Boek gepresenteerd tijdens Visserijfeesten Robin Hood logeert twee dagen in Terneuzen ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Zomercarnaval In 1 Zicht der Schelde Bij café In 't Zicht der Schel de begint zaterdag om 15.00 uur het zesde zomercarna val. Een bonte leutstoet uit alle carnavalsrijken uit de ge meente Hulst trekt door Paal. Om 18.00 uur wordt de winnaar van de Yannick v/d Walle-trofee bekend. Na dien barst het carnavalsbal los. Beestenmarkt dicht voor grondwerk Vanwege grondwerkzaamhe den wordt de Beestenmarkt in Hulst op donderdag 8 au gustus afgesloten voor door gaand verkeer. Bestem mingsverkeer is wel toege staan en kan tegen de rijrich ting in de straat verlaten. Op deze dag wordt de laad- en losplaats in de Gentsestraat 5-7 buiten gebruik gesteld. Bisschop dag op bezoek bij parochie Bisschop Liesen brengt woensdag 14 augustus een bezoek aan parochie H. Ma ria Sterre der Zee in Oost- Zeeuws-Vlaanderen. De bis schop maakt kennis met het gebied, de mensen en aspec ten van het parochieel le ven. Het bezoek wordt om 19 uur afgesloten in de basi liek met een viering. Julian Sas trekker op festival Kaaipop Bluesgitarist Julian Sas is za terdag om 19.30 uur een van de publiekstrekkers op de derde editie van Kaaipop bij café The Bounty in Bres- kens. Tijdens het festival op de Visserijfeesten spelen on der meer ook The Sweet Lord Animals (zondag), Highway of Love, Premoni tion en Rob Orlemans. Het Verlangen van Adrie Oosterling In theater-galerie De Twee Duiven in het Slijkstraatje in Groede presenteert klein kunstenaar Adrie Oosterling vanavond en vrijdag z'n nieuwe programma Het Ver langen. Hij brengt nieuwe, maar ook bekende van eigen en andermans hand. De voorstellingen beginnen om 21.00 uur. Rock on the Kiosk is op zoek naar talent Festival Rock on the Kiosk is op zoek naar muzikaal ta lent uit Zeeland, Noord-Bra bant en België. Bands en so listen kunnen zich opgeven voor de talentenjacht Talent on the Kiosk, die op 8 juni 2014 plaatsvindt op het Phi- lipsplein in Philippine. De auteurs staan met een kraam pje op het Oranjeplein waar het boek tegen een speciale 'feesten- prijs' van 25 euro kan worden ge kocht. „Mocht het regenen dan mogen we met ons standje naar de voormalige slijterij De Vuurto ren", meldt schrijver-samenstel ler en uitgever Frans Meijaard. Na de Visserijfeesten is het boek ook in Zeeuws-Vlaamse boekhandels te koop, dan voor de prijs van 29,95 euro. Het boek is niet alleen voor Bressiaanders interessant, maar voor iedereen die iets met vis, havens, oude beroepen en/of nostalgische foto's heeft. De ver halen en de foto's die Frans Meij aard, Wilma Valk en Reggie Co- rijn boven water hebben gehaald, hebben een lijvig, prettig leesbaar tijdsdocument opgeleverd. Dat het boek tijdens de Visserij feesten wordt gepresenteerd, ligt voor de hand. Voor de zestigste verjaardag pakt het feestcomité uit met een ongeëvenaard pakket aan Nederlandstalige toparties ten, onder wie meer dan een do zijn 'toppers van Oranje' en Jan Keizer en Annie Schilder. Wie het meeste publiek trekt en het hoogst wordt gewaardeerd, moet nog blijken. Maar bij voor baat staat al vast dat de presenta tie van 'Breskens en de visserij' een hoogtepunt zal zijn. Op het scoutingterrein aan de Zui- derparklaan houdt Scouting EOS/Sint Hubertus voor de 23e keer een kamp voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Zij overnachten in tenten, bakken stokbrood boven een kampvuur, doen speurtochten en bivakkeren twee dagen op een veld waar de scouts een sprookjesachtig dorp hebben gebouwd. Spelenderwijs maken ze kennis met alle facetten van scouting. Alle activiteiten heb ben hetzelfde thema: Robin Hood. Deden er vorig jaar nog 56 kinde ren mee, nu zijn dat er 48. Het maximumaantal is 80. Het meren deel van de deelnemers is om en nabij de tien jaar. De helft is al scout, de andere helft gebruikt het kamp als ken nismaking met de vereniging. „Het loopt dus jammer genoeg wat terug", vertelt vrijwilliger OlafHamelink. „We hebben alle groepen drie tot en met acht op de basisscholen in Terneuzen bezocht om het kamp te promoten. Vorig jaar was het thema misschien iets te eng, dus hebben we nu voor iets zoeters ge kozen. Het scoutingterrein lijkt een sprookjesachtig dorp. foto Mark Neelémans DINSDAG 30 JULI 2013 De BR 12, waarmee schipper Jacob Jacobse van 1914 tot 1922 viste. PAAL HULST HULST BRESKENS GROEDE PHILIPPINE www.rockonthekiosk.nl al eeuwen eenheid BRESKENS - Het boek 'Breskens en de visserij' wordt donderdag offici eel gepresenteerd in Hooge Platen. Voor het grote publiek is het zater dag voor het eerst te koop tijdens de Visserijfeesten. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Met een beetje fanta sie wanen 48 Terneuzense kinde ren zich deze dagen in hun eigen stad als een onderdeel van het spannende avontuur dat Robin Hood meemaakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57