ZEELAND Brandweer in Zeeland vaak te laat Juli in top 10 zonnigste ooit Restaurant moet per direct uit timmerfabriek almanak Tuinen Politie en justitie doen veel om het aantal woninginbraken terug te dringen, maar de Zeeuwse gemeenten leunen achterover. Pastoor Paul Verbeek kondigt zijn vertrek aan Op safari rond de Oosterschelde Recensies over restaurants in Zeeland JULIMAAND Alles over www.pzcwonen.nl braken te verminderen. Dat heeft geen prioriteit, geven verschillen de burgemeesters en gemeen teambtenaren aan. Ook is er geen duidelijke regisseur in Zeeland die de gewenste samenwerking in goede banen leidt. Verder blijkt dat er wel diverse plannen bestaan om iets te doen tegen woninginbraken, maar dat te weinig maatregelen echt wor den uitgevoerd om enig succes te kunnen boeken. Het aantal wo ninginbraken in Zeeland nam in de afgelopen jaren fors toe. In 2012 waren het er dertig procent meer dan in 2009. Ook in de eerste vijf maanden van 2013 is het aantal woninginbraken hoog (645). Lan delijk is de aanpak van woningin braken een speerpunt voor politie en het Openbaar Ministerie. Niet voor niets vallen deze criminele feiten onder de High Impact Cri mes (HIC) omdat een woningin braak tot zelfs een jaar na dato tot psychische problemen kan leiden. De politie heeft hulp van partners nodig om het aantal woninginbra ken terug te dringen. Preventie avonden, voorlichting over Keur merk Veilig Wonen, buurtpreven tie of een wijkschouw zijn voor beelden van preventiemaatrege len. Daar heeft de politie met na me de gemeenten voor nodig, maar die laten het jammerlijk af weten, terwijl ze juist een belang rijke rol kunnen spelen. verrichtte voor de politieregio Zeeland-West-Brabant. De sta giair onderzocht hoe het is ge steld met de samenwerking in Zeeland om het aantal woningin- middelburc - Dat blijkt uit een onderzoek dat stagiair Harold van de Velde het afgelopen half jaar VLISSINGEN - Het tijdelijke restau rant in de Timmerfabriek moet per direct dicht van de gemeente Vlissingen. Daardoor moesten zo'n driehonderd gasten, die had den gereserveerd, worden afge beld. Toch moest het volgens bur gemeester Roep zo: „De organisa tor wist dat hij voor na 31 juli een nieuwe aanvraag moest doen. We hadden de vergunning al ver lengd, maar kunnen dat niet blij ven doen. De fabriek voldoet niet aan de eisen voor de horeca. Dat kan ik niet uitleggen aan andere restaurants. Ik heb Boei eerder ge adviseerd een definitieve vergun ning aan te vragen, wat ze ook de den. Wordt die verleend dan kan het in principe doorgaan." Sem uit Goes mag graag met zijn vader naar een pot voetbal op televi sie kijken. Het liefst kijkt de 6-jarige jongen naar interlands. Eigenlijk gaat het hem niet zozeer om de wed strijd, maar vooral om de volksliede ren. Om één of andere reden vindt de jonge Goesenaar het geweldig om de voetballers te zien zingen. De dagen na zo'n wedstrijd zingt hij zelf ook niets anders dan het Wilhel mus, al is het enigszins verbasterd. Toen de jongen onlangs zelf mocht gaan voetballen bij een club barstte hij de eerste keer in tranen uit. „Vind je het niet leuk?", vroeg de trainer. 'Jawel'antwoordde Sem. MIDDELBURG - In Zeeland is de brandweer later bij een calamiteit of brand dan in de meeste andere provincies. Dat blijkt uit een on derzoek van Nu.nl, die de op- komstcijfers van alle veiligheidsre gio's heeft opgevraagd. Een op- nuten is goed voor de negende veland is hekkensluiter met een plek. Alleen in Friesland, Gronin- opkomsttijd van gemiddeld elf mi- gen en Drenthe is de brandweer nuten. De opkomsttijd is de optel- later. Vorig jaar bezette Zeeland som van drie tijden: de meldtijd, nog de achtste plaats. In Zeeland uitruktijd en aanrijtijd. In de helft is de brandweer van Veere het van de gevallen voldoet de brand- snelst met een gemiddelde op- weer in Zeeland niet aan de norm- komsttijd van gemiddeld 9.30 mi- komsttijd .8.17 minuten. Noord-Be- tijden. Dat was vorig jaar ook zo. „Maar we moeten eerst zingen!' ZEELAND WOENSDAG 31 juli 2013 laks rond inbraken Gemeenten door Frank Balkenende Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Juli verliep zonnig, warm en droog en was bij uitstek een maand om vakantie te vieren. Met een ge middelde temperatuur van 19,1 tegenover 17,9 graden normaal, behoort juli 2013 tot de top 10 van de warmste julimaanden. Daarnaast was het zeer zonnig met - naar verwachting - 257 uren zon tegenover 202 uren zon nor maal. Door de vele neerslag in het weekend gaat juli niet de boeken in als één van de droogste. De meeste neerslag viel op de grens van Brabant en Zeeland, gemiddeld zo'n 70 tot 80 millimeter, foto Ronald den Dekker Ga verder op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17