De zee is nooit hetzelfde, je kan er naar blijven kijken 4 I I I Itoati en Jtenk 2 ZOMERKRANT ZOMERGASTEN EP Wie: Henk en Mati Kole Woonplaats: Middelburg Waar: Karnemelkshoek, Ritthem Wij zijn echte Zeeuwen, we willen niet te ver van de zee zitten", zegt Henk Kole. Hij zit samen met zijn vrouw Mati voor de caravan van het zonnetje te genieten. „Vroeger gingen we verder weg, maar sinds onze kinderen niet meer meegaan op vakantie hebben we een sei zoensplaats op deze camping." De ligging, de ruimte en de rust: camping de Karnemelkshoek is de ideale vakantieplek voor het stel. Ze verblijven hier sinds begin april. „In het buitenland zaten we tussen de bergen, maar na een week heb je dat ook wel gezien, die blijven altijd het zelfde. De zee blijft interessant, daar kun je naar blij ven kijken. En in Zeeland is zoveel te doen en te zien, we wonen hier midden in een vakantieland." Henk en Mati houden van de Zeeuwse kust, ze gaan regelmatig naar het strand. Daar kijken ze naar de grote schepen die voorbij varen, lopen langs de vloedlijn of zitten gewoon lekker in het zand. Ook hebben ze een flinke voorraad boeken meegeno men. Thrillers voor Mati, geschiedenisboeken voor Henk. Hij is geschiedenisleraar geweest en houdt zijn vak nog altijd goed bij. Het moge duidelijk zijn: om tot rust te komen en een heerlijke vakantie te hebben hoefje Zeeland niet uit. Meer weten? Kijk op: www.pzc.nl/zomerkrant Tips? U kunt ons mailen: zomer@pzc.nl Maisdoolhof de Zuidmoer in Stavenisse is sinds vo rige week weer geopend. Tussen het twee meter hoge mais moet je op zoek naar opdrachten, en na tuurlijk de weg naar de uitgang... et leek erop dat er dit jaar geen maisdoolhof zou zijn in Stavenisse. Door de lang aan houdende kou wil de de mais niet groeien, en om een doolhof te kunnen aanleggen moet dat toch minstens twee meter hoog staan. Maar toen begonnen de planten onverwachts toch nog zo snel te groeien, dat eigenaren Hubert en Christa Gakeer vorige week beslo ten dat. het doolhof dit jaar toch weer open kon. Hubert: „Veel dorpsbewoners vroegen ons of we er nog aan zouden beginnen. Maar we hebben het geheim ge houden tot we het bord aan de weg zetten. Daarna kregen we veel positieve reacties en zei ieder een dat ze zeker een keer langs zouden komen." En inderdaad, op de eerste dag be ginnen na een kwartiertje de be zoekers binnen te stromen. Een oudere man en dame komen met hun kleinzoon binnen: Wij wil len even in het doolhof lopen." Ze verwachten er een uurtje over te doen. Ze betalen en met de woorden 'Succes, blijf op de pa den en als je echt verdwaalt roep je maar' stuurt Christa hen het maisdoolhof in. Op een lijstje houdt ze bij hoe veel mensen zich in het doolhof bevinden. Dat is in de eerste plaats om bij te houden hoe hoog het bezoekersaantal is, maar het heeft ook nog een andere reden. Hubert: „Als iemand na drie uur nog niet terug is, check ik of het allemaal nog goed gaat. Ik weet de weg in het doolhof en als mensen samen zijn kan ik ze lokaliseren door te luisteren naar hun stem men. Maar het is nog nooit ge beurd dat iemand de weg niet te rugvond, dus dat is nog nooit no dig geweest." De mais staat zo'n twee meter hoog, dus eroverheen kijken om de weg sneller te vinden zit er niet in. Het doolhof wordt elk jaar opnieuw gemaakt en is nooit hele maal hetzelfde. Hubert: „De mais wordt kruiselings ingezaaid, om te voorkomen dat je uit de rijen zou kunnen afleiden welke rich ting je op moet. We laten de plan ten eerst een halve meter groeien en leggen dan de paden aan. Daar na zoeken we een plekje voor de bordjes met de opdrachten en dan is het doolhof klaar voor ge bruik." Bezoekers moeten niet alleen de weg naar de uitgang zien te vin den maar krijgen ook een op drachtenblad mee. In het doolhof staan tien bordjes verstopt met vragen, opdrachten en raadsels die te maken hebben met mais en Zeeland. Bij elke opdracht hoort een letter, als je alles goed gedaan hebt vormen die letters een woord. Jolinda, Marjolein en Maurice ko men met rode wangen en bezwe- te gezichten het doolhof uit. Dat ligt niet alleen aan de warmte, ze waren zo fanatiek bezig met het vinden van de opdrachten en de uitgang dat ze bijna het hele stuk hebben gerend. Ze wonen alle maal in Stavenisse en komen hier niet voor de eerste keer. Vorig jaar was het doolhof dóór de langduri ge regenval gesloten, maar de ja ren ervoor kwamen zij hier regel matig. Jolinda: „Het is altijd weer zoeken, je hebt echt geen idee waar je bent. Het woord doolhof zegt natuurlijk al genoeg. Het is gewoon echt heel leuk!" Zo leuk dat dit niet de enige keer in de va kantie is dat ze zich hier ver maakt. „Volgende week ga ik nog twee keer naar het doolhof, een keer met een kinderfeestje en nog een middag met vriendinnen." Ondanks het feit dat ze het dool hof dus niet voor de eerste keer loopt, kent ze de weg niet uit haar hoofd. „Het blijft elke keer weer zoeken, alles lijkt natuurlijk ook zo op elkaar..." Omdat veel kinderen uit Tholen het doolhof meerdere keren in de vakantie bezoeken, veranderen Hubert en Christa de opdrachten elke week. Ook toeristen weten het doolhof te vinden, ze zien het bord aan de weg staan of lezen er over in de flyers die Hubert bij na bijgelegen campings neerlegt, lesse Oden en zijn opa en oma ko men het doolhof uit. Het duurde wel iets langer dan het verwachte uurtje, maar ze hebben alle op drachten gedaan en de uitgang te ruggevonden. Jesse levert zijn pa pier in bij Christa, die het voor hem nakijkt. En jawel, alles klopt. Hij krijgt een beloning van Chris ta: een diploma waarin ze ver klaart dat Jesse na het nodige speurwerk naar de opdrachten en de uitgang het maisdoolhof De Zuidmoer met succes heeft vol bracht. EF door Joanne Karkdijk Als je drie uur weg bent, gaan ze zoeken door Joanne Karkdijk Hubert en Christa Gakeer, eigena ren van Maisdoolhof de Zuidmoer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38