Sebastiaan Verschuren verzaakt op WK SPORT 27 Waterpolosters verliezen van VS De Nederlandse waterpolo sters hebben woensdag bij de wereldkampioenschap pen in Barcelona het eerste duel in de strijd om de plaat sen vijf tot en met acht ver loren. Regerend olympisch kampioen Verenigde Staten was met 12-11 te sterk. Nederland speelt nu vrijdag om de zevende plaats tegen Canada, dat van de onttroon de titelhouder Griekenland verloor. Bourreau vervangt Jalabert als coach Bernard Bourreau is de nieu we bondscoach van de Fran se nationale wielerselectie. De 61-jarige Fransman volgt Laurent Jalabert op, die in april opstapte na een zwaar ongeluk. Jalabert raakte on langs ook in opspraak, toen hij bij retrocontroles alsnog werd betrapt op doping in de Tour van 1998. Bourreau was sinds 2006 coach van de selectie voor renners onder 23 jaar. Ook Jessica Ennis mist WK atletiek De kansen op een hoge klas sering voor de Nederlandse zevenkampsters Nadine Broersen en Dafne Schip pers bij de WK atletiek in Moskou stijgen. Na de afmel ding op dinsdag van de Rus sische wereldkampioene Tat- jana Tsjernova volgde woensdag die van olym pisch kampioene Jessica En- nis-Hill. De Britse is nog niet hersteld van een achil lespeesblessure. Robin Haase naar de kwartfinale Robin Haase heeft zich woensdag geschaard onder de laatste acht van het gra veltoernooi van Kitzbühel. De 26-jarige tennisser uit Den Haag was in twee sets te sterk voor de Duitser Dan iel Brands (6-4 6-1). Daardoor is hij nog altijd in de race voor zijn derde eind zege op rij in het Oostenrijk se skioord. In de kwartfinale speelt Haase tegen Fernando Ver- dasco. Kerkhove sneuvelt in de tweede ronde Tennisster Lesley Kerkhove is woensdag in de tweede ronde van het 75.000 dollar- toernooi in Donetsk uitge schakeld. De Zierikzeese was niet opgewassen tegen de Russin Ekaterina Byckho- va. De eindstand was 6-4 6-3. Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke ver loor bij het 25.000 dollartoer- nooi in het Oostenrijkse Bad Saulgau in de eerste ronde van de Italiaanse Anastasia Grymalska: 7-5 6-2. Is hij na de Olympische Spelen van Londen te laat (in november) begonnen met trainen? Heeft hij te veel de nadruk gelegd op de eer ste vijftig meter wat ten koste is gegaan van zijn tweede vijftig? Of stelt hij teleur doordat'hij het afge lopen jaar zo weinig wedstrijden heeft gezwommen? Vragen, vra gen en nog eens vragen na de mis lukte halve finalerace van Sebasti aan Verschuren woensdagavond. Antwoorden kwamen er niet. De zwemmer en zijn coach Martin Truijens hadden nog geen verkla ring voor de anticlimax in zwem- stadion Palau Sant Jordi in Barce lona. Verschuren droomde op het ko ningsnummer - de 100 meter vrije slag - van een WK-medaille. In werkelijkheid haalde hij de fi nale niet. De Amsterdammer kwam niet verder dan een gedeel de dertiende plaats. Zijn tijd van 48,73 was aanzienlijk langzamer dan zijn persoonlijk record (47,88) dat hij vorig jaar op de Olympische Spelen zwom. Am per een jaar geleden greep hij op achthonderdste naast een olympi sche medaille. In Londen behaal de hij evenwel een knappe vijfde plaats. Na zijn race stond Verschuren zeer aangeslagen de pers te woord. Van de bravoure die hem doorgaans kenmerkt, was niets over. „Deze klap komt keihard aan. Ik dacht echt dat ik beter in vorm was dan vorig jaar, maar ik laat het niet zien. Voor mijn ge voel heb ik het afgelopen jaar alles beter gedaan. Ik heb veel getraind op mijn starts en keerpunten. En ik beleef mijn sport veel professio neler. Tsja, het is gewoon klote." Verschuren kwam op de laatste vijftig meter tekort. Waar hij het normaal gesproken moet hebben van de tweede helft van zijn race, kon hij niet versnellen. „Ik was na een meter of 60,65 leeg." Dat zag ook zijn coach Martin Truijens van het Nationaal Trai ningscentrum Amsterdam. „Op de eerste vijftig meter doet Sebas tiaan wat hij moet doen. Op de tweede vijftig zeker niet. Zo'n der tig meter voor de finish bleef-ie hangen. Hij kon er niet overheen komen. Dit was ruim onvoldoen de", aldus Truijens. „Ik weet echt niet hoe dit kon gebeuren. We gaan de race morgen goed analyse ren en dan kan ik mogelijk meer vertellen. Dit is de eerste grote domper die ik als coach mee maak. Ik ben ontgoocheld." In de aanloop naar de WK leek al les op zijn plek te vallen voor de 24-jarige Verschuren. Tests in de trainingen lieten zien dat hij vrij wel op hetzelfde niveau zat als vo rig jaar. Precies een week geleden meldde Verschuren nog dat hij 'tenminste voor een top vijf-plek' wilde gaan. „En als ik een pr zwem, kom ik in de buurt van een medaille." De Amsterdam mer wilde niets liever dan Pieter van den Hoogenband opvolgen als medaillewinnaar op een WK. VDH flikte dat voor het laatst in 2007 (zilver op de 200 vrij achter Michael Phelps). Extra zuur voor Verschuren is dat hij in januari zijn A-status van NOCNSF verliest, en daarmee zijn inkomen. Maar inmiddels lijkt het erop dat er wel veel verschil is tussen wat de KNVB naar buiten brengt en wat er daadwerkelijk afgelopen jaar is gebeurd. Er werd een pers moment geregeld en de bond vaart zaterdag mee tijdens de Gay Pride. Ze hebben.gezegd die dag met een actieplan te komen dat komend seizoen moet ingaan. Ik ben benieuwd, ik krijg maar wei nig signalen dat er al veel is ge beurd. Terwijl het thema ho mo-acceptatie binnen de KN- VB-opleidingen én binnen het tuchtrecht het ultieme signaal is voor een sterk optreden tegen ho mofobie in het voetbal." „Sinds oktober hebben we welge teld drie keer bij elkaar gezeten. Afspraken werden afgezegd. Geen tijd. Of geen prioriteit? De dood van de grensrechter in Almere vergde veel van de KNVB, ons dossier kreeg ineens veel minder aandacht. Het vuur van het begin lijkt weg bij de bond. En het war me gevoel dat ik had bij de aan pak is inmiddels ook veel minder. Ondertussen ben ik samen met de John Blankenstein Foundation bezig met het geven van work shops aan bestuursleden, trainers en leiders bij clubs. Dan vraag ik eerst: kennen jullie homo's? Ja, ie dereen kent homo's. Zijn er ho mo's bij jullie club? Nee, geen een, dus onze club heeft geen pro blemen met acceptatie. Maar zou een voetbalclub niet een afspiege ling moeten zijn van de samenle ving? Zouden jullie moeite heb ben met homo's? Dan krijg je inte ressante discussies." „De KNVB geeft me niet het ge voel dat ze geholpen wil worden door mij, of door anderen. De ex pertise die aan tafel zit, wordt niet ten volle benut. Er is in het af gelopen jaar niet één telefoontje mijn kant op gekomen. De bond claimt heel veel actiepunten, maar over de uitvoering hoor ik nauwelijks iets. Die boot moet er niet komen om het imago van de KNVB op te vijzelen: kijk ons eens vooruitstrevend zijn. Ik denk dat die boot herkenbaar moet zijn voor homo's en he tero's. Daar horen dus ook de jon gens op te staan over wie het gaat. Zij aan zij, we zijn samen de voet balwereld. Dat lijkt niet de in steek van de KNVB. Desondanks vaar ik mee, omdat ik de homo's die voetballen wil vertegenwoor digen. „Toen we een jaar geleden begon nen, zei Van Praag: het moet geen symboolpolitiek zijn. Maar dat is die boot wel. En dat is ook nog niet erg, als er maar een inhoude lijk programma achteraan komt. Daarover maak ik me zorgen. Ik hoor en zie niks. Ik hoop dat ze woord houden." DONDERDAG 1 AUGUSTUS 2013 BARCELONA PARIJS LONDEN KITZBÜHEL DONETSK door Natasja Weber BARCELONA - Voor Sebastiaan Ver schuren (24) zijn de WK in Barcelo na op een mislukking uitgelopen. Na de deceptie maandag op de 200 meter wist hij evenmin de fina le te bereiken op zijn favoriete af stand, de 100 meter vrije slag. Wensley Garden speelde tussen 1991 en 1994 79 competitieduels bij Helmond Sport, foto Mia Franken en Ton van de Meulenhof

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27