Paus plots 6 BUITENLAND F Italië is van slag door het busongeluk bij Napels. Een 'onacceptabele ramp'. Buit juwelenroof boven 100 miljoen De buit van de juwelenroof in Cannes zondag is zo'n 103 miljoen euro waard. Het gaat om de grootste diefstal ooit in Frankrijk, stelt de krant Le Parisien. Zondag was de waarde nog geschat op 40 miljoen euro. De over val werd gepleegd in het Carlton Hotel, waar een ju- welententoonstelling was. Tientallen doden door aanslagen Irak Circa 50 mensen zijn giste ren gedood door een reeks aanslagen in Irak. Er vielen ongeveer 140 gewonden. De bommen ontploften in zo nes waar vooral sjiieten wo nen. De aanslagen werden onder meer gepleegd in de hoofdstad Bagdad en in Al-Kut, circa 150 kilometer ten zuidoosten van Bagdad. Kinderen gered uit sekshandel VS De Amerikaanse autoritei ten hebben afgelopen week end 105 kleine kinderen en tieners bevrijd uit de han den van mensenhandelaren die hen dwongen om in de prostitutie te werken. Met invallen in 76 steden was het de grootste actie tegen kinderprostitutie ooit in de Verenigde Staten. Aantal tijgers Nepal neemt fors toe Het aantal Bengaalse tijgers in Nepal is opgelopen tot 198. Dat is een stijging van 63 procent ten opzichte van de laatste telling in 2009. Dit heeft de Nepalese minis ter van Milieubescherming gisteren gezegd. Nepal heeft de strijd aangebonden tegen stropers en de smokkel van tijgerproducten. Treinbotsing met veel gewonden Minstens 40 mensen zijn gis teren gewond geraakt toen in Zwitserland twee treinen frontaal op elkaar botsten. De botsing gebeurde op het station van Granges-près- Marnand. De ene trein kwam het station binnenge reden terwijl de andere net vertrok. Vier gewonden zijn er ernstig aan toe. Brandweer: let op sleutels handboeien De Londense brandweer heeft liefhebbers van hand boeien opgeroepen altijd de sleuteltjes bij de hand te houden. Brandweerlieden zijn het beu te moeten uit rukken voor stommiteiten met handboeien, die vol gens de media vaker voorko men sinds de roman Vijftig Tinten Grijs is verschenen. Deze en andere opmerkelijk ver zoenende teksten heeft paus Fran ciscüs tegen journalisten uitge sproken in het vliegtuig dat hem terugbracht van de Wereldjonge rendagen in Brazilië. De paus liet zich uit over een zeer omstreden kwestie die voor grote verdeeldheid zorgt binnen de ka tholieke kerk. Hij liet weten dat hij er geen problemen mee heeft als een priester een homoseksuele geaardheid heeft. „Als iemand ho mo is, naar God zoekt en goede in tenties heeft, wie ben ik om hem te veroordelen?" Zijn voorganger, ROME - Antonio Banella, buschauf feur in ruste die het traject in de heuvels van Irpinia veel gereden heeft, gelooft niet in toeval. Hij kijkt indringend. „Eerst de trein ramp bij het Spaanse pelgrims oord Santiago de Compostela, nu een bus met pelgrims terug van een bezoek aan Padre Pio, onze belangrijkste heilige. Waarom twee van die rampen bij begin en einde van de eerste reis van paus Franciscüs?" Antonio heeft geen verklaring," maar zijn wanhopig zoeken er naar illustreert de enorme impact van het busongeluk tussen Avelli- no en Napels, dat zondagavond plaatsvond, en waarbij ten minste 38 doden vielen. Italië is collectief van slag. De beelden van de ge heel opengereten bus tussen het struikgewas, in de diepte onder een stuk viaduct zonder vangrail, de bebloede stoelen en de rijen lijkkisten voor de slachtoffers, staat bij iedereen op het netvlies. Ervaren hulpverleners, zoals brandweerman Diego Cerrone, reppen van een 'apocalytische sce ne', terwijl een arts toegeeft te hebben moeten kiezen wie te red den. Pastoor Antonio festa kon zijn emoties gistermorgen niet de baas. „Ik ben erheen gegaan om de lijken te zegenen, maar ze wa ren onherkenbaar. De pogingen la ter van familieleden om te identi ficeren, leidden tot scènes die nie mand wil zien." "Rissen alle uitingen van medele ven viel die van president Giorgio Napolitano het meest op. Napoli- tano, zelf afkomstig uit de streek waar het ongeluk plaatsvond, sprak van een 'onacceptabele ramp, die iedereen moet aanzet ten tot meer actie rond verkeers veiligheid'. Het lijkt een open deur, maar het ongeluk roept veel vragen op en legt een aantal be kende kwalen bloot van het Itali aanse wegennet. Voor Antonio Banella is het duide lijk. „Het bewuste stuk weg, met een na het tolstation, is bochtig en daalt sterk. Als je plots een langzaam rijdende file nadert, is de kans op ellende levensgroot." Op het stuk zijn vaker ongeluk ken gebeurd, net als maandag door filevorming vanwege weg werkzaamheden. Of de grote tou- ringbus door zijn remmen is ge gaan, is niet zeker. Er zijn geen remsporen en de chauffeur zou al een kilometer van tevoren zijn be gonnen de vangrail te schampen. CANNES BAGDAD WASHINGTON KATHMANDU LAUSANNE LONDEN Paus Franciscüs beantwoordt vragen van journalisten in het vliegtuig terug naar Italië, foto Luca Zennaro/EPA ROME - „Homoseksuelen zouden niet gediscrimineerd mogen wor den en moeten worden geïnte greerd in de samenleving." 'Waarom twee rampen?' door onze correspondent Eelco van der Linden Stille getuigen van de busramp bij Napels waarbij tientallen mensen omkwamen. Onder hen ook kinde ren. foto Cesare Abbate/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6