I i Auto's zijn mijn leven Werk is een verslaving 'We willen ons levenswerk opnieuw opbouwen' SALE IBïiïï - 60% Voortrekkers ZEELAND 19 Laatste stuks commentaar Weer 17 nieuwe gevallen van mazelen er bij Naam: Bert Rijk Leeftijd: 68 jaar Bedrijf: Auto Rijk in Goes Hij kon drie jaar geleden al met pensioen, maar aan stoppen met werken heeft Bert Rijk nog nooit gedacht. Hij werkt vijf dagen per week van half negen tot zes bij Auto Rijk, het bedrijf dat hij in 1985 zelf oprichtte. „Auto's zijn mijn leven. Ik ben ermee opge groeid en ik wil ermee eindigen. Ik zeg wel eens: benzine zit me in het bloed." Zijn zoon Hugo werd vijftien jaar geleden eigenaar van de zaak, maar Rijk helpt met alles mee. „Ik doe de verkoop, administratie, re ceptie en verleen hand- en span diensten. Mijn zoon is nu met va kantie. Dan kan hij de zaak met een gerust hart achterlaten." Door het werken voelt Rijk zich beter. „Ik ben bezig met de com puter en ik ken veel mensen, met wie ik een praatje kan maken. Ik blijf ook op de hoogte van de ont wikkelingen in de autowereld; de technische veranderingen gaan zó snel. Door het werk blijf ik geeste lijk gezond. Het is goed voor een mens." Vrije tijd mist Rijk niet. „Je hoort vaak dat mensen van mijn leeftijd veel gaan fietsen. Dat doe ik ook graag hoor en ik hou ook van gol fen en zeilen. Toch zou ik daar mee niet hele dagen willen door brengen." Naam: Gerda Langemaire Leeftijd: 66 jaar Bedrijf: Gasthuis Middelburg Vorig jaar was haar arbeidsover eenkomst ten einde. Sinds 1991 heeft Gerda Langemaire uit Mid delburg onafgebroken in de zorg gewerkt. En ze moet er niet aan denken dat ze moet stoppen. De oplossing is gevonden in een zoge naamd o-uren contract. Daar kan ze wel mee leven. Nu werkt ze ge middeld 60 tot 70 uren in de maand. „Voor mij is het gewoon een verslaving. Ik heb wel hob by's zoals fietsen en lezen, maar dat wil ik niet hele dagen doen." Officieel heet haar functie mede werker zorg plus. In de praktijk TERNEUZEN - René en Marion Kint zagen zaterdag hun levenswerk in korte tijd letterlijk in rook op gaan. Hun Bed Breakfast schip Black Pearl aan de Beurtvaartkade in Terneuzen werd door brand verwoest. Hun drie hondjes kwa men daarbij om het leven. Er was verder niemand aan boord. René Kint: „We waren net even naar huis in Koewacht en na twin tig minuten werden we al gebeld dat het schip in brand stond." Het voorste gedeelte van het schip brandde uit. De rest liep veel rook- en waterschade op. „Van binnen moet eigenlijk alles gesloopt en opnieuw opgebouwd worden." Voor René en Marion was de B B hun levenswerk. „We hebben er vijf jaar aan ver bouwd en het was eindelijk hele maal af. En dan dit. Het ergste is echter dat de honden het niet overleefd hebben. Verschrikke lijk." Het schip zelf heeft weinig scha de opgelopen. Het oorspronkelij ke woongedeelte, de stuurhut en de machinekamer zijn intact. „We kunnen in principe zo uitva ren. We willen alles weer op nieuw opbouwen." Eerst willen ze het woongedeelte zo snel mogelijk weer bewoon baar krijgen. René vermoedt dat een bliksemin slag de oorzaak is van de brand. Omwonenden hebben in ieder ge val een enorme knal gehoord. helpt ze de mensen in het Gast huis met aankleden, wassen, eten en drinken, kortom voor mensen zorgen. „Ik heb fijne collega's die wel jon ger zijn dan ik, maar er is geen sprake van een leeftijdskloof. Zij vangen mij op en ik vang hen op als er eens een moeilijke situatie op een afdeling is." Gerda vindt het wel raar dat zij vo rig jaar eigenlijk verplicht met haar werk moest stoppen, terwijl ze collega's van 55 tegenkomt die voorzien dat ze de pensioenge rechtigde leeftijd niet halen. „Ik wilde niet stoppen, ik heb nog steeds plezier in mijn werk. En ik zal er mee doorgaan zo lang dat mogelijk is." Ruim zeven procent van de Zeeuwse 65-plussers werkt. Dat is een bijzonder hoge score, zeker omdat Zee land behoorlijk is vergrijsd. Hier zijn dus al veel ouderen en van hen blijft ook nog eens een relatief groot aantal door werken. Veel meer dan in de rest van Nederland. Deze cijfers van het CBS zijn in teressant. Zit de verklaring in de lage werkloosheid in Zee land? Zien veel Zeeuwse oud- ren zich genoodzaakt door te werken? Een eenduidig ant woord is er niet. De vele werkende 65-plussers bewijzen wel dat in Zeeland aardig wat banen zijn die door ouderen kunnen worden ge daan. En er zijn dus ook heel wat 65-plussers die dat werk willen doen, sommigen met op vallend veel plezier. Iedereen moet langer doorwer ken. Dat is voor velen een onbe kend en mogelijk angstaanja gend terrein. Voor hen zijn de ouderen die nu al aan de slag blijven de voortrekkers. GOES - Sinds vorige week zijn er 17 bevestigde gevallen van maze len in Zeeland bijgekomen. Het to taal staat nu op 64. Er zijn 45 gevallen in Kruiningen, 1 in Oostdijk, 3 in Scherpenisse, 1 in St. Maartensdijk en 6 in de kern Tholen. Het aantal gevallen in Wolphaartsdijk is opgelopen naar 6 en in Nieuwdorp zijn in middels 2 gevallen. De stijging is vooral te wijten aan het feit dat er meerdere kinderen jn 1 gezin ziek worden. Inwoners uit Nieuwdorp die hun kind (vervroegd) willen laten vac cineren tegen mazelen, kunnen op afspraak terecht op het extra spreekuur in Heinkenszand. Het extra spreekuur voor deze ge meente werd al georganiseerd, omdat in de gemeente Borsele de vaccinatiegraad onder de 90% ligt en daardoor binnen de richtlijn van het RIVM valt. GGD Zeeland heeft besloten de extra vaccinatiespreekuren tot in ieder geval 1 september te verlen gen. Data en tijden zijn te vinden op de website: www.ggdzee- land.nl. WOENSDAG 31 JULI 2013 i aan bij Zeeuwse ouderen I Bert Rijk (68): „Door het werk blijf ik geestelijk gezond. Het is goed voor een mens." foto Marcelle Davidse I Gerda Langemaire (66): „Ik wil graag mensen helpen, zeker deze kwetsba re groep." foto Ruben Oreel door Eugène Verstraeten Markt 4 4531 EP Terneuzen tel. 011561484 I Het voorste gedeelte van het Bed Breakfastschip Black Pearl is helemaal uitgebrand, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45