vakantie in eigen tuin 'Wij hoeven geen gouden bergen' Bonnetjesaffaire nadert ontknoping BEVEJ.ANDEN en THOLEN 21 intratuin EXPOSITIE DOMBURG Het waren een paar heftige dagen, ejnd april. Het personeel kreeg op donderdag de 25ste te horen dat kinderopvangorganisatie Toerde- loo failliet was. Er kwam welis waar een doorstart met een ande re organisatie, maar voor de vesti gingen in Sint-Maartensdijk en Sint Philipsland viel het doek. „Wij kregen op donderdag te ho ren dat de volgende dag onze laat ste werkdag zou zijn", vertelt Mie- ke. „Dat komt hard aan." De twee vrouwen gingen niet bij de pakken neerzitten. Sterker nog, de zaterdag erop zaten ze al met hun echtgenoten - allebei on dernemer - aan tafel om de kans van slagan van een overname te bespreken. Jessica en Mieke had den namelijk het plan opgevat om de opvang samen voort te zet ten. „Stiekem hadden we daar al eerder over nagedacht, hoor", ver klapt die laatste. „Wij wisten ook wel dat het niet zo goed ging met Toerdeloo." Feitelijk werd die zaterdag de knoop al doorgehakt. Met de hou ding 'we zien wel waar het schip strandt', besloten de vrouwen de sprong in het diepe te wagen. Kin dercentrum 't Molentje was gebo ren. „Wij hoeven geen gouden bergen", verklaart Jessica. „Het Althans, daar gaat woordvoerder Tobias Meijers van de zogenaam de auditcommissie vanuit. „Maar ja, dat weet je bij die grapjurken nooit." Vanochtend om tien uur komt de commissie, .bestaande uit raadsleden, bijeen. Meijers gaat er van uit dat ze dan het rapport van de accountant voor zich hebben en dat kunnen bespreken. „Maar we hebben al afgesproken dat we er pas donderdag mee naar buiten treden, op het moment dat we het presidium hebben ingelicht. Dat lijkt ons wel zo gepast.'' De accountant heeft bonnetjes van Vlissingse bestuurders tech nisch getoetst, met andere woor den: gekeken of de collegeleden volgens de regels hebben gedecla reerd. Het is volgens raadsnestor Meijers niet aan raadsleden om daar vervolgens een moreel oor deel aan te hangen. „Wie zijn wij om te zeggen wat door de beugel kan en wat niet? Daar bestaan heel verschillende ideeën over. Nee, het rapport moet antwoord geven. Niet wij." gaat ons erom dat de kinderop vang behouden blijft voor dit dorp. Als we uit de kosten komen en er een zakcentje voor ons ge zin aan overhouden, zijn wij meer dan tevreden." De weken erna waren hectisch. Zo moest onder meer het papier werk worden geregeld en diende er nieuw speelgoed te komen. Dat werd bijna allemaal geschonken door de inwoners. „Verder heb ben wij de gelegenheid aangegre pen om een paar langgekoesterde wensen in vervulling te laten gaan", zegt Jessica. „Zo hebben we de ruimte veel huiselijker ge maakt." Tot voor kort zag het voor malige bankgebouw aan de Schoolstraat er binnen best saai uit, met donkerblauwe muren en grijze deuren. Het wit en lila van nu oogt heel wat vriendelijker. Kinderopvang 't Molentje is sinds 1 juli open. Het gaat goed, boven verwachting zelfs. Op het mo ment worden al 28 kinderen opge vangen, dat is er al één meer dan in de Toerdeloo-tijd. Na de zomer vakantie komen er waarschijnlijk nog meer aanmeldingen. Het succes zit hem volgens Jessica onder meer in de flexibele ope ningstijden, de vertrouwde ge zichten en het feit dat kinderen uit Anna Jacobapolder worden op gehaald. Bij Toerdeloo kon dat niet. „Verder zijn we er altijd", zegt Jessica. „Ook al komt er maar één kind, wij gaan open. Dat vin den we niet erg, want we zijn hier graag. In feite is dit ons twee de huis geworden." Alsof er de afgelopen maanden nog niet genoeg op de dames is af gekomen, gaan ze na de zomerva kantie ook de tussenschoolse op vang van de openbare school coör dineren. „Dat verzoek kwam als een donderslag bij heldere he mel", stelt Mieke. „Op de laatste schooldag kwam de directeur van de school naar ons toe. 'Denk er maar zes weken over na', zei hij. We hebben al besloten dat we het gaan doen." Medewerkster Wendy Vos wordt het gezicht van de tussenschoolse opvang. Als het nodig is, zal zij ook invallen bij het kindercen trum aan de Schoolstraat. De vrouwen staan nog altijd voor honderd procent achter de keuze die ze hebben gemaakt. „Soms denk ik wel eens: wanneer komt de klap?", grapt Jessica. „Want het gaat allemaal wel erg goed. Toch weet ik zeker dat ik geen spijt ga krijgen van dit avontuur." Ir A z Eenjangen in sixpack Diverse soorten. Perstuk 3.49 Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond. www.intTatuin.nl kleurt je leven 50 JAAR ERVARING DAT SCHEELTI SGftAVWCHDiR 0113-311221 WWW KJHOUTERMAN NL WOENSDAG 31 JULI 2013 Expositie 'Kom mae's kieken!' van kunstenaar Jan-Willem Hament be gint op woensdag 3 augustus in de Duingalerie aan de Badhuisweg 2 in Domburg. De expositie is dagelijks te zien vanaf 12.00 uur tot de eerste week van februari. De officiële opening van de exposi tie is op zondag 18 augustus. Naast de schilderijen van het Zeeuwse meisje Leuntje, laat Jan-Willem Hament ook T-shirts en ansichtkaarten van Leuntje zien tijdens de expositie. De toegang is gratis. Voor meer informatie over de ex positie: www.duingalerie.nl www.ardforart.nl/hament/ door Wendy Wagenmakers VUSSINGEN - Als het goed is, heeft accountant Deloitte vandaag zijn rapport klaar over de Vlissingse bonnetjesaffaire. I Mieke Kot (I) en Jessica Versteeg hebben samen het kindercentrum in Sint Philipsland voortgezet. De jongens Sem, Finn (liggend), Dani en Jop (vlnr) hebben het er prima naar hun zin. foto Marceile Davidse Gardena multibroes L Softgriphendel en vastzetknop voor comfortabel gebruik, 4 standen. Gardena slangenwagen Compleet met 25 meter slang, aansluitstukken en broesset. door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - Toen in april be kend werd gemaakt dat de kinder opvang van Toerdeloo in Sint Phi lipsland ging sluiten, kwam dat hard aan bij veel ouders in het dorp. De verslagenheid was echter van korte duur. Twee leidsters - Mieke Kot en Jessica Versteeg - be sloten het kinderdagverblijf en de buitenschoolse opvang samen voort te zetten. „Het dorp kan de ze voorziening niet missen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51