■-'& i Wurgslang na vier jaar dood teruggevonden FZC Drachten wint inhaalrace 1*9 Doodziek meisje door IND uitgezet Verfrissend spel PSV tegen Zulte Waregem In Zeeland blijken opmerkelijk veel ouderen door te werken, ook al zouden ze met pensioen kunnen gaan. Dankzij Zw /eedse professor i s Ajacied Boilesen w eer fit 1 J WOENSDAG 31 juli 2013 Wolken en zon 24° De Aftrap m Dolen door de mais in Stavenisse Vaart paus Franciscus een nieuwe koers? MIDDELBURG - In Zeeland werken twee keer zoveel 65-plussers als gemiddeld in Nederland. Zo'n 6000 pensioengerechtigde werk nemers is in deze provincie nog gewoon aan de slag. Dat wil zeg gen 7,6 procent van de 65-plus- sers. De cijfers vallen op omdat Zeeland de meest vergrijsde pro vincie van Nederland is. Het aan tal 65-plussers verhoudt zich tot de beroepsbevolking als ruim 1 staat tot 3. Dat is uniek in Neder land. In Groningen is de arbeidspartici patie van 65-plussers het laagst met 2 procent. (Cijfers over 2012) Daarna volgt Limburg met 2,3 pro cent. Vervolgens Noord-Brabant, Overijssel en Drenthe met elk 3 procent, gevolgd door Utrecht en Zuid-Holland met 3,6 procent, Gelderland met 4,6 procent en Noord-Holland met 5 procent. Nu hoort Groningen tot de pro vincies met de hoogste werkloos heid in Nederland; 7,5 procent. Maar ook Friesland zit met 7 pro cent vrij hoog, terwijl daar de ar beidsparticipatie door ouderen juist weer hoger is dan in Gronin gen. De werkloosheid in Zeeland ligt beduidend lager met 4,1 pro cent en dat maakt de hoge deelna me van ouderen aan het arbeids proces extra opmerkelijk. Dat er wel wat aan het verande ren is in Nederland op het terrein van participatie van ouderen op de arbeidsmarkt, blijkt wel uit het feit dat in het afgelopen decen nium de gemiddelde pensioen leeftijd gestegen is van gemiddeld 60 naar 63 jaar. SKUTSJES De 1,70 meter lange boa constric tor werd levenloos onder dakpan nen gevonden tijdens het plaat sen van zonnepanelen. Vier jaar geleden gaf de eigenaar de voor mensen ongevaarlijke slang als vermist op. Hij woont twee hui zen verder dan de vindplaats. „We stonden even vreemd te kij ken", vertelt Roan Michielsen, die in het huis woont waar de slang zijn laatste adem uitblies. „De eigenaar is op vakantie, hij weet nog van niets. Een buur vrouw bewaart de slang voor hem." De medewerkers van Wolter Dros schrokken in eerste instan tie, maar constateerden al snel dat de slang zo dood als een pier was. eindhoven - De voetballers van PSV zijn dinsdagavond sterk be gonnen aan het Europese seizoen. In de voorronde van de Cham pions League speelde de jonge Eindhovense formatie «eer verfris send. Tegenstander Zulte Ware gem werd van de mat gespeeld. De enige tegenvaller was dat het maar bij 2-0 bleef. De return is volgende week in Brussel. Meer nieuws zie: www.pzc.nl WARSCHAU - Nederlandse instan ties hebben november vorig jaar verzoeken van familie en arts om onmiddellijk bloedonderzoek bij een toen 6-jarige Georgische asiel zoeker genegeerd. Na uitzetting naar Polen werd bij het meisje acute leukemie geconstateerd, zo leert een gezamenlijke reportage van deze krant en het EO-pro- gramma De Vijfde Dag. Renata Agamiryan kwam in het voorjaar van 2012 met haar familie via Po len naar Nederland. Het gezin vroeg politiek asiel aan en kwam terecht in het Asielzoekerscen trum in Baexem bij Roermond. Abonnees opgelet: Vandaag in uw dagblad UW MENING 353 reacties Word ook abonnee! 8 71 Z I SPORT p 1 t 9 1 editie: Walcheren 255e jaargang nr. 178 los nummert 1,95, abonneeprijs 1,02 2013-2014 IN HET NIEUWS 65-plussers werken door door René Schrier pagina 18 en 19: Doorwerken slaat aan; commentaar WOUDSEND - Skütsjes tijdens de eerste inhaalwedstrijd op de Hegemer Mar op de tiende dag van het skütsjesilen 2013. Drachten won de race gisteren voor Sneek en Jou- re. Elke zomer gaan twee weken lang skütsjes uit veertien dorpen en steden in Friesland de strijd met elkaar aan op de Friese wateren. De competitie heeft dit jaar last van het feit dat er bijna geen wind staat. De twee afgelaste wedstrijden - De Veenhoop en Terherne - worden alsnog ingehaald, waarvan gisteren de eerste. foto Catrinus van der Veen/ANP door Raymond de Frel TERNEUZEN - Medewerkers van in stallatiebedrijf Wolter Dros heb ben gisteren in de Gouwestraat in Terneuzen een wurgslang gevon den die al vier jaar was vermist. pagina 26 en 27: Eenrichtings verkeer in Eindhoven EENS ONEENS pagina 8 en 9: Nog vijf dagen en ze was ingeslapen van de Zonnige Zomerweken DE STELLING Ik werk door na mijn pensioengerechtigde leeftijd Reageer op pzc.nl Ik voel me veilig op de Zeeuwse stranden Ga naar www.pzc.nl/abonneren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1