Jonge trompetist en bekende organist in gezamelijk concert Podiumagenda I 1 8 UIT ÏÉ^j Sander van Marion heeft zijn sporen als organist al lang verdiend. Het pu bliek is altijd bereid van ver te komen voor een concert van dit gevestigde ta lent. Een extra dimensie biedt het zomer avondconcert woensdag 7 augustus in de Adriaanskerk in Dreischor. Daar treedt van Van Marion op samen met de jonge Zeeuwse trompettist Pascal van de Velde (28). Een kwestie van weer even thuiskomen voor Van de Velde, want hij werd in Dreischor gebo ren en gaf daar op jonge leeftijd al blijk van zijn talent voor muziek. Hij studeerde in 2006 met onderscheiding af als Bachelor of Music aan het Utrechts Conservatorium. Zowel tijdens zijn studie als daarna volgde hij masterclasses bij onder meer Maurice André en had hij privélessen bij Tamas Velen- ci, solo trompettist van de Berliner Philhar- moniker. Van de Velde geeft kleinkoper les sen en treedt op in diverse Nederlandse or kesten. Ook speelde hij in de theaterproduc tie 'Mary Poppins' en in de musicals 'Joseph' en 'Evita'. Van Marion heeft veel platen en cd's op zijn naam staan, waarvan drie met goud zijn be kroond. De Adriaanskerk in Dreischor staat bekend om zijn uitstekende akoestiek en deze kerk leent zich dan ook zeer voor de fraaie klank combinatie van trompet en orgel. Interactie met het publiek staat voorop tijdens een optreden van de Booming Pianos. In een 'small opstelling' doen zij zaterdagavond met twee zingende pianistes en een drummer Theater De Parel in Domburg aan. In de keus van het repertoire heeft de zaal de grootste inbreng. door Ali Pankow Het blijft altijd span nend. Er ligt niks vast. Elk optreden is weer anders. De avond wordt be paald door het pu bliek, de stem ming en het weer", zegt "Marsha Steltenpool. Zij is als pianiste en zangeres al zeven jaar betrokken bij de Booming Pianos en doet mee zowel in de 'Original' als in de 'Small' opzet van de show. Steltenpool treedt zaterdagavond in Theater De Parel in Domburg op samen met zangeres Annemie- ke de Boer en drummer Roy Bult. Dat is de 'Small' uitvoering, verge lijkbaar met de 'Orginal Show', waarin nog twee pianisten meer meespelen. „De opzet is hetzelfde. Het pu- bliek bepaalt het repertoire. Voor afgaand aan ons optreden liggen er voor de bezoekers kaartjes ge reed, waarop zij hun wensen ken baar kunnen maken", ligt Stelten pool toe. Volgens haar kan het alle kanten opgaan tijdens een show van de Booming Pianos, uiteraard afhan kelijk van de voorkeur van het pu bliek. „De kaartjes zijn blanco, niet voor gedrukt dus met nummers die wij kunnen spelen en zingen. De mensen mogen echt alles invul len. Nou ja, het moet natuurlijk wel te doen zijn op de piano. Soms wordt voor de grap wel eens Metallica of ACDC ingevuld. Dat is een beetje moeilijk met twee pianisten en een drum, maar over het algemeen kunnen DONDERDAG 1 A Pascal van de Velde (trompet) en organist Sander van Marion Woensdag 7 augustus, Adriaanskerk, Dreischor, 20.00 uur. DONDERDAG t AUGUSTUS Renesse Orgelconcert Joost de Nooijer, Jacobuskerk, 20.00 uur Optreden New York Groove, Rockcafé Lub, Korte Reke 1, 22.00 uur VRIJDAG 2 AUCUSTUS Goes Optreden ZomerOrkest Nederland (ZON) voor Zorgroep Ter Weel, 14.30 uur Groede Theaterprogramma 'Het Verlangen' door Adrie Oosterling, Theater-Galerie 'De Twee Duiven', 21.00 uur Renesse Optreden band Jimmy Dumbbell, Rockcafé Lub, Korte Reke 1, 22.00 uur ZATERDAG 3 AUGUSTUS Domburg Theaterprogramma Booming Pianos, Theater De Parel, 20.00 uur Tholen Zomerconcert door Marjoke Kager (mezzo-sopraan) en Peter Verhoogt (vleu gel). Oude Stadhuis, 15.30 uur Vlissingen Manifestatie 'Vlissingen Zingt' met smartlappenband Trane Met Tuite en pre sentator Ron Vervuurt, Bellamypark, 19.30 uur Zonnemaire Undergroundfestival Sun Non Meri Rockfest, Café Bommenede, 20.00 uur ZONDAG 4 AUGUSTUS Middelburg Zomerse piano-improvisatie van Sylvia Tuinder, Brasserie bij de Drykkerij, 15.30 uur Veere Concert MuziekPodium Zeeland: Graindelavoix o.l.v. Björn Schmelzer, Grote Kerk, 15.30 uur DINSOAG 6 AUGUSTUS Brouwershaven Orgelconcert door Els Biesemans, Sint Nicolaaskerk, 20.00 uur Middelburg Beiaardconcert Geert D'hollander, De Lange Jan, 19.00 uur Orgelconcert Hayo Boerema, Nieuwe Kerk, 20.00 uur Optreden Amerikaanse power-metal band Vicious Rumors, Bar American, 21.00 uur WOENSDAG 7 AUGUSTUS Dreischor Zomeravondconcert met organist San- der van Marion en de Zeeuwe trompetist Pascal van de Velde, St. Adriaanskerk, 20.00 uur Oostkapelle Zomeravondconcert Donij van Doorn (sopraan) en Arno van Wijk (piano), Dorpskerk, 20.00 uur. Publiek bespeelt Booming f w - «WV. De Booming Pianos in de 'Small opstelling' met twee pianistes en een drummer. Zij treden zaterdagavond op in Theater De Parel in Domburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44