Reizen zit tijgerverzorger in het bloed ZOMERKRANT 3 WAT ZIT ER IN DE KOFFER? Arnold neemt wel erg bijzondere bagage mee op reis: twee trailers met vier vol wassen tijgers en drie welpen. Hij heeft van een hobby zijn beroep gemaakt, tij gers verzorgen. Arnold wérkt bij circus Belly Wien dat momenteel zijn tent heeft opgezet in Cadzand. Al zes jaar is Arnold bij het circus, maar hij doet dit niet fulltime. „Ik reis nu een jaar mee om de kleine tijgers op te voeden en te socialise ren, maar normaal gesproken ga ik alleen mee in vakanties of als ik zin heb." In zijn jongere jaren werkte Arnold op de kermis. „Het reizen zit dus echt in mijn bloed." Hij vertelt dat hij met vrijwel alle dieren goed overweg kan, maar tijgers echt zijn lust en zijn leven zijn. „Waar kan je tegen woordig nou nog met deze prachtige dieren in aanraking komen behalve de dierentuin?" Trots loopt hij naar een grote kooi waar de kleine wel pen en twee grote tijgers liggen. Er staat een gro te container in het midden die hij speciaal ge huurd heeft zodat de tijgers kunnen badderen met het warme weer. „Goede verzorging van de dieren staat op nummer één." Stoeien met de tij gers doet hij ook met veel plezier. Aan een paar krauwen en wondjes te zien, gaat dit er niet altijd even zacht aan toe, maar hij doet het met liefde. WOENSDAG 31 JULI 2013 - In deze rubriek nemen we een kijkje in de koffer van reizigers. Vandaag: Arnold (50) van Circus Belly Wien. door Meike Coppoolse Doolhof de Zuidmoer is geopend vanaf 26 juli tot 31 augustus en van 4 tot 21 september. Openingstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 13 tot 20 uur en zaterdag van 10 tot 20 uur Entree is gratis voor kinderen tot 2 jaar. Kinderen tussen 2 en 4 jaar betalen 1 euro, vanaf 4 jaar kost het 2,75. Doolhof de Zuidmoer vind je aan de Zuidmoersweg 2 in Stavenisse. Door het mais op zoek naar de tien verstopte opdrachten. De antwoorden op de vragen en raadsels schrijf je op een blad. Daar horen bepaalde letters bij, die bij elkaar een woord vormen. Wie alles goed heeft, krijgt een maisdiploma. foto's Mechteld Jansen BEZOEKERSINFORMATIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39