Vernieuwing bij zesde editie 'Vlissingen Zingt' UIT 9 Het mooiste meezinglied voor organisator Pieter Ventevogel van 'Vlissin gen Zingt' is Les lacs du Conne- mara van Michel Sardou. Zaterdagavond wordt op het Bellamypark in Vlissingen de zesde editie van dit evenement gehouden. „Altijd met regen. Het is echt nog nooit droog ge weest. Het zou echt geweldig zijn als het dit keer eens een mooie zomeravond zou zijn", zegt Ventevogel hoopvol met een blik op de weersverwach ting. Het publiek liet zich overi gens nooit weerhouden. 'Vlis singen Zingt' trekt jaarlijks tus sen de 2500 en 3500 deelne mers. De organisatie hoopte al tijd op nog veel meer en ging daarom lange tijd in zee met presentator Mare d'Hollander. „Hij is in België heel populair, echt een ster en hij weet in Ant werpen zelfs 50.000 bezoekers te trekken met het jaarlijkse meezingfestijn daar. We had den gehoopt dat hij hier in Vlis singen eenzelfde effect zou heb ben. D'Hollander heeft ook in Middelburg destijds twee keer het Nazomerzingen tijdens het Zeeland Nazomerfestival ver zorgd. In Vlissingen is het vijf jaar lang een groot feest ge weest hoor, maar wij vonden het nu toch tijd voor vernieu wing", zegt Ventevogel. Hij heeft er op advies van de orga nisatie 'Nederland Zingt Mee' voor gekozen een nieuw avon tuur aan te gaan met de Neder landse presentator Ron Ver vuurt. Ventevogel volgde ook het ad vies van 'Nederland Zingt Mee' op het smartlappenorkest Tra- ne met Hiite te laten optreden om vooraf de stemming er goed in te brengen. „Dat gezel schap brengt vanaf half acht smartlappen op eigen wijze. Na een pauze van circa 20 minuten begint dan het echte meezin gen." Ventevogel laat weten dat op veler verzoek de tekstboek jes ook weer terug zijn. Alleen de liedteksten projecteren op een groot led-scherm, zoals ook nu zal gebeuren, vinden veel mensen niet genoeg. Het drukken van die tekstboekjes betekent wel een aardige kos tenpost en daarom moet de or ganisatie er dan ook één euro per exemplaar voor rekenen. En waarom vindt Ventevogel Les lacs du Connemara nou het mooiste meezinglied? „Ach, dat klinkt zo mooi als zoveel men sen meedoen. Al zingen de meesten alleen dat la, la, la." www.pzc.nl/uit we aan vrijwel alle verzoekjes vol doen." De zangeres kent na zeven jaar Booming Pianos een scala aan tek sten uit haar hoofd. „Dat gaat bij voorbeeld van de Dolly Dots en Light my fire tot de huidige top 40-nummers." Volgens haar is de gemiddelde leeftijd in de zaal bepalend voor de repertoirekeuze. „Meestal kijk ik kort voorafgaand aan ons optre den even rond om te weten welke richting het op zal gaan die avond. Over het algemeen scoort de muziek uit de jaren '60 en '70 heel hoog op de wensenlijstjes." Naast optredens in de theaters doen de Booming Pianos tegen woordig ook vaak festivals en ker missen aan. Daar doen oude top 40-hits het ontzettend goed. Ver der scoren rock and roll-num- mers meestal heel hoog en be hoort André Hazes tot de favorie ten. Steltenpool weet dat het pu bliek soms een beetje moet losko men voordat er verzoekjes wor den ingevuld. „We beginnen daar om standaard met een serie eigen nummers en gaan dan eens kij ken wat de wensen zijn." Het concept van de Booming Pia nos is gebaseerd op de ervaring die organisator Wim Kuin ooit had tijdens zijn bezoek aan Las Vegas. Hij kwam daar in een kroeg waar twee iets oudere da mes als 'The Twins' achter een pia no zaten en met de café-bezoe kers een soort muzikaal duel aan gingen. „Optreden met de Boom ing Pianos is een belangrijk deel van mijn werk geworden. Voor heen zong ik in diverse bands, maar de optredens daarmee be perkten zich hoofdzakelijk tot Noord-Holland. Met de Booming Pianos gingen er veel meer deu ren op. Naast veel shows door heel Nederland, hebben wij bij voorbeeld ook opgetreden in Zwe den, in het Spaanse Malaga en voor defensie in Afghanistan en voor een Nederlandse legerbasis in Adana in Tlirkije. Daarnaast geef ik ook zang- en pianoles", vertelt Steltenpool. INDERDAC 1 AUGUSTUS 2013 ZomerOrkest Nederland promoot de blaasmuziek Het ZomerOrkest Nederland (ZON) heeft als doel blaasmuziek in Neder land te promoten. Met concerten in een informele setting belicht het or kest de véle kanten van blaasmuziek. In een casual outfit worden de con certen gegeven op terrassen, in par ken, op campings, braderieën of mid den in een winkelcentrum. Het ZON is van alle muzikale markten thuis. Vrijdag 2 augustus, tuin Zorgcentrum Ter Weel, Goes, 14.30 uur. Adrie Oosterling zingt en vertelt over 'Het Verlangen' „Wat is mooier dan oprecht verlan gen?", vraagt Adrie Oosterling zich af. In zijn nieuwe kleinkunstprogramma. In zijn eigen mini-theater 'De Twee Duiven' geeft hij elke week op de dinsdag- en vrijdagavond een voor stelling met nieuwe liedjes en een vleugje nostalgie. Hij begeleidt zich zelf op de vleugel, op Indisch harmo nium en accordeon. Vrijdag 2 en din. 6 aug., De Twee Dui ven, Slijkstr. 7, Groede, 21.00 uur. Graindelavoix onderscheidt zich in oude muziek-genre Als één van de weinige in het oude muziek-genre durft Graindelavoix in de voetsporen van Marcel Peres'Orga- num te treden, waarbij de stemmen van ongepolijste volkszangers ge bruik worden om Middeleeuwse mu ziek tot klinken te brengen. Het en semble zet ook niet-westerse stem men in. Graindelavoix biedt in deze traditie verrassende perspectieven. Zondag 4 augustus, Grote Kerk, Veere, 15.30 uur. Zomeravondcondert door Stadsbeiaardier Stadsbeiaardier Geert D'Hollander in Middelburg brengt een beiaardcon cert met ondere meer klassiek werk van Jost Boutmy: transcripties van 18e eeuwse klavecimbelmuziek, maar ook hedendaagse, romantische beiaardwerken van Ronald Barnes. Ook speelt D'Hollander een eigen compositie 'Four Flourishes' en diver se improvisaties. Dinsdag 6 augustus, De Lange Jan, Middelburg, 19.00 uur. Els Biesemans; vrouw in mannen wereld van organisten De orgelwereld lijkt vooral een man nenwereld te zijn. Els Biesemans maakt daar een mooie uitrzondering in. Zij bespeelt dinsdag 6 augustus het Van Vulpen-ogel in de Grote of Sint-Nicolaaskerk in Brouwershaven. Op het programma staan werken van Georg Böhm en Felix Mendelssohn en van diens zus: Fanny Hensel-Men- delssohn. Din. 6 augustus, Grote of Sint Nico- laaskerk, Brouwershaven, 20.00 uur. Enthousiaste deelneemsters bij 'Vlissingen Zingt' door Ali Pankow Zaterdag 3 augustus, Bellamy Park, Vlissingen, 19.30 uur. dïum g Pianos Zaterdag 3 augustus, Theater De Parel, Domburg, 20.00 uur. Annemieke de Boer Marsha Steltenpool Booming Pianos: Pianomuziek, drum, zang én de wens van de zaal zijn de ingrediënten voor muzikale show.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45