Kras doffertje brengt Daane succes West verdedigt darttitel in Goes Carlton eerste kampioene 30 SPORT Luteijn klopt jongere atleten, record Versluijs Bronzen medaille voor Glenn Hofman Glenn Hofman heeft op de World Games in Colombia op indrukwekkende wijze het brons veroverd. Na zijn nederlaag in de halve finales tegen de Belg Eddy Merckx toonde de driebander van Dallinga/Frans Bevers een staaltje veerkracht door en kele uren later de Koreaanse topspeler Kyung-Roul Kim met 40-15 te kloppen. Hof man (23) had daar slechts dertien beurten voor nodig (3-077 gemiddeld). Kerkhove naar tweede ronde Tennisster Lesley Kerkhove heeft dinsdag de eerste ron de van het 75.000 dollartoer- nooi in Donetsk gewonnen. De 21-jarige Zierikzeese ver raste de Oostenrijkse Mela- nie Klaffner met 7-6 (12-10) en 6-1. Kerkhove is de nummer 296 van de wereld. Klaffner, die de laatste maanden omhoog schiet op de wereldranglijst, staat 184e. Hoogerland in selectie voor Vuelta Johnny Hoogerland maakt deel uit van de voorselectie van Vacansoleil-DCM voor de Ronde van Spanje. De Vuelta wordt van 24 augus tus tot en met 15 september verreden. Hoogerland reed dit jaar ook al de Tour. Naast Hoogerland maken onder an deren ook Wout Poels, Lieu- we Westra, Thomas De Gendt en Juan Antonio Fle- cha deel uit van de selectie. ZUIDZANDE - Sjaak Luteijn heeft dinsdagavond de Zomerloop van Zuidzande gewonnen. De ervaren atleet uit Oostburg voltooide de af stand van 10 kilometer in 35.50 mi nuten. Luteijn schudde in de slotkilome- ters Aardenburger Theo Rabout (36.01) en Axelaar Erwin van de Broeke (36.10) van zich af. Erwin Cappon uit Zuidzande viel met 36.32 net buiten het podium. Bij de vrouwen stond er geen maat op Frederique Versluijs. De rappe atlete zette in haar woon plaats een nieuw parkoersrecord neer. Ze klokte 38.41 en dook daar mee twaalf tellen onder haar ei gen parkoersrecord. De nummer twee, de Belgische Ann Vergoten, volgde op bijna negen minuten. Op de middenafstand (6,8 kilome ter) zegevierde de Belg Frederik de Bakker. Hij passeerde de meet in 24.18. Jordy Versprille en Marcel Rooze, beiden afkomstig uit Bres- kens, werden tweede en derde in 28.25 en 28.36. Terèse van Lare uit Sluis was de snelste vrouw in 31.15. De Belg Kris Derveaux (12.59) en Linda Herwegh uit Breskens (17.29) wonnen de korte afstand. De 67-jarige Jac van de Bosch had voor het concours vanuit Narbon- ne, het voorlaatste ZLU concours van het seizoen, liefst 306 doffers en duivinnen ingekorfd. De dui ven werden vrijdagmorgen om ze ven uur uur gelost in Narbonne, hemelsbreed zo'n 900 kilometer van Hengstdijk. Om 18.41 uur meldde de driejarige geschelpte duivin, een zuivere Batenburg, zich op camping De Vogel. Van de Bosch: „Het bleek de eer ste in Zeeland en de vijfde natio naal te zijn. Mijn tweede, die de tweede provinciaal pakte, was blijkbaar niet moe, want die heeft zeker tien minuten rondgevlogen alvorens hij binnenkwam. Ik moest zelfs nog andere duiven buiten laten om 'm binnen te krij- Aan de Nieuwe Vlissingseweg in West-Souburg kwamen ze beter binnen. Daar woont Hans Daane en het ging om jonge duiven die in Peronne waren gelost. „Ik had berekend dat het nog wel even zou duren, dus ging ik nog maar een bakkie koffie zetten. Toen ik buiten kwam, zag ik er één zitten. Het bleek al mijn vierde te zijn. Er bleken er al drie binnen te zit ten. Ze hadden zichzelf binnen twee seconden geklokt. Electro- nisch klokken heeft zo zijn voor delen. Mijn eerste was een bont kras doffertje, die 'oom' moet zeg gen tegen mijn provinciale win naar van Orleans van een aantal weken geleden. Toen ik eenmaal buiten was, daalden ze als hagel stenen uit het luchtruim naar mijn hok. In de vereniging had ik er zeven bij de eerste twaalf Daar naast had ik de drie snelste van Zeeland." Daane had er 28 ingekorfd voor dit vitesseconcours. GOES - De Britse darter Tony West komt op zaterdag 17 augus tus zijn titel verdedigen bij het Open Darts Zeeland. Hij is één van de honderd spelers die zich al aangemeld hebben voor het toer nooi in Goes. De 41-jarige West, die in 2012 Jef frey de Zwaan in de finale ver sloeg, is een bekende in de dart wereld. Hij won in 2003 de Win- mau World Masters en deed vier maal mee aan de Lakeside. In Bowling Goes gaat hij over twee weken proberen een gooi te doen naar de 2000 euro winnaarspre mie. Andere aansprekende deelnemers zijn alvast Jean Paul van Acker, Jef frey de Zwaan, Garry Thompson, Fabian de Lange (de regerend Zeeuws kampioen) en Karin Krap pen. Inschrijven voor tien euro kan nog tot 6 augustus via via info@dartszeeland.nl. C A LI DONETSK MIDDELBURG salto voorwaarts met halve schroef. Daarmee troefde ze haar Amerikaanse trainingspartner Ginger Huber (206,7) en de Duitse Anna Bader (203,9) alsnog af. De Fina heeft dit spectaculaire onderdeel - de mannen storten zich van 27 meter het water in - voor het eerst op de agenda gezet in de hoop op mogelijk olympische er kenning. foto Alejandro Garcia/EPA BARCELONA - Cesilie Carlton mag zich de eerste we reldkampioene 'high diving* noemen. De Amerikaanse durfal maakte met haar drie sprongen van een twintig meter hoge stellage in de haven van Barcelona de meeste indruk op de juryleden. Carlton kwam tot een totaal van 211,6 punten. Dat was vooral te danken aan haar laatste sprong, een drievoudige door Fred Rabout OOSTBURG - Jac van de Bosch uit Hengstdijk en Hans Daane uit West-Souburg leverden met hun duiven bijzondere prestaties. Van de Bosch klokte elf duiven in de top twintig bij de vlucht vanuit Nar- bonne. Daane had de drie snelste van Zeeland op het vitessecon- cours voor jonge duiven vanuit Peronne. Peronne met 4693 jonge duiven. Samenspel 1 (1520 m/m): 1,2. T. de Jonge, 3,9,10. H. Mookhoek en Zn, 4. J. v.d. Plasse, 5. J. Kools, 6. H. Calon, 7. M. Buijsse, 8. H. van Damme. Samenspel 2 (1502 m/m): 1. B. Asa- ni, 2. J. de Jonge, 3. Comb. Moes/van Alphen, 4. Gebr. Scheele, 5. Gebr. Dekker, 6. Comb. Temmerman/Snap, 7. B. Herman, 8. Comb. Boey en Zn, 9. Comb. Peeman/v.d. Lijke, 10. M. Wallenburg. Samenspel 3 (1501 m/m): 1,8. A. Thijs en Zn, 2. W. Volleman, 3. Comb. Bisschop/Colpaert, 4,5. C. Dehulsters, 6. A. van Daalen en Zn, 7. J. Verhey- den, 9. W. van Houte, 10. W. Vergau- wen. Samenspel 4 (1543 m/m): 1. Comb, de Kooning, 2,3. J. Hartman, 4,5,7,8, 9,10. L. Traas, 5. C. Hermes en Zn. Samenspel 5 (1461 m/m): 1. E. van Hijfte, 2. P. Ruissen, 3. H. Kosten, 4,7. D. de Voogd, 5. M. van Iwaarden, 6. A. Mieras, 8. M. Boogert, 9. C. van Iwaar den en Zn, 10. A. Neve. Samenspel 6 (1495 m/m): 1.6. M. Matthijsse, 2. JJ. Bolier, 3. L. v.d. Hoek, 4. D. Noom, 5. C. Filius, 7. C. v.d. Kamp, 8. A. Scherpenisse, 9. Comb. F. en D. Bal, 10. J. Capelle. Samenspel 7 (1548 m/m): 1,2,3,4. JM. Daane, 5. JP. Hengst, 6. K. Minder- houd, 7. JD. Marteyn, 8. M. de Ridder, 9. C. Baan, 10. H. van Belzen. Narbonne met oude duiven: 1,2,4,5,6,16,17,18,19,20. Jac. V.d. Bosch, 3. K. van Dommelen, 7. Sj. v.d. Velde en Zn, 8. M Houtekamer, 9. P. de Koster, 10. E. Dek, 11P. Wagema- ker, 12. A. Paasen, 13. R. Vermaas, 14. H. Lindenberg, 15. F. Calon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30