Oostkapel Ie krijgt 'Waar Zijn we nou mee bezig?' steun NOC/NSF ...vakantie in eigen tuin... 29 '5 WALCHEREN 21 Geen rijbewijs GroenLinks Vlissingen bezorgd over bekendheid alternatieve regeling na afschaffen schoolzwemmen. Per stuk 3.49 intratuin VLISSINGEN - GroenLinks in Vlis singen maakt zich er zorgen over dat kinderen niet goed meer leren zwemmen. Nu het schoolzwemm- nen is afgeschaft, moeten ouders dat zelf regelen. Zij kunnen ge bruik maken van een andere rege ling, maar die is volgens Groen Links niet bekend genoeg. De fractie heeft inmiddels schrif telijke vragen gesteld aan het col lege van B en W van Vlissingen over de zwemvaardigheden van kinderen. Aanleiding zijn berich ten dat ook elders in het land veel mensen zich zorgen maken dat het schoolzwemmen vanwege be zuinigingen wordt afgeschaft en het als een verantwoordelijkheid van ouders wordt gezien dat kin deren leren zwemmen. Veel ouders zouden genoegen nemen met een zwemdiploma A, terwijl kinderen voorheen ook nog B en C haalden. GroenLinks heeft zich steeds ver zet tegen het afschaffen van het schoolzwemmen. Toch heeft een meerderheid van de gemeente raad daartoe besloten. Sinds t juli is dat gestopt, zodat met ingang van het nieuwe schooljaar basis schoolkinderen geen zwemles meer krijgen via school. De gemeente heeft gezorgd voor een 'vangnetregeling' door afspra ken te maken met het Jeugdsport fonds. Via dat fonds kunnen ouders een vergoeding aanvragen voor de kosten voor zwemlessen voor hun kind(eren). Dat geldt al leen voor ouders met een laag in komen (120 procent van de bij standsnorm), die de zwemles niet (volledig) zelf kunnen betalen. Kinderen in die gezinnen zouden dan namelijk helemaal geen zwemles meer krijgen nu ze dat ook niet meer via school kunnen doen. De gemeente vergoedt de volledige kosten voor een A/B-pakket. Zo'n pakket kost nu 66o euro. Dat is exclusief de in- schrijvingskosten, maar die kos ten kunnen ouders terugkrijgen van het zwembad. GroenLinks wil weten of die vangnetregeling al bekend is gemaakt aan de doel groep. Er zou een grote campagne op touw gezet worden om deze re geling onder de aandacht te breng en. De fractie vraagt zich af hoe het daarmee staat en wanneer die promotie gaat beginnen. Volgens een woordvoerster van de gemeente Vlissingen zijn de voorbereidingen voor die publici teitscampagne in volle gang. Op dit moment worden alle basis scholen benaderd om te helpen ouders en kinderen het belang van een zwemdiploma te laten in zien. Ook krijgen ze dan informa tie over de vergoeding die ze kun nen krijgen. De start van de cam pagne is vooralsnog voorzien voor woensdag 4 september. Voetbalvereniging Oostkapelle vroeg de subsidie dit jaar aan bij NOC/NSF. De gemeente Veere on dersteunde dat. Alwin Don, voor zitter van de voetbalclub en lid van de stuurgroep Sportdorp: „Ik ben heel blij met dat geld. Het geeft ons mogelijkheden wat meer te doen in de testfase de ko mende twee jaar. We denken aan vergoedingen voor trainers, aan schaf van materiaal of kortingen op bepaalde activiteiten. Maar het Sportdorp moet ook na die eerste twee jaar zelfstandig doorgaan. Dus we moeten het zo opzetten, dat het levensvatbaar blijft." Sportwethouder Chris Maas is ook verheugd. „Dat is geweldig nieuws, een steuntje in de rug. Ze ker als je ziet hoe enthousiast er in het dorp gereageerd wordt. Het project zit ook inhoudelijk goed in elkaar en speelt in op de veran derende bewegingsbehoefte van jongeren en ouderen." Sportdorp Oostkapelle, het eerste in Zeeland, is een samenwerkings verband van sportclubs, scholen, fysiotherapie en buurtwerk. Doel is een breder sportaanbod, effi ciënter werken, accommodaties beter benutten en dorpsbewoners betrekken bij het sportleven. De Oostkapellenaars hebben afge lopen voorjaar via een enquête HOUTERMAN waarin hun 'beweegbehoefte' is gepeild, aangegeven wat ze graag willen. Ruim 340 dorpsbewoners vulden die in. Sterk scoorden acti viteiten als zumba, callanetics, hardlopen/trimmen, wandelen in groepsverband, nordic walking, beachvolleybal en beachsoccer, bootcamp en unihockey. Dat laat ste is gebaseerd op zaalhockey maar kan overal gespeeld worden, bijvoorbeeld op schoolpleinen. De stuurgroep is nu bezig om de wensen verder uit te werken. In die groep zitten vertegenwoordi gers van de dorpsraad, voetbalver eniging, tennisvereniging, omnis- portvereniging DOK, leefstijladvi seurs, de drie basisscholen en de gemeente Veere. Don: „We over leggen met verenigingen over het gebruik van accommodaties. Ons voetbalcomplex wordt op sommi ge momenten heel intensief ge bruikt, maar op andere niet. Zo kunnen meer complexen intensie ver benut worden. We willen het aanbod van de verenigingen ook uitbreiden met andere sportmoge lijkheden. Stel er komt een moun tainbikeclub, die heeft bijvoor beeld een plek nodig om te star ten en kleedruimte. Dat kan mak kelijk in een bestaande ruimte." Vrijdag 6 september is de officiële aftrap van het Sportdorp met di verse binnen- en buitenactivitei ten. Vanaf het najaar moet er een uitgebreider en nieuw aanbod aan bewegingsactiviteiten zijn. Oostkapelle wil zich overigens ook duidelijker profileren als spor tieve plaats. Dat is ook één van de speerpunten in het dorpsplan, waaraan Oostkapelle nu werkt. MIDDELBURG - Een 20-jarige man uit Domburg is maandagmiddag in Middelburg voor de vierde keer betrapt op autorijden zonder rij bewijs. Hij reed door rood licht op de Looierssingel. Hij werd aan gehouden op het Groene Woud. „In de kwestie van kamerverhuur is vaak gebleken dat werd ge werkt zonder vergunningen", zegt LPV-raadslid Wim Hirdes, „en nu is er eens een succes in de stad en dan ligt er geen vergun ning klaar. Waar zijn we nou mee bezig?" Hirdes is voorstander van een meer inzichtelijk vergunningenbe leid. „En dat ondernemers niet worden dwarsgezeten, want dat kunnen we niet gebruiken in Vlis singen." Josephine Elliott van D66 denkt hetzelfde over het vergunningen beleid. Ook zij heeft vraagtekens bij de zaak: „Kan een initiatief zo maar op losse schroeven komen te staan als iemand bezwaar heeft? Dat wil ik ook wel eens we- ten. Volgens mij horen nieuwe ontwikkelingen gewoon bij con currentie en een gezond onderne mersklimaat." Toevallig was Elliott al van plan zich in het vergunningenbeleid te verdiepen. „Naar aanleiding van de jachthaven, die ook ineens on zeker is. En dat asielzoekershuisje van Tinkebell, tijdens het Bevrij dingsfestival. Dit soort dingen ge beurt mij te vaak. Het ad hoc-be- leid van 'dat regelen we wel even', dat we vroeger hadden in Vlissin gen en dat wethouder Jacques Da- men ook hanteerde, willen we niet meer, maar een ondernemer moet ervan op aan kunnen dat hij verder kan met zijn initiatief. An ders staat de stad stil", zo conclu deert Elliot. Gardena multibroes Softgriphendel en vastzetknop v&or comfortabel gebruik, 4 standen. Gardena slangenwagën Compleet met 25 meter slang, aansluitstukken en broesset. Intratuin Koudekerke Galgeweg 5 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl Eenjarigen in sixpack Diverse soorten. kleurt je leven WOENSDAG 31 JULI 2013 over zwemles kinderen Zorgen door Maurits Sep 66o Ouders met een laag inkomen kunnen de zwemles voor hun kind vergoed krijgen via het Jeugdsportfonds. Het pakket voor de diploma's A en B kost 660 euro, exlusief inschrijfgeld. door Wendy Wagenmakers door Annemarie Zevenbergen OOSTKAPELLE - Sportdorp Oostka- pelle begint vorm te krijgen en gaat vanaf september daadwerke lijk draaien. Met als welkom extraa tje de Sportimpulssubsidie van ruim 48.000 euro. 50 JAAR ERVARING DAT SCHEELT! S-GRAVEWOLOER 0113-311221 WWW AJHOUTERMANML VLISSINGEN - Lokale politici in Vlis singen willen dat het gemeentebe stuur het vergunningenbeleid on der de loep neemt, om fiasco's als met de Timmerfabriek te voorko men.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21