Beachboom drukt letterlijk stempel op Schouwen-Duiveland 20 SCHOUWEN-DUIVELANO RECREATIEVOORZIENING Rijkswaterstaat: besluit aanpak N57 pas in 2014 Shetlandpony Bastiaan al sinds zondag zoek Begin 2012 heeft Rijkswaterstaat de reconstructie van de Kraaijen- steinweg tussen de Meeldijk en de Serooskerkseweg opgeleverd. Hierbij zijn alle onveilige kruis punten vervangen door rotondes, aangesloten op een parallelweg of voorzien van een fietstunneltje. Of dit voor de tweede fase, het stuk tussen de Meeldijk en de stormvloedkering, ook het uit gangspunt is, kan Rijkswaterstaat niet bevestigen. De initiatiefne mers achter het Kustlaboratorium spraken onlangs de verwachting uit dat Rijkswaterstaat nog dit jaar zou besluiten over de aanleg van een nieuwe rotonde. „Waarschijnlijk zijn ze met z'n tweeën ontsnapt, want de andere pony stond later aan de andere kant van de draad", zegt Capelle, sinds een jaar eigenaar van de Shetlander. Waar Bastiaan naar toe is gelopen, is de eigenaar een raadsel. Sinds het dier vermist is, heeft Capelle overal gezocht en bij alle boerderijen tussen Bruinis- se en Oosterland gevraagd of ze de pony hebben gezien. De zoek actie leverde echter niets op. Basti aan is een gechipte, egaal-bruine shetlandpony van 12 jaar oud. Wie het dier in de omgeving van Bruinisse heeft gezien, kan con tact opnemen met 06-53772215. Wie namelijk het nieuwe logo te genkomt op straat, bij een tunnel tje of aan het strand kan één van deze prijzen winnen. „Mensen moeten zichzelf bij het logo foto graferen en het met de hashtag #bbschoon posten op facebook of twitter", zegt organisator Jeroen Botty. De logo's zijn twee weken geleden op ruim tien plaatsen aan gebracht met een hogedrukspuit en een mal van het logo. Volgens Botty is het plan als een 'geintje' begonnen om het nieuwe logo on der de aandacht te brengen. „We zijn 's nachts aan het werk gegaan op een aantal plekken. We doen er niets mis mee, want ei genlijk maken we alleen maar schoon en dat is niet verboden." Verder zijn Botty en zijn compag nons voorzichtig te werk gegaan. „We hebben eerst een klein stuk je geprobeerd, zodat we bijvoor beeld zeker weten dat de voegen op hun plek bleven zitten. De po litie kwam nog kijken, maar die vonden het ook wel grappig." In een filmpje dat dinsdag op het YouTübe-kanaal van Beachboom is geplaatst, worden een aantal lo caties onthuld. „In dat filmpje zie je ook een aantal extreme plek ken, zoals de Zeelandbrug en de stormvloedkering. Maar je kunt er vanuit gaan dat die gefotoshopt zijn", zegt Jeroen Botty. Met nog tien dagen voor het eve nement, is de organisator heel te vreden over de kaartverkoop. „Het loop hartstikke goed, we lo pen dertig procent voor op vorig jaar." Met ruim 3500 verkochte tickets op een totaal van 5000, hoopt Botty dat de zestiende edi tie bijna is uitverkocht op de dag voor het evenement. „We kunnen nu in elk geval al vaststellen dat we de best bezochte editie ooit te gemoet gaan." door Joeri Wisse BURGH-HAAMSTEDE - Rijkswater staat besluit pas in 2014 over de aanpak van de tweede fase van de N57 bij Burgh-Haamstede. Volgens een woordvoerder onderzoeken ambtenaren momenteel welke va riant de voorkeur heeft. door Joeri Wisse BRUINISSE - Rien Capelle uit Bruinis- se is naarstig op zoek naar zijn Shet lander Bastiaan. De Shetlander ont snapte, samen met een andere po ny, afgelopen zondag uit een wei tje aan de Nieuwe Rijksweg, ter hoogte van de Nieuwe Groeneweg. Camperplaats valt in Kristina Gabriels, Cavalier King Charles-spaniel Ella en Luc Gabriels op de gloednieuwe camperplaats aan de Zandweg bij Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Een gratis fles champag ne of taxi-vervoer naar het festival terrein op de Brouwersdam. Het zijn wat van de 'upgrades' die be zoekers van dance-evenement Be achboom kunnen winnen door goed om zich heen te kijken. Het filmpje van de 'clean-art' is te zien op youtube.com/beachboom De Beachboom-logo's bij de Albert Heijn in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54