Lichtgevende zeemeerminnen aan Zeeuws-Vlaamse kust li II IS ■ftayette, %oL, Lite* eu Lita 2 ZOMERKRANT ZOMEI GASTEN EP Wie: Lisa, Lisa (beiden 14), Hayetce (47) en Rob (52) Woonplaats: Heerhugowaard Waan Camping De Paardenwei bij Oostburg Dit is voor ons de eerste keer op de paar- dencamping", vertelt moeder Hayette. De twee meiden houden zich onder tussen bezig met afwassen. Alle drie zijn idolaat van paarden. „Gisteren zijn we weg geweest met de huifkar", vertelt één van de Li sa's. „Dat was bijzonder." Ook het lichtgevend plankton in zee heeft indruk op hen gemaakt. „We hoorden dat het slechts twee keer op een jaar voorkomt. Als je het water in ging, gaf je lichaam licht." Vader, moeder en dochter Lisa, vergezeld door een vriendin met dezelfde naam, zijn voor de tweede keer in Zeeland. „Vanuit hier kunnen we makkelijk naar Brugge of Sluis." Ze blijven een week in Zee land. „Ik waan me in het buitenland", zegt Hayette. „Het weer is prachtig. We hebben het hier heerlijk." De man van het gezin houdt zich koest in de scha duw en moet niets hebben van de hobby van zijn vrouwelijke metgezellen. Bijzonder is dat het gezin in een bungalowtent van veertig jaar oud verblijft. „Die is groot genoeg voor ons allen en doet het nog steeds goed." De vakantie gangers poseren dan ook trots voor hun tijdelijke thuis. Meer weten? Kijk op: www.pzc.nl/zomerkrant Tips? U kunt ons mailen: zomerd>pzc.nl Sinds een kleine maand vaart op vrijdagmiddag rondvaartboot de Denick door de Vlissingse haven. Een initiatief van onder meer Zeeland Seaports en de VW. Met de wind in de haren gaat een uitver kochte derde rondvaart van start. door Meike Coppoolse Na een flinke zo merse regenbui klaart het weer op en komt zelfs het zonnetje nog door. Een mooie middag voor een rondvaart op de Vlissingse waje- ren. „Iedereen die hier in de buurt woont, heeft wel een buurman of een bekende die in de haven werkt. Nu krijgen mensen een beeld bij de verhalen die ze ho ren", verklaart Ruurt van der Wel van de VW. In het nieuws is er ook veel te doen geweest rondom Vlissingen-Oost de afgelopen tijd, onder meer wegens de proble men rond de megabedrijven Zal- co en Thermphos. Na vele aanvragen voor rondvaar ten in de Vlissingse achtertuin, besloot Zeeland Seaports afgelo pen herfst een aantal testvaarten te houden. Met als resultaat: een wekelijkse boottocht in juli en au gustus. De excursies zijn op vrij dag omdat toeristen dat graag wil len, bleek uit een enquete van de VW. Die vinden het een mooie gelegenheid om, na het verlaten van hun hotel of camping, hun va kantie met een paar uur te verlen gen. „En voor lokale mensen is het een unieke plek voor een vrij dagmiddagborrel van het werk", verklaart Van der Wel. Het enige minpuntje dat uit de testvaarten naar voren kwam, was het ontbre ken van bolussen aan boord. Maar die zijn er inmiddels ook. Er is een breed publiek aan boord, van toeristen tot lokale Zeeuwen, jong en oud. Jan Burger uit Gouda is vrijwel elk weekend in Zeeland te vinden. „Als duiker was ik be nieuwd hoe het er vanaf de ande re kant van het water uit zou zien." Ook Frank Buckley uit Heinkens- zand heeft een band met water. Hij heeft zijn hele leven gevaren en gaat in zijn vrije tijd vaak sche pen kijken in Vlissingen. Vanaf de boot vindt hij het uitzicht prachtig en er is veel activiteit in en rondom de buitenhaven te zien. Hissen de bedrijven door brengen twee vrolijke meiden en een jon gen hapjes en drankjes rond op het bovendek en in het overdekte restaurant. In de zaal kunnen -mocht het gaan regenen- negen tig mensen zitten. Met het boven dek erbij is er voor ruim 170 men sen plek. Aan dek klinken positieve en ver raste reacties over de bedrijvig heid in de derde haven van Neder land. „Het lijkt Madurodam wel met al die kleine poppetjes die je ziet lopen." Van een afstand lijkt alles een stuk kleiner dan het in werkelijkheid is. De grote sche pen op de Westerschelde die op steenworp afstand langs de boot varen, zetten je dan weer met bei de benen op het dek. Tijdens de vaartocht vertelt Arno Dirkzwager van Zeeland Seaports iedereen over de ontstaansgeschie denis van Vlissingen-Oost en alle bezienswaardigheden. De één leunt liever achterover en ervaart en de ander vindt het begeleiden de praatje wel fijn. Arno beschrijft de rondvaart als 'een leuke toevoeging op het in dustriële toerisme in Zeeland en tegelijkertijd een bijzondere na tuurbeleving'. Om de maritieme beleving nog wat intenser te ma ken, biedt het Maritiem Mu- zeeum gratis entree voor alle boot- gangers. EP door Nouriya Kaur ledereen kent wel iemand die hier werkt De stampvolle rondvaartboot de Denick legt aan na de derde haven- rondvaart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38