Bouw sportcomplex nadert nieuwe fase Brabander vast voor drugshandel ...vakantie in eigen tuin... Tp95 SCHOUWEN-DUIVELAND 21 Gemeenteraad beslist in november over voorstel voor herinrichting van Havenpark Zierikzee. intratuin ZIERIKZEE - De kikkerfontein. Hij wordt, samen met de brulboei en het opgeviste anker, door de te genstanders van de herinrichting van het Havenpark vaak aange haald om Zierikzeeënaren be wust te maken wat er allemaal dreigt te verdwijnen als de schet sen van bureau B+B werkelijk heid worden. Want in de impressies van het op geulen geïnspireerde padenpa troon dat zich door het midden van het groene park een weg slin gert van het Havenpark naar het Kraanplein, is er voor de ruim tachtig jaar oude fontein geen plaats meer. Het laatste woord over de herinrichting van het Ha venpark is nog niet gesproken. Im mers, de raad moet een voorstel waarin ondermeer de financie ring voor het project moet wor den geregeld, nog vaststellen. Ondertussen sorteert de gemeen te al wel voor op het nieuwe Ha venpark door een nieuwe, kleine re versie van de kikkerfontein aan te leggen op het nieuwe pleintje bij de Maarstraat. Het is Jacques Geschiere een doorn in het oog. De oud-onderwijzer die met een petitie het gemeentebestuur op andere gedachten wil brengen, on derstreept de monumentale waar de van de fontein. De kikkers zijn een geschenk van- de Zierikzeese Paardenloterij ter gelegenheid van de aanleg van de waterleiding in 1930. Op de vijftig ste verjaardag van Wilhelmina, 31 augustus van dat jaar, werd de fon tein in gebruik genomen. Geschiere: „Het schijnt dat ze de oude mallen nog hebben en daar nieuwe kikkers van gaan maken. Maar zo'n monument hoort thuis op de plaats waar het voor ge maakt is." Volgens Geschiere is juist de kikkerfontein één van de meest gefotografeerde objecten door toeristen. Ondanks dat vol gens de gemeente de aanleg van de fontein in de Maarstraat al in september begint, hoopt Ge schiere dit tegen te houden. Volgens de bewoner van de Oude Haven begint zijn actie 'steeds meer vorm' te krijgen. Een specia le facebook-pagina 'Her-Inrich ting Zierikzee' en een petitie op petitie.nl hebben bij elkaar al hon derden steunbetuigingen, zegt hij. Honderden anderen mensen hebben zich achter de actie van Geschiere geschaard door een mailt je of brief te sturen. Ook de handtekeningenlijsten worden volgens hem goed ingevuld. „In middels heb ik een netwerk van ambassadeurs die over het hele ei land de handtekeninglijsten neer leggen. We zijn tenslotte allemaal belastingbetalers", zegt hij. Geschiere zoekt ook de toeristen x>p. „Op de toeristendagen loop ik met een sandwichbord door de stad. Ik moet het verhaal wel hon derd keer per dag uitleggen, maar de meeste mensen vinden dat het Havenpark zo moet blijven." De kikkerfontein is één van de meest gefotografeerde objecten op het Havenpark Volgens de aannemer zijn alle 671 heipalen geslagen, is de fundering gestort en is het zwembad zelf ook al vergevorderd. Eind augus tus moeten de betonwanden van alle zwembaden af zijn. Een paar weken daarvoor begint ook de bouw van het nieuwe club huis voor sporverenigingen HSD, All-Ready en Delta Sport. Later wordt gestart met de aanleg van de velden. Deze worden nu nog 'voorbelast' met de grond die is uitgegraven voor het zwembad. In augustus en september wordt deze grond - in totaal 22.000 ku bieke meter - afgevoerd. Bij het nieuwe sportcomplex komt ook een bufferkelder van tachtig kubieke meter waar het re genwater wordt opgevangen. Hier mee worden de kunstgrasvelden besproeid, voordat de hockey teams er op gaan spelen. Orgelconcert in de Sint Nicolaaskerk Organiste Els Biesemans ver zorgt dinsdag 6 augustus een concert op het monumentale Van Vulpenorgel in de Sint Ni colaaskerk in Brouwershaven. Op het programma staan onder meer werken van Georg Böhm en Felix Mendelssohn, maar ook van Mendelssohn's zus Fanny Hensel-Mendelssohn. Biesemans kan bogen op rui me ervaring. Haar concert be gint om 20.00 uur. Zomerkinderdagen bij RTM-trammuseum Voor de dertiende achtereen volgende maal verzorgt het RTM-trammuseum in Oud dorp de Zomerkinderdagen en wel op woensdag 7 en donder dag 8 augustus. Ook dit jaar wordt het weer een groot feest met schminken, een tram clown, oud-Hollandse spelle tjes en een springkussen. Er zijn tramritten om 11.45,13-30 en 15.30 uur. Lezing over historie van eeuwenoud slot De geschiedenis van Slot Haam stede staat centraal tijdens een reeks van lezingen. De lezin gen worden gehouden in de kelder van het kasteel. Daarna volgt een bezoek aan de Ridder zaal en aansluitend wandelen de deelnemers met een gids door het normaliter niet toe gankelijke slotbos. De lezingen zijn op 6,13,20 en 27 augustus en starten om 19 uur. Wandelexcursie langs inlagen Koudekerke Natuurmonumenten verzorgt op woensdagen 7,14,21 en 28 augustus wandelexcursies langs en door de inlagen en kar- revelden rond de Plompe To ren van Koudekerke. De gids vertelt over de geschiedenis van de Plompe Toren en de bij zondere planten en dieren die in de zilte inlagen voorkomen. Vertrek om 19 uur vanaf de par keerplaats bij de Plompe To ren. Meer info; 0113-644044. Folkmuziek troef in de Jacobuskerk Muziekgezelschap 'Slan' - spreek uit 'slawn' - vult donder dag 15 augustus de Jacobuskerk in Renesse met Ierse, Engelse, Schotse en Bretonse folk. De le den van Slan bespelen daarbij gitaren, fluiten, whistles, doe delzakken en percussie. De band wisselt instrumentale nummers af met zangstukken. Het concert in de Jacobuskerk begint om 20 uur. Orgel- en trompetduo in de Adriaanskerk Organist Sander van Marion en de Zeeuwse trompettist Pascal van de Velde geven woensdag 7 augustus samen een concert in de Adriaanskerk in Dreischor. Van Marion werd eerder onderscheiden voor zijn werk en ook Van de Velde heeft een ruime ervaring. Hij speelde onder meer in de musi cal Mary Poppins. Het concert begint om 20 uur. HOUTERMAN De auto en vier inzittenden wa ren de beveiliger maandagavond al eerder opgevallen. Hij zag jon gemannen vanuit de auto naar het centrum van Renesse lopen en besloot hen te volgen. Op een gegeven moment stak één van hen een joint op. Omdat in Renes se een 'zero tolerance'-beleid geldt als het om drugs gaat, gaf de beveiliger een waarschuwing. Later die nacht zag hij de bestuur der van de auto, met twee 'vreem de' jongens naar zijn voertuig lo pen en kreeg het vermoeden dat er drugs verkocht werden. De poli tie trof inderdaad drugs aan in de auto. Onder de passagiersstoel lag een zwarte schoudertasje met daarin 13 zakjes hennep, een zakje met 6 brokjes hasj en 120 euro. De drugs zijn vernietigd. 14f Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl Per stuk 3.49 Nu 3 sixpack WOENSDAG 31 JULI 2013 50 JAAR ERVARINi op gang door Joeri Wisse Jacques Geschiere loopt elke dins dag met een bescheiden 'sandwich- bord' om zijn nek door de binnen stad van Zierikzee om handteke ningen tegen de herinrichting te verzamelen, foto Dirk-Jan Gjeltema Jacques Geschiere door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Ondanks dat de hei- en graafmachines al enkele maanden bezig zijn, is voor passanten van de Lange Blokweg in Zierikzee nog weinig te zien van het nieuwe sportcomplex in aanbouw. Dat ver andert binnenkort want vanaf sep tember gaat aannemer Bouwgroep Peters de hoogte in. BROUWERSHAVEN OUDDORP BURGH-HAAMSTEDE BURGHSLUIS RENESSE DREISCHOR S-GRAVENPOLWR 0113-311221 WWWAJHOUTfmUMMl RENESSE - Dankzij een oplettende beveiliger heeft de politie in de nacht van maandag op dinsdag in Renesse een 22-jarige man uit Hal steren opgepakt wegens drugshan del. De man dealde vanuit een op het transferium geparkeerd staan de auto. Gardena multibroes Softgriphendel en vastzetknop voor comfortabel gebruik, 4 standen. Gardena slangenwagen Compleet met 25 meter slang, aansluitstukken en broesset. kleurt je leven Eenjarigen in sixpack Diverse soorten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47