Stoplichten ongevallen De kwestie 'bonnetjes' Baarlandse kunstenaar schildert Zeeuws meisje 'Leuntje' 20 SCHOUWEN-DUIVELAND HAVENPARK Na de aanpassingen hebben enke le ongevallen plaatsgevonden bij de stoplichten. Volgens Marije Be- suijen van Rijkswaterstaat zijn de ongevallen samen met de politie geanalyseerd. Daaruit is niet ge bleken dat de nieuwe situatie on veilige situaties in de hand werkt. Volgens Besuijen was de weg voor de plaatsing van de verkeers lichten juist onveiliger, omdat - zeker in de zomermaanden - ver keer nauwelijks de weg kon op draaien of oversteken. Die situatie is volgens haar nu vebeterd. Recente ongevallen zijn wellicht te verklaren door de toegenomen drukte. Om automobilisten tijdig te attenderen op de verkeerslich ten, zijn na de herinrichting van de kruising waarschuwingsbor den geplaatst. vlissingen - Als het goed is, heeft accountant Deloitte vandaag zijn rapport klaar over de Vlissingse bonnetjesaffaire. Althans, daar gaat woordvoerder Tobias Meijers van de zogeheten auditcommissie vanuit. Vanochtend om tien uur komt de commissie, bestaande uit raadsle den, bijeen. Meijers gaat ervan uit dat ze dan het rapport van de ac countant voor zich hebben en dat kunnen bespreken. „Maar we heb ben al afgesproken dat we er pas donderdag mee naar buiten tre den, op het moment dat we het presidium hebben ingelicht. Dat lijkt ons wel zo gepast." „In 2007 ben ik naar New York ge weest. Samen met een paar ande re kunstenaars hebben we daar veel ontwerpen gemaakt. Eén daarvan was het Zeeuwse meis je", zegt de inwoner van Baarland. Toen de kunstenaar weer in Ne derland was, is hij verder gegaan met Leuntje. „Het begon met een expositie in brasserie De Kleine Toren en toen is het als een olie vlek gaan verspreiden. Ik heb ook de huisstijl van Strand brasserie De Landing gemaakt en sta op braderieën." De naam Leuntje komt ook niet zomaar uit de lucht vallen. „Leuntje was de naam van mijn oma." Achter d*e manier van schilderen van Hament schuilt een bepaalde gedachte. „Het moet een beetje laagdrempelig zijn en eenvoudig. Iedereen moet er om kunnen la chen." Ook al ziet Leuntje er over het algemeen hetzelfde uit op de schilderijen, toch begint hij niet altijd op dezelfde manier. „Je hebt een aantal plaatjes in gedachte en dan begint het met heel veel schetsen en tekenen en dat geeft een kettingreactie. Je moet er wel creatief voor zijn. Mensen moeten gevoel voor humor krijgen door mijn schilderijen." De ogen op de schilderijen die Hament maakt, hebben een bepaalde betekenis. „De ogen, de één met een stip en de andere een rondje met een stip erin hebben de betekenis van on eindigheid", legt hij uit. Ondertussen laat hij trots een paar schilderijen zien die hij ge maakt heeft voor de expositie in Domburg, waaronder het schilde rij 'Voor het zingen de kerk uit', waarop Merien, de man van Leun tje, de kerk uitrent en zijn broek optrekt. Een droom van Hament is een expositie buiten de provin cie, liefst in een ander land. „Ik ga vaak naar Cuba, daar denken ze dat het Zeeuwse meisje een oli fant is. De kap op het hoofd zien ze daar als oren." '«ér1 'Protest komt nu echt door Joeri Wisse OOSTERLAND - Rijkswaterstaat ziet geen aanleiding om de verkeerssi tuatie op de N59 bij Oosterland aan te passen. Sinds november vo rig jaar zijn twee kruispunten bij het dorp voorzien van verkeerslich ten. door Marina Smits BAARLAND - De woning van Jan-Wil lem Hament (45) is een grote expo sitieruimte. Zowel binnen als bui ten zijn kunstwerken te zien van Hament, waaronder het Zeeuwse meisje Leuntje. Jan-Willem Hament naast zijn schilderij 'Gluren bij de Buren'. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46