Weer winst nieuw sjezenkoppel Kennismaken met sport voor ouderen 20 WALCHEREN CONCURRENTIESTRIJD Verkopers van vers gebakken frites en kibbeling in stadje vechten elkaar de tent uit Deze combinatie stak alle 72 rin gen en versloeg in de kamp op 26mm ring Laeticia den Boer en Marco Janse. Linda Minderhoud en Adrie Buijs vormen voor het eerst dit jaar een sjezenkoppel en nadat ze bij de sjezenwedstijd in Ritthem op de eerste plaats ein digden werd dus al de tweede wedstrijd dit jaar gewonnen. Negentien sjezencombinaties be gonnen onder goede weersom standigheden aan deze wedstrijd, maar in de loop van de middag ringrijden werd de wind steeds steviger en viel er ook regen. Desondanks wa ren de prestaties op het Bel lamypark prima. De derde plaats met 71 van de 72 ringen was voor Nicolette Mom berger met haar vader Bram Fran- cke, die pas in de laatste ronde hun eerste ring misten. In de kamp om de derde beker versloe gen zij Lieneke en Adriaan Reij- nierse, die daarmee de vierde be ker ontvingen. De vijfde beker was voor Claudia van den Berge en Patrick Houterman met 70 rin gen. De kamp op de ring van 20 mm werd gewonnen door Irina Trujillo en Koos Zijl. Tijdens deze sjezenwedstrijd staat het steken van de ring cen traal, maar voor de meeste combi naties zijn de prijzen voor de ver siering eveneens een belangrijke reden om mee te doen. De mooi ste combinatie bij de trekpaarden was voor Rianne Lous/Wim Mal- jer. Bij de categorie overigen ging de eerste prijs naar Leny en Si mon Lous. De sporten lopen uiteen van korf bal tot turnen en van voetbal tot tafeltennis. Naast het sportaan- bod voor ouderen (55+) is er ook een programma voor jongeren (23+). De programma's staat op de website van Vlissingen in bewe ging- Opvallend is dat dit jaar naast een jongerenaanbod ook wordt geko zen voor de ouderend. Voorgaan de jaren was er alleen aanbod voor de jeugd. Er is geen maxi mum verbonden aan het aantal sporten. Enige voorwaarde is dat alle lessen moeten worden ge volgd. Voor een aantal sporten geldt een maximum aantal deelnemers. Dan geldt de regel vol is vol. Met de sportprogramma's wil Vlissingen in beweging zoveel mogelijk inwoners te laten spor ten. Inschrijven kan tot maandag 19 augustus. Toren liet de keet bouwen vol gens een tekening die pas later, op 8 mei, de zegen kreeg van de Veerse welstandscommissie. Daar mee was, zij het achteraf, voldaan aan alle gemeentelijke eisen. Maar niet aan het 'rechtsgevoel' van twee concurrenten, de families Geelhoed en Despinois. Die ex ploiteren, aan weerszijden van de nieuwe keet, twee andere eetgele- genheden: de tot lunchroom, en recentelijk ook tot pizzeria uitge breide ijssalon Capello Giallo schuin tegenover de Campveerse Toren-en de vis- en friteskraam De Lekkerbek op het Oranjeplein. Zij spanden prompt een kort ge ding aan wegens concurrentiever valsing: de nieuwe kraam was hun te groot, in ieder geval groter dan de kraam die was afgebrand, en week af van de oorspronkelijke bouwtekening. Dat laatste klopt, erkent Hendri- na van Cranenburgh. Het was de bedoeling er een puntdak op te zetten. Maar de gemeente kon daar niet mee akkoord gaan, om dat de ventilatie- en luchtafVoer- installatie er dan bovenuit stak. „In samenspraak met de gemeen te is daarom besloten de keet te verhogen, met een plat dak erop, zodat daaronder de installatie kon worden verborgen." Dat de nieu we keet groter is, bestrijdt ze. „Bij de afgebrande kiosk hoorde een berghok met een golfplaten afdak. Dat hebben we er voor ingele verd, zodat het nu een fraaier, meer Veers eigen geheel is." Hoe dan ook, de rechter zag er - in kon geding - geen kwaad in. Daarop startte de familie Despi nois bij de gemeente een procedu re tegen de verleende vergunning. Vooralsnog houdt de gemeente het er op dat er niets mis is met de keet. „Niets mis mee?", rea geert tegenstander André Geel hoed. „Ja, inmiddels is het enigs zins acceptabel aangepast. Maar het blijft in strijd met alle regels voor beschermd stadsgezicht. Er wordt gemeten met twee maten." Of zoals medestander Sylvia Despinois het formuleert: „Bij mij staan ze al op de stoep als m'n parasol drie centimeter over de af scheiding hangt. Je mag nog geen spijker in de muur slaan. En dan mag een ander zomaar van alles bouwen." Wat Hendrina van Cranenburgh betreft is het precies andersom. Juist de families Geelhoed en Despinois spotten met de regels. „Dat de gemeente eens kijkt naar de manier waarop ze die kraam op het Oranjeplein runnen. Dat gaat daar beslist niet volgens de re gels. En die Geelhoeds, dat is een familie van professionele bezwaar makers. Ondertussen doen ze zelf alles op het randje, nee gewoon onbeschoft. Toen ze in hun ijssa lon ineens ook eten gingen verko pen, kwam de uitlaat van de af zuigkap door een gat in de muur vlak boven de grond bij mijn moe der de tuin in. Zat ze in de stank! Interesseert ze niets hoor. Nu be schuldigen ze mijn personeel er zomaar van eieren tegen hun fri tuur te gooien. En dan is die me neer Gert Geelhoed ook nog voor zitter van de ondernemersvereni ging. Nou, ik heb mijn lidmaat schap opgezegd. Ik schaam me er voor dat hij voorzitter is." VEERE - Het is nog net niet als in het Gallische dorpje uit het strip verhaal van Astetix en Obelix, waar kibbelende neringdoenden elkaar bij de minste aanleiding met vis om de oren slaan. Maar daar begint het in Veere nu al wel aardig op te lijken. Terwijl drom men toeristen zich dezer dagen vreedzaam aan de historische sfeer in het stadje laven, woedt achter de monumentale geveltjes een felle strijd om de gunst van hun hongerige magen. Tbssen de vaandels, die schreeuwen om aan dacht voor 'vers gebakken' frites en kibbeling maken de uitbaters van deze eetgelegenheden elkaar uit voor rotte vis. Strijdtoneel is het horecagebiedje dat begint bij de Campveerse To ren en uitloopt tot op het Oranje plein. Eigenaren en ook uitbaters van daar gevestigde eetgelegenhe den beschuldigen elkaar dat ze in hun uitbreidingsdrift met regel maat allerlei regels overtreden. Daarmee kregen ze bij de gemeen te gedaan dat bij de een het terras moest worden verkleind, of bij de ander de keuken moest worden aangepast. In de loop van dit jaar liep het zo hoog op dat personeel van de een er nu van wordt be schuldigd de eetzaak van de an der met eieren te bekogelen. Nadat vandalen eind vorig jaar een vis- en patatkraam in brand staken, escaleerden de ruzies. Die kraam was eigendom van herberg de Campveerse Toren en werd in huur uitgebaat door Tonny van den Ameele. In april van dit jaar kon hij er een nieuwe, comforta beler behuizing in gebruik ne men: een zwartgeschilderde hou ten keet. Eigenares Hendrina van Cranenburgh van de Campveerse D door Sjaak Janse VLISSINGEN - Linda Minderhoud en Adrie Buijs zijn dinsdag winnaars geworden van de sjezenwedstrijd op het Bellamypark in Vlissingen. www.ringrijden.nl door Jelle kempe VLISSINGEN - Volwassenen en senio ren kunnen van 1 september tot 11 oktober bij 25 sportverenigin gen terecht om kennis te maken met verschillende sporten. www.vlissingeninbeweging.nl Frituuroorlog woedt in 1 I Strijdtoneel in Veere: recht de CampVeerse Toren, midden ijssaion-lunchroom door Henk Postma Vis- en patatkraam De Lekkerbek op het Oranjeplein is niet blij met de nieuwe friet- en viskraam van de buren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20