Atletiekunie rekent tijdens WK niet op medailles voor Nederland aangeklaagd SPORT 27 Bayern-preses Hoeness MÜNCHEN - De aanklager in Mün- chen heeft dinsdag Uli Hoeness aangeklaagd voor belastingontdui king. De rechter moet een moge lijk proces tegen de voorzitter van Bayern München nog wel goed keuren. Dat gebeurt waarschijn- r lijk niet voor eind september. •Hoeness bekende in januari dat hij jarenlang geld naar een Zwit serse bankrekening heeft wegge sluisd. Volgens Duitse media zou het om en bedrag van ruim 10 mil joen euro gaan. De bekentenis leidde tot enorme verontwaardi ging bij veel Duitsers. Hoeness he kelde in het verleden vaak belas tingparadijzen. De 6i-jarige Hoeness bood al eer der aan om terug te treden als voorzitter van Bayern München. De directie van de winnaar van de Champions League wilde daar niets van weten. Als de rechter het oordeel van de aanklager over neemt, dan dreigt voor Hoeness een gevangenisstraf. Alberda wil wel zo veel mogelijk finaleplaatsen: „Het is duidelijk geen toernooi om ervaring op te doen. Er moet gepresteerd wor den. De doelstelling voor iedere atleet is om de finale te halen of de top twaalf. Op die basis is ook geselecteerd." De technisch directeur benadruk te dat er geen individuele eisen zijn gesteld. „Hoewel ik van de meerkampers Eelco Sintnicolaas en Nadine Broersen graag een per soonlijk record zie." De Atletiekunie stuurt een ploeg met dertien atleten die op een in dividueel nummer uitkomen en twee estafetteteams voor de 4x100 meter. De in Ghana ge boren verspringer Ignisious Gai- sah is één van de dertien. Hij heeft toestemming gekregen van de internationale atletiekfederatie IAAF om in Moskou voor Neder land uit te komen. Rutger Smith was de laatste Ne derlander die een medaillle vero verde op een WK. De krachtpat ser behaalde in 2007 in Osaka brons bij het discuswerpen en kreeg er dit jaar dankzij een be strafte dopingzondaar met terug werkende kracht een bronzen plak voor het kogelstoten bij. „We mogen in Moskou niet rekenen op een medaille. Atletiek is een sport van centimeters en secon den en daarmee goed te meten. We kunnen dus heel simpel voor spellen, maar we laten ons natuur lijk graag verrassen door een uit schieter." De voormalig chef de mission wil overigens dat de atletiek in Neder land zich niet te veel concentreert op alleen de Olympische Spelen. „Dat is het heilige der heiligen en we halen daar te weinig medailles om trots op te zijn. Voor onze atle ten moeten de Spelen meer het toetje zijn dan het hoofdgerecht. Als we prijzen pakken bij EK's en WK's, moeten we die juist koeste ren." Churandy Martina wil Joop Alber da positief verrassen. De sprinter denkt, ondanks de liesblessure die hem deze zomer parten speel de, wél op het podium te kunnen komen bij zowel de 100 als de 200 meter. „Ik roei met de riemen die ik heb, maar ik heb al 10,0 en 20,0 staan, dus het komt goed", zei de man van Curasao. „Ik moet ge woon hard lopen en de finale ha len." De goedlachse teamcaptain is ook nog van plan mee te doen bij de estafette. Titelverdediger Haase langs Rufin Robin Haase heeft zich dins dag geplaatst voor de twee de ronde van het graveltoer nooi in Kitzbühel. De 26-jari- ge Hagenaar, titelverdediger in het Oostenrijkse skioord, was in twee sets te sterk voor de Fransman Guillau- me Rufin: 6-4 7-6 (4). De tweevoudig toernooiwin- naar treft in de volgende ron de de Duitser Daniel Brands, die dinsdag Carlos Berlocq uit Argentinië uit schakelde. Keizer en Van lersel beginnen EK goed Beachvolleybalsters Sanne Keizer en Marleen van lersel zijn het Europees kampioen schap in de Oostenrijkse stad Klagenfurt dinsdag be gonnen met een zege. De ti telverdedigsters wonnen in twee sets van het Britse kop pel Lucy Boulton/Zara Dam- pney: 21-17 24-22. Het mannentoernooi, met onder anderen de wereld kampioenen Alexander Brouwer en Robert Meeuw- sen, begint vandaag. Hushovd sterkste en slimste in sprint Thor Hushovd heeft dins dag de derde etappe van de Ronde van Polen gewonnen. De Noorse wielrenner van BMC Racing toonde zich na 226 kilometer koers van Kra- kau naar Rzeszow het sterkst en het slimst in de massasprint. Hushovd versloeg de Austra liërs Steele Von Hoff (Gar- min) en Mark Renshaw (Bel- kin). Katoesja schorst sprintcoach Zabel De Russische wielerforma- tie Katoesja heeft sprint- coach Erik Zabel geschorst. De Duitse oud-wielrenner gaf maandag in een inter view met de Duitse krant de Süddeutsche Zeitung toe dat hij tussen 1996 en 2003 doping gebruikte. Een week eerder bleek uit een onder zoek van een Franse senaats commissie dat de Duitser in de Tour van 1998 aan de epo zat. Zabel is sinds 2012 werk zaam bij Katoesja. Mollema klopt Froome in spurt De 32e Profronde van Surhui- sterveen is dinsdagavond ge wonnen door Bauke Molle ma. In een eindsprint wist hij Tour de France winnaar Chris Froome voor te blij ven. De derde plek was voor Lieuwe Westra. Het drietal ontsnapte aan het einde van de koers sa men met Tom Jelte Slagter en Tom Veelers uit het pelo ton. WOENSDAG 31 JULI 2013 V» PAPENDAL - De Atletiekunie rekent niet op medailles bij het wereld kampioenschap in Moskou (10-18 augustus). „De statistieken laten zien dat we geen recht hebben op podiumplaatsen. Er staat geen en kele Nederlandse atleet bij de eer ste drie op de jaarlijsten", zei tech nisch directeur Joop Alberda dins dag bij de presentatie van de atle- tiekploeg voor het WK. KITZBÜHEL KLAGENFURT RZESZOW RIJSWIJK SURHUISTERVEEN De pas zeventienjarige Zakaria Bakkali (links) was bij PSV één van de smaakmakers in het duel met Zulte Waregem. foto Marcel van Hoorn/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27