Moord zet domper op slot Gentse Feesten Zorgsaam en Curamus hopen fusie nog voor 2014 te beklinken Knuffelkikker toont belevenissen in Aardenburgse zwembad P§gg9| ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Op één van de feestpleinen, bij Sint Baafs, werd spontaan een mi nuut stilte gehouden. Dat gebeur de gisterochtend om zeven uur ook op de Vlasmarkt, waar de fa natiekste feestgangers zich had den verzameld, uren na de offi ciële afsluiting van de 170ste edi tie van het culturele volksfeest. Aurore Ruyffelaere was vrijdaga vond met vrienden op de Gentse Feesten. Tegen drie uur vertrok ze in haar eentje per tram naar de park+ride bij Flanders Expo. Daar stond haar auto. Na haar vermis sing zette de politie een grote zoekactie op. Er was al snel een verdachte opgespoord, die op de parking eerder al een vrouw met een mes had bedreigd. In de kof ferbak van zijn auto werd het lijk van Aurore aangetroffen. Het zou gaan om roofmoord. Het bericht van de moord kwam juist op het moment dat 'feesten- burgemeester' schepen Chris- tophe Peeters tevreden vaststelde dat de Feesten uitermate rustig waren verlopen. De feestgangers gedroegen zich naar behoren. Vol gens Peeters trok het tiendaagse feest dit jaar 1,3 miljoen bezoe kers. Ze zorgden samen voor een afvalberg van 500 ton. Tijdens de Feesten werd charmezanger Eddy Wally uit Zelzate uitgeroepen tot 'ereburger van de Feesten'. Geë motioneerd bedankte hij het en thousiaste publiek op het Sint Baafsplein met een geplaybackte medley van liedjes als Chérie en Ik spring uit 'n vliegmachien. Vol gend jaar beginnen de Gentse Feesten op vrijdag in plaats van zaterdag. Ze eindigen dan op zon dag, vooral op verzoek van de ho reca en binnenstadsbewoners. Nu buigen de ondernemingsra den, cliëntenraden, Bestuur Medi sche Staf en concurrentiewaak- hond Autoriteit Consument en Markt (voorheen de NMA) zich nog over de samensmelting. Het oordeel van de mededingingsauto- reit is bepalend voor de snelheid waarmee de fusie tot stand komt. Curamus en Zorgsaam streven er naar om de fusie in december defi nitief te beklinken. Zorgsaam (ziekenhuis, ambulan ces, ouderen- en thuiszorg) en Cu ramus (ouderen- en verpleeghuis zorg) willen met de fusie de kwa liteit van zorg op peil houden. Die staat onder druk door bezuini gingen en beleidswijzigingen. Ook wordt er zo vroegtijdig inge speeld op de vergrijzing in Zeeuws-Vlaanderen en wordt het aanbod afgestemd op de behoefte van de inwoners. De 3043 (Zorg saam) en 700 (Curamus) perso neelsleden hoeven niet te vrezen voor gedwongen ontslagen. Curamus gaat op in Zorgsaam, dat straks wordt bestuurd door een collegiaal samengestelde Raad van Bestuur. Namens Cura mus nemen Stephan Buijsse en Piet van der Maas plaats in de Raad van Bestuur van Zorgsaam. Paul Rademacher en Joep Pauli- des blijven lid van de Raad. Ar nold Schelfhout treedt terug als bestuurder van Zorgsaam. Kobus staat symbool voor de Aar denburgse kikker die aan de rand van de fontein op de Kaai staat. Met Gerrit (Sint-Kruis), Jannis (Draaibrug) en Camiel (Eede) was Kobus dit voorjaar lange tijd 'op vakantie' tijdens een opknap beurt van de fontein. Voorzitter Germen Modde van de Stichting Recreatiebad Elderschans plaatste een foto van een grote knuffelkik ker op de facebookpagina van het bad. De vrolijke breedbekkikker meldde dat er in de kikkerfontein 'weinig te beleven valt'. Een dag later onder een reclamebord van het zwembad verzekerde Kobus dat elders in Aardenburg 'meer vertier te vinden is'. Sinds die eerste optredens ver schijnt Kobus frequent, de laatste weken dagelijks, op de facebook pagina. Kobus zwemt natuurlijk, gaat van de glijbaan, staat op een startblok en haalt een medaille tij dens de zwemvierdaagse. Maar hij ligt ook op een handdoekje, speelt in de speeluin, trapt een balletje op het grasveldje en eet een tosti op het terras bij de kanti ne. Of Kobus veel bezoekers naar het zwembad lokt, weet Modde niet. Maar dat de kikker de aan dacht trekt, is zeker. „In juni had den we zo'n 500 bezoekers op Facebook. Intussen hebben we meer dan 800 volgers." Modde, die Kobus tot het eind van het zwemseizoen op laat dra ven, gebruikt Kobus' populariteit ook door hem af en toe een mora listische boodschap mee te geven. „Liggen er 's avonds weer tiental len blikjes op het speelveld, laat ik Kobus een blikje in de prullen bak doen. En dan geef ik hem de tekst mee: Kobus ruimt zijn rom mel zelf op." WOENSDAG 31 JULI 2013 het nog lachen Ti'1 'J-V-" I V^-V^r-- '^.A. door Wout Bareman CENT - De Gentse Feesten zijn maandagavond in mineur afgeslo ten. In de loop van de avond werd bekend dat het vermoorde lichaam van de vermiste bezoekster Aurore Ruyffelaere (29) uit De Pinte in de kofferbak van een auto vlakbij Gent was aangetroffen. Dat bericht ging als een lopend vuurtje door de binnenstad. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De voorgenomen fu sie tussen Zorgsaam Zeeuws-Vlaan- deren en Curamus is goedgekeurd door de Raden van Toezicht van beide zorgorganisaties. door René Hoonhorst AARDENBURG - Kobus laat een groeiende schare volgers op Face- book dagelijks zien wat hij beleeft in Recreatiebad Elderschans in Aar denburg. De knuffelkikker van het zwembad laat niet alleen zien dat het goed toeven is in het open- luchtbad en op de speelweide, hij geeft ook het goede voorbeeld. facebook.com/pages/Zwembad- Aardenburg/150343948419850 Kobus laat op de rand van het zwembad zien dat het goed toeven is in re creatiebad Elderschans in Aardenburg. foto Germen Modde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57