan 'betaalplanolo- gie', zegt Reinhoudt, maar geeft invulling aan 'goed ruimtelijk be leid'. Een belangrijk verschil met Horst is ook dat de overeenkom sten daar onder het regime van de oude Wet Ruimtelijke Ordening zijn opgesteld, terwijl Sluis alles heeft geregeld volgens de nieuw ste wettelijke voorwaarden. SAS van cent - Het onderzoek van de politie naar de gewelddadi ge dood van een 48-jarige man uit Sas van Gent verloopt moei zaam. De man werd op 18 april in de Baljuwstraat bij of in zijn wo ning doodgeschoten. Het horen van getuigen, buurtgenoten en passanten heeft nog niet geleid tot de aanhouding van een of meerdere verdachten. In de wo ning zijn soft- en harddrugs aan getroffen. Het onderzoeksteam be staat nog uit tien mensen. „Naar de garage? Dat is nergens voor nodig. Een koplampje verwisse len kan ik zelf wel", zei hij heldhaf tig. De Middelburgse keek haar vriend fronsend aan, maar gaf hem het voordeel van de twijfel. Ze kocht een lampje bij de Halfords en wacht te die avond geduldig af. Toen het ging schemeren, informeerde ze ter loops hoe het met de koplamp stond. Hij keek even naar buiten en las daarna stoïcijns verder. „Het re gent", antwoordde hij. De volgende ochtend arriveerde ze mopperend op kantoor. „Hij is best handig, maar ook lui", mopperde ze. Eén van haar vrouwelijke collega's, duidelijk met meer levenservaring, knikte begrip vol. „Hij is dus gewoon een man..." ZOMERKRANT ZEELAND ZEELAND 'Bom onder natuur-regelingen' door René Hoonhorst HULST - Een met hooibalen gevulde schuur aan de Zeil- dijk in Hulst is gisteren afgebrand. De brandmelding kwam rond half zeven en toen de brandweer arriveerde stond de schuur al in lichterlaaie. De brandweer wist te voorkomen dat het vuur oversloeg naar een andere schuur, waarin koeien en landbouwmaterialen stonden. Di rect omwonenden werd vanwege de rook gevraagd hun woning tijdelijk te verlaten. Andere buurtbewoners kre gen het advies om ramen en deuren dicht te houden. Om dat het dak van de schuur instortte bleef de verspreiding van asbestdeeltjes echter beperkt tot het erf. Het blussen duurde een groot deel van de dag. foto Camile Schelstraete Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61