Aanbouw bij café Goese Sas toegestaan Beachboom laat sporen achter Connexxion vervangt weer aantal buslijnen 20 BEVELANDEN en THOLJEN In de uitspraak gaan alle inhoude lijke bezwaren tegen de uitbouw van het café en pannenkoekenres taurant van uitbater Ton van Aaken van tafel. De Raad van Sta te is van oordeel dat het bestem mingsplan al langer lichte horeca in het pand van Van Aaken moge lijk maakte. De omgevingsvergunning voor de verbouwing van de woning en uit bouw tot pannekoekencafé kan dan ook door'de beugel, vindt de Raad van State. Omwonenden Charles van Schaijk en H. van Op bergen vinden nóg een horeca zaak in het kleine Sas teveel van het goede. Er zitten immers ook al een jachthaven met alles erop en eraan en het café-restaurant het Loze Vissertje. De buren vre zen veel meer verkeers- en par keeroverlast. Volgens de Raad van State valt het met de extra overlast reuze mee en past het pannenkoeken huis van Van Aaken prima in Het Sas. Wel heeft de gemeente Goes een vormfoutje gemaakt door Van Schaik niet opnieuw te horen na een wijziging van een aantal bouwregels en de omgevingsver gunning van het restaurant. Toch is dat voor de Raad van State geen reden om de vergunning onder uit te halen, omdat de bezwaren tegen die vergunning inhoudelijk zijn verworpen. De buren zullen moeten leren le ven met Van Aakens pannenkoe kenhuis. Volgens de gemeente Goes past de extra horeca prima bij de al aanwezige recreatie in het Sas. Immers, er is een jachtha ven, het Loze Vissertje draait al decennia lang goed op die plek en veel mensen uit Goes en verre omgeving komen uitwaaien op de dijk. SINT-ANNALAND - Na een lange voorbereiding is de herinrichting van het havengebied in Sint-An naland dit jaar echt goed uit de startblokken gekomen. De ont wikkelingen volgen elkaar in rap tempo op. Eerder dit jaar betrok watersport bedrijf Mariteam Shipyard een gloednieuw pand, de bouw van de nieuwe supermarkt is in volle gang en als klap op de vuurpijl werd enkele weken geleden ook de aanleg afgerond van de zogehe ten wandelboulevard. Inwoners en recreanten kunnen nu langs het water van de jachtha ven drentelen over een pad dat een paar meter lager ligt dat het havenplateau. Bovendien is dit plateau door middel van een bre de trap met het dorp verbonden. Een wat oudere inwoner van het dorp rust woensdagmiddag even uit op één van de bankjes op de wandelboulevard. „Ik vind het heerlijk om hier te zitten en te kij ken naar wat er allemaal in de jachthaven gebeurt", zegt hij. De man vind de wandelböulevard fraai, maar spreekt zijn zorgen uit over de rest van het plan. „Ik vraag me af of al die appartemen ten en huizen die hier moeten ko men wel verkocht zullen worden. Als we straks maar niet met een half afgemaakt plan blijven zit ten." Daniël Vriens, gebruiker van de jachthaven, heeft geen mening over het plan. Hij kent het ook niet goed, geeft hij toe. „Maar hoe het ook loopt, die boulevard ligt er alvast maar mooi", zegt hij. „Ik vind het een verbetering. Dit ge bied is nu al in positieve zin aan het veranderen." Het echtpaar Smit, dat op het ge mak over de wandelboulevard kuiert, is het daarmee eens. „Al vind ik het als geheel nog erg rom melig", zegt mevrouw. „Maar ik snap dat nog maar net een begin is gemaakt met de hele herinrich- ting." Meneer kent het plan, hoe wel hij geen dorpsbewoner is, heel goed. Over de appartemen ten op het havenplateau is hij po sitief. „Appartementen op zo'n prachtige plaats, met uitzicht over het wajer, doen het volgens mij nog wel goed. Maar of ze die hele Suzannapolder vol gaan krijgen, zal mij benieuwen. Ik vind het trouwens hartstikke goed dat ze iets van het gebied proberen te maken, want het zag er allemaal niet geweldig uit." De herinrichting van het havenge bied bestaat uit drie onderdelen. Wie namelijk het nieuwe logo te genkomt op straat, bij een tunnel tje of aan het strand kan één van deze prijzen winnen. „Mensen moeten zichzelf bij het logo foto graferen en het met de hash tag #bbschoon posten op facebook of twitter", zegt organisator Jeroen Botty. De logo's zijn twee weken geleden op ruim tien plaatsen aan gebracht met een hogedrukspuit en een mal van het logo. Volgens Botty is het plan als een 'geintje' begonnen om het nieuwe logo on der de aandacht te brengen. „We zijn 's nachts aan het werk gegaan op een aantal plekken: We doen er niets mis mee, want ei genlijk maken we alleen maar schoon en dat is niet verboden." Verder zijn Botty en zijn compag nons voorzichtig te werk gegaan. „We hebben eerst een klein stuk je geprobeerd, zodat we bijvoor beeld zeker weten dat de voegen op hun plek bleven zitten. De po litie kwam nog kijken, maar die vonden het ook wel grappig." In een filmpje dat dinsdag op het YouTlibe-kanaal van Beachboom is geplaatst, worden een aantal lo caties onthuld. „In dat filmpje zie je ook een aantal extreme plek ken, zoals de Zeelandbrug en de stormvloedkering. Maar je kunt er vanuit gaan dat die gefotoshopt zijn", zegt Jeroen Botty. Met nog tien dagen voor het eve nement, is de organisator heel te vreden over de kaartverkoop. „Het loop hartstikke goed, we lo pen dertig procent voor op vorig jaar." Met ruim 3500 verkochte tickets op een totaal van 5000, hoopt Botty dat de zestiende edi tie bijna is uitverkocht op de dag voor het evenement. „We kunnen nu in elk geval al vaststellen dat we de best bezochte editie ooit te gemoet gaan." Buslijn 25, van Baarland naar Goes, komt terug. De vervanging van lijn 25 door de kleine lijn 195 wordt terug gedraaid. Lijn 25 zal in Goes een snellere route volgen: een aantal haltes in Goes-Zuid wordt overgeslagen, de bus rijdt via de Patijnweg en de Buys-Bal- lotstraat naar het station. De ver binding met de trein moet daar door verbeteren. In. Goes-Zuid kunnen reizigers gebruik maken van lijn 185. Dat is een achtper- soonsbusje dat van het station via Zuid naar het ziekenhuis rijdt. De ze bus rijdt twee keer per uur. Lijn 180 rijdt vanaf augustus niet meer langs het ziekenhuis. Door dat de route korter wordt, kan ook die aansluiten op de trein. Buslijn 625, vanuit Nieuwdorp via 's Gravenpolder naar Goes, zal minder vaak rijden omdat reizi gers weer gebruik kunnen maken van lijn 25. Op doordeweekse da gen vertrekt de derde rit van lijn 23 vanuit Borssele in plaats van 's-Heerenhoek. door Jan van Ommen DEN HAAG - Een groot open terras levert meer overlast op voor buren dan een gesloten aanbouw, zoals dat nu bij het pannenkoekenhuis Sas 1 in Het Sas is gebouwd, merk te de Raad van State woensdag in een uitspraak op. Omwonenden hadden bezwaar gemmakt tegen de uitbreiding van het café. Sinds enkele weken kunnen inwoners en recreanten flaneren over de nieuwe wandelboulevard in Sint-Annaland. Nathan Moerdijk en joanie den Engelsman Havengebied verandert door Rob Paardekam door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Een gratis fles champag ne of taxi-vervoer naar het festival terrein op de Brouwersdam. Het zijn wat van de 'upgrades' die be zoekers van dance-evenement Be achboom kunnen winnen door goed om zich heen te kijken. Het filmpje van de 'clean-art' is te zien op youtube.com/beachboom door Nadia Berkelder COES - De dienstregeling voor de bussen verandert weer op de Beve- landen. Met ingang van het nieuwe schooljaar worden lijnen opgehe ven, vervangen of aangepast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58