Veel info, maar weinig overzicht College positief over nieuwe mini-camping Dl MtR-lOlHOiK Extra uitvoering Kersentuin Bont Nimble Beach Festival SCHOUWEN-DUIVELAND 21 MIDZOMER- NACHTMARKT Enkele weken geleden opende de eerste camperplaats op Schouwen. De doelgroep is er blij mee. DeWalt slagschroefmachine en schroefklopboormachine 199,- excl BTW BOULEVARD VLISSINCEN ZIERIKZEE - Ze kamperen al 20 jaar, Kristina en Luc Gabriels uit het Belgische Lubbeek en tot dus verre meden ze Nederland. Luc: „Er zijn in Nederland maar zeer weinig echte camperplaatsen. Veel minder dan in bijvoorbeeld Frankrijk. Nederland is echt een beetje camperonvriendelijk. Dus wij zijn heel blij met deze camper plaats hier bij Zierikzee" Tot nu toe waren camperaars die op Schouwen-Duiveland,wilden overnachten aangewezen op een plekje op een reguliere camping of mini-camping. Met de komst van de camperplaats aan de Zand weg (www.camperplaatszierik- zee.nl) is er voor hen nu een alter natief. Kristina: „Vrijheid. Dat is het grote verschil tussen een cam ping en een camperplaats. Allez, op een camping kom je voor een slagboom en moet je allerlei pa pieren invullen." Luc: „En op een camperplaats kun je altijd terecht, zonder papieren rompslomp en zonder je te hoeven melden." Kris tina en Luc zoeken niet de luxe van een zwembad onder handbe reik, of een kantine. Ook douche faciliteiten hoeven voor hen niet zo nodig. „We hebben een douche aan boord hier", zegt Luc met een weids gebaar richting zijn de 7.30 meter lange en luxe uitgeruste camper. „Het enige wat wij willen is eens in de paar dagen een plek waar we vuil wa ter kunnen lozen, vers water in kunnen nemen en het chemische toilet legen. Meer hebben de meeste camperaars niet nodig." Dat aan camperaars niets te ver dienen valt is volgens Kristina en Luc een hardnekkig misverstand. Aanleggen van een camperplaats vergt - stellen zij - geen grote in vesteringen. „Maar als je camper plaatsen op mooie plekken aan biedt trek je wél publiek naar je ei land. Allemaal mensen die gaan Vrijheid. Dat is het grote verschil tussen camping en camperplaats winkelen, een hapje eten bij de plaatselijke horeca of gaan wande len en daarna een terrasje pik ken." Sommige camperplaatsen zijn gratis, voor andere moet be taald worden en er zijn er ook waar je alleen (via muntautoma- tenbetaalt als je gebruik maakt van de mogelijkheid om vers wa ter in te nemen of de boordaccu's bij te laden met 'walstroom'. Luc: „Wij zoeken feitelijk alleen een plaatsje om te overnachten. En wij zijn er niet op uit om ergens gratis te staan. Hier op deze cam perplaats moeten we ook betalen, maar daar staan heel goede voor zieningen tegenover. En overdag zijn we op pad. Dan rijden we naar een mooi plekje, parkeren de camper en gaan dan wandelen of fietsen. En aan het einde van de dag weer terug naar de camper plaats. We hebben hier ook al eer der overnacht." Kristina en Luc weten zich in hun enthousiasme over de camper plaats niet alleen. Op www.cam- percontact.nl zijn meer geestdrifti ge reacties te vinden. Camperaar Jan Lenaerts: „Hele fijne camper plaats. Proper, verzorgd." Camper aars Samantha en René: „Mooie camperplaats. Lekker rustig en toch heel dicht bij het oude gezel lige centrum van Zierikzee." Een Schouwen-Duivelander heeft ook poolshoogte genomen. Zijn oordeel: „Eindelijk een camper plaats op ons eiland." Een kleine speurtocht op de digi tale snelweg is verhelderend. De camperclub Nederland meldt op haar site (www.camperclubneder- land.nl) meerdere camperplaat sen op Schouwen-Duiveland. Na der beschouwd blijkt het om mi ni-campings en campings te gaan waar ook camperplaatsen zijn. Er is nogal wat onderscheid in voorzieningen. Op sommige cam pings gaat het om louter een staanplaats, zonder verdere voor zieningen. Elders wordt wel stroom maar bijvoorbeeld geen lo zingsmogelijkheid voor vuil wa ter aangeboden. Ook qua betaling bestaan er forse verschillen. De een biedt gratis voorzieningen aan, een ander rek?nt daar een ta rief voor. Op www.campercon- tact.nl is een redelijk uitgebreid overzicht te vinden van bij die si te bekende camperplaatsen en campervriendelijke campings. Ook op de site www.cam- per-freaks wordt een aantal cam perplaatsen en campervriendelij ke campings opgesomd, maar die lijst wijkt af van de lijst op www. campercontact.nl. Luc Gabriels: „Het blijft altijd wel een puzzel. En soms kom je ge woon voor verrassingen te staan omdat een camperplaats niet meer blijkt te bestaan." Een voorstel om het bestemmings plan te wijzigen, ligt momenteel ter inzage. Uit het plan blijkt dat de initatiefnemer 25 niet-perma- nente plaatsen willen aanleggen voor kampeerders. De plekken, die ten noorden van de bestaande gebouwen op het agrarische erf zijn gepland, komen in groepjes van vijf langs een slingerend pad te liggen. Volgens een landschaps- dekundige staat dit ontwerp op gespannen voet met de rechte ak kers en wegen in de omgeving. Doordat de toekomstige mini- camping echter omzoomd wordt door een rechte strook met 'in heemse beplanting', past het wél in de omgeving. Het waterschap is ook akkoord met het plan. Wel tekent deze in stantie aan dat de Nieuwe Kerk- weg extra belast wordt. In 2009 is aan die weg ook al een land schapscamping gevestigd. Vol gens het schap ligt hier een 'knel punt' in de wegcapaciteit. Moonlight shopping tijdens avondmarkt In het centrum van badplaats Renesse wordt zaterdag 3 au gustus een avondmarkt gehou den onder het motto moon light shopping. In het hart van Renesse staan enkele tiental len marktkramen met een gro te diversiteit aan producten. De kramen staan van 18.00 tot 24.00 uur aan de ring rond de kerk. De winkels zijn open tot 21.00 uur. TWeede alcoholvrij jongerenfeest Na een succesvolle eerste edi tie wordt woensdag 7 augustus een tweede alcoholvrij feest voor jongeren gegeven in het theater van Vakantiepark Schouwen aan de Hoogen- boomlaan in Renesse. Naast deejay Ayron en zijn collega MC Ruvenne treedt rapper Dar- ryl op. De tweede On the Rox-avond begint om 20 uur. Regenboogontbijt voor LHBTers In Dirksland wordt zaterdag 17 augustus voor lesbiennes, ho mo's, biseksuelen en transgen- ders (LHBT's) uit Goeree- Overflakkee en daar buiten een 'Regenboogontbijt' gehou den. Erica Groenendijk van de Snoeperij in Dirksland haakt hierbij aan bij een landelijk ini- tatief. De werkgroep Gay op Flakkee ondersteunt dit. Meer info www.gayopflakkee.nl. Bevelandse teams solexen voor Kika Twee teams van vier personen uit Ovezande doen aanstaande weekeinde mee aan de 24-uurs solexrace in Heeswijk-Dinther. Tijdens de race wordt geld inge zameld voor Kika, de organisa tie die onderzoek naar kinder kanker steunt. De Zeeuwse teams hebben voor vertrek geld ingezameld. De 24-uursra- ce is inmiddels een traditie. Er komen twee extra voorstel lingen van Anton Tsjechov's 'de Kersentuin' in het oude theater Mondragon Vanwege de grote belangstel ling voor het stuk heeft Thea tergroep Zierik besloten extra voorstellingen te geven op woensdagen 4 en 11 september. Theatergroep Zierik wil met de uitvoeringen waardig af scheid nemen van het oude Zierikzeese theater. Het aantal plaatsen is beperkt tot maxi maal 120 mensen per voorstel ling. Voorstellingen op 4,5,6,7,11, 12,13 en 14 september. Kaarten bestellen kan via: www.mar- kantsd.nl Op het strand bij Ouddorp wordt van vrijdag 30 augustus tot en met zondag 1 september het Nimble Beach Festival ge houden. Het gaat om een bij zondere combinatie van sur fing, skating, martial arts en muziek. Zelfverdediging en wa tersporten lijkt een vreemde combinatie maar, zegt zakelijk leider van het festival Michael Monde, maar beide vergen ti ming, kracht en lenigheid. Er zijn verschillende workshops en clinics en ook aan muziek is gedacht. Er zijn optredens van onder anderen Patchanka, The Deaf en de Bazookas. Kijk voor het complete programma op: www.nimblebeachfestival.nl BOUWMATERIALEN ALLES VOOR DE BOUWKLUS ONDER ÉÉN DAK! DONDERDAG 1 AUGUSTUS 2013 de smaak MORGEN 2 AUGUSTUS VAN 19.00-01.00 UUR METCROÖTS VUURWERK OM OO.JO UUR l door Piet «leemans Kristina Gabriels, camperaar ZIERIKZEE - De wereld van de cam perplaatsen is een onoverzichtelij ke wereld. Camperaar Luc Gabriels uit België: „Ik heb altijd een dik boek met campings en camper plaatsen bij me, maar de informa tie klopt niet altijd meer. En dat is ook op het internet zo." AGIN TIMMERMANS GERECHTSDEURWAARDERS Bij beschikking van 26 juni 2013 gegeven door de Rechtbank Zee land-West-Brabant te Middelburg is ondermeer de echtscheiding uitge sproken tussen de heer Roy Bijkerk, wonende te Bruinisse, gemeente Schouwen-Duiveland, en de heer Hans Knipscheer, geboren 12 februari 1970, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats. Geschiedende deze bekendmaking ter voldoening aan de voorschriften der Wet. Belanghebbenden kunnen zich voor een afschrift van genoemd exploot wenden tot: AGIN Timmermans gerechtsdeurwaarders Vlasmarkt 6 4461 CW GOES Tel. 0113-246333 Rei: LG130717 door Joeri Wisse SCHARENDIJKE - Het college van B en W wil meewerken aan het plan van de familie Capelle om een nieu we mini-camping te beginnen aan de Ravensweg tussen Scharendijke en Den Osse. RENESSE RENESSE ZIERIKZEE DIRKSLAND OVEZANDE OUDDORP Tijdens de bouwvak, maandag 15/07 t/m vrijdag 02/08 zijn wij geopend tussen 08.00 en 17.00 uur, zaterdags van 08.00 tot 12.00 uur 'Jfl Van Wamelweg 4 A/C 4612 PW Bergen op Zoom Tel: 0164-242 096 Industrieweg 11 4632 NA Vlissingen Tel: 0118-410 444 Livingstoneweg 40 4460 AA Goes Tel: 0113-246 690 info@jagertolhoek.nl www.jagertolhoek.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55