ZEEUWS-VLAANDEREN Bonnenkwestie nadert ontknoping almanak Politie en justitie doen veel om het aantal woninginbraken terug te dringen, maar de Zeeuwse gemeenten leunen achterover. Gillend van de tobbedansbaan Reynaertland af Recensies over restaurants in Zeeland Op safari rond de Oosterschelde Althans, daar gaat woordvoerder Tobias Meijers van de auditcom- missie vanuit. Vanochtend om tien uur komt de commissie, be staande uit raadsleden, bijeen. De accountant heeft bonnetjes van Vlissingse bestuurders tech nisch getoetst, met andere woor den: gekeken of de collegeleden volgens de regels hebben gedecla reerd. Het is volgens raadsnestor Meijers niet aan raadsleden om daar vervolgens een moreel oor deel aan te hangen. „Wie zijn wij om te zeggen wat door de beugel kan en wat niet? Daar bestaan heel verschillende ideeën over. Nee, het rapport moet antwoord geven. Niet wij." Alles óver www.pzcwonen.nl Sem uit Goes mag graag met zijn vader naar een pot voetbal op televi sie kijken. Het liefst kijkt de 6-jarige jongen naar interlands. Eigenlijk gaat het hem niet zozeer om de wedstrijd, maar vooral om de volksliederen. Om één of andere re den vindt de jonge Goesenaar het ge weldig om de voetballers voor dat de wedstrijd begin de nationale hymnes te zien zingen. De dagen na zo'n wedstrijd zingt hij zelf ook niets anders dan het Wilhelmus, al is het enigszins verbasterd. Toen de jongen onlangs zelf mocht gaan voetballen bij een club barstte hij de eerste keer in tranen uit. „Vind je het niet leuk?", vroeg de trainer. 'Ja wel', antwoordde Sem. „Maar we moeten eerst zingen!" MIDDELBURG - Dat blijkt uit een onderzoek dat stagiair Harold van de Velde het afgelopen half jaar verrichtte voor de politieregio Zeeland-West-Brabant. De sta giair onderzocht hoe het is ge steld met de samenwerking in Zeeland om het aantal woningin braken te verminderen. Dat heeft geen prioriteit, geven verschillen de burgemeesters en gemeen teambtenaren aan. Ook is er geen duidelijke regisseur in Zeeland die de gewenste samenwerking in goede banen leidt. Verder blijkt dat er wel diverse plannen bestaan om iets te doen tegen woninginbraken, maar dat te weinig maatregelen echt wor den uitgevoerd om enig succes te kunnen boeken. Het aantal wo ninginbraken in Zeeland nam in de afgelopen jaren fors toe. In 2012 waren het er dertig procent meer dan in 2009. Ook in de eerste vijf maanden van 2013 is het aantal woninginbraken hoog (645). Lan delijk is de aanpak van woningin braken een speerpunt voor politie en het Openbaar Ministerie. Niet voor niets vallen deze criminele feiten onder de High Impact Cri mes (HIC) omdat een woningin braak tot zelfs een jaar na dato tot psychische problemen kan leiden. De politie heeft hulp van partners nodig om het aantal woninginbra ken terug te dringen. Preventie avonden, voorlichting over Keur merk Veilig Wonen, buurtpreven tie of een wijkschouw zijn voor beelden van preventiemaatrege len. Daar heeft de politie met na me de gemeenten voor nodig, maar die laten het jammerlijk af weten, terwijl ze juist een belang rijke rol kunnen spelen. WOENSDAG 31 juli 2013 HULST - „Die tobbedansbaan is fan tastisch, ik kan er niet genoeg van krijgen", gilt een blond meisje. Ze klimt in Reynaertland de roetsj- baan op en glijdt met een band bootje giechelend het waterbad in. Dat bad is 's morgens door de vrijwillige brandweer van Hulst gevuld met 2000 liter water. De opkomst is met meer dan 130 kinderen uit de kernen fantas tisch, vindt voorzitter Tom van der Klooster van Jeugdvakantie week Hulst. Hij is blij met het niet al te warme weer. „Vrijdag worden tropische temperaturen verwacht, maar dan spelen de kin deren in de schaduw van de bo men op 't lagertje en zorgen we voor extra water." Er werd giste ren veel gezwommen in het bin nenbad en het was erg druk op de tobbedansbaan. Daarnaast werd er met circus Reinardi geoefend om volwaardig circusartiest te worden. Van der Klooster tevre den: „Alles loopt volgens plan. Ook de kaartverkoop voor de film voorstelling en de jubileumvoor stelling zaterdag loopt goed." BUITEN VLISSINCEN - Als het goed is, heeft accountant Deloitte vandaag zijn rapport klaar over de Vlissingse bonnetjesaffaire. O Ga verder op Tip? redactie@pzc.nl Gemeenten laks rond inbraken door Frank Balkenende De tobbedansbaan in Reynaertland was favoriet bij de deelnemers aan de jeugdvakantieweek in Hulst foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53